Cold Brew. Bardzo zimna i pyszna kawa!

Czym jest „Cold Brew“ i w jaki sposób przygotowuje się ten modny napój?
5 pytań do Benjamina Widegreena, znawcy kawy Tchibo.

Zimna kawa? Pycha!

Czym dokładnie jest kawa „Cold Brew“ i skąd pochodzi?
Benjamin Widegreen:Kawa „Cold Brew“ jest rzeczywiście parzona na zimno. W trakcie przygotowywania nigdy nie jest poddawana działaniu wysokich temperatur. W Europie kawa ta jest modna dopiera od kilku sezonów - w Stanach Zjednoczonych trochę dłużej.

Czym różni się od „zwykłej” kawy?
Dzięki powolnej metodzie zaparzania jest znacznie łagodniejsza w smaku od kawy zaparzanej w tradycyjny sposób. Jest orzeźwiającym, owocowym napojem, w sam raz na lato i bez charakterystycznego, gorzkiego, kawowego posmaku. Cold Brew mogą spróbować też osoby, które do tej pory nie piły kawy, bo za nią nie przepadają.

W jaki sposób przyrządza się kawę „Cold Brew”?
Wspaniałe w tej kawie jest to, że jest bardzo prosta w przygotowaniu. Można kupić specjalny sprzęt do jej zaparzania albo użyć zaparzacza do kawy. Trzeba grubo zmielić 100-150 g kawy, zalać 1 litrem zimnej wody i odstawić na 12 do 16 godzin. Następnie przelać esencję przez filtr i kawa „Cold Brew“ jest gotowa. Czy wypijemy ją podaną z kostkami lodu, czy wykorzystamy jako bazę dla innych napojów, to już kwestia gustu.

Można sprawić, aby była jeszcze bardziej łagodna?
Oczywiście! W przygotowaniu tego napoju wyobraźnia nie zna granic. Dodając do niej śmietankę, mleko albo owoce, stworzymy niezliczone kreacje smakowe, tak jak lubimy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Brzmi wspaniale. A którą wersję lubisz najbardziej?
Pomimo tego, że ciągle zakochuję się w nowych kompozycjach smakowych, mam swoją ulubioną kawę, którą chętnie przygotowuję i polecam także na swoich warsztatach. Cold Brew Tonic. Jest po prostu idealna – zarówno rano, jak i popołudniu. Mając do dyspozycji kawę Tchibo Privat Kaffee African Blue, można ją w prosty sposób przygotować samemu!

Benjamin Widegreen, rodowity Hamburgczyk, od ponad 14 lat jest ekspertem od kawy. Z Tchibo współpracuje od 2012 roku i prowadzi m.in. międzynarodowe warsztaty kawowe.
Cold Brew

Ulubiona kawa Benjamina: Cold Brew Tonic

Składniki:
• 1 l zimnej wody
• 100-150 g Tchibo Privat Kaffee African Blue
• Tonik
• 1 cytryna
• kostki lodu
• filtr
• 1 pojemnik albo zaparzacz do kawy
• szklanka

Przygotowanie:
Zmieloną kawę wsyp do pojemnika albo zaparzacza do kawy, zalej wodą i odstaw w temperaturze pokojowej na ok. 12 godzin. Powstałą esencję przefiltruj i wlej do szklanki. Tak przygotowaną kawę zalej tonikiem, dodaj kostki lodu i skórkę z cytryny. Cold Brew jest gotowa!

Cold Brew: Potrzebne przedmioty i składniki

 
 
 
Produkt wkrótce dostępny
  • French Press, 200 ml
Minikafetiera o pojemności 200 ml
49,99
Produkt wkrótce dostępny
  • Puszka na kawę, z brązowym wieczkiem, 250g
Szczelne wieczko zapewnia długotrwałą świeżość kawy i gwarantuje doskonały smak
39,95
Produkt wkrótce dostępny
  • Zestaw szablonów do cappuccino
Stal nierdzewna 18/10 o wysokim połysku
19,99