Jakość produktów Tchibo

Od ponad 60 lat oferujemy kawę najwyższej jakości. Ale co oznacza dla nas właściwie pojęcie „jakość”? Często oceniamy jakość według takich kryteriów jak wygląd, smak czy klasa użytych składników.

Ale jakość jest zdecydowanie czymś więcej: Sposób produkcji wyrobu jest dla nas jej oczywistą składową. Dlatego w krajach, z których pochodzi nasza kawa, działamy na rzecz ochrony przyrody oraz lepszych warunków życiowych plantatorów i ich rodzin. Kupując kawę Tchibo, możesz cieszyć się nie tylko aromatycznym napojem, ale przyczyniasz się też do tego, że w innym zakątku świata dzieje się coś dobrego.

Kiedy uprawa kawy jest „zrównoważona"?

Zrównoważona uprawa kawy pozwala plantatorom i ich rodzinom zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości utrzymywać się ze swoich plonów i godnie żyć.

Przestawiając się na zrównoważone metody uprawy, farmerzy zyskują np. istotną wiedzę na temat nowoczesnej pracy na roli, żyzności gleby, dostępu do wody oraz ochrony klimatu. Dzięki temu mogą długofalowo poprawić jakość swojej kawy i zwiększyć plony.

Co jest naszym celem?

Naszym celem jest oferować Tobie wyłącznie kawę pochodzącą ze zrównoważonych, ekonomicznych i ekologicznych upraw, które spełniają wymogi socjalne.

Wspólnie z uznanymi na świecie organizacjami, np. Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ Certified, organizacjami posiadającymi znak ekologiczny „Bio-Siegel” oraz naukowcami w dziedzinie rolnictwa, partnerami handlowymi i organizacjami rządowymi i pozarządowymi działamy na rzecz zrównoważonej uprawy kawy oraz poprawy warunków życiowych farmerów.

Nasi certyfikowani partnerzy

Lokalne zaangażowanie społeczne

Kawa rośnie w tropikalnym regionie, przede wszystkim w środkowej i południowej Ameryce, Azji i niektórych częściach Afryki. Podróżując po plantacjach kawy, poznajemy warunki, w jakich żyją farmerzy i ich rodziny. Wspieramy ich w takich krajach jak Gwatemala, Kenia i Tanzania w oparciu o dedykowane projekty zgodne z zasadą „community capacity building” (koncepcja budowy potencjału ludzkiego).

Jesteśmy na dobrej drodze!

Już dzisiaj otrzymasz od nas bogatą ofertę kawy ze
zrównoważonej uprawy:

• W naszych kawiarniach dostaniesz wyłącznie kawę, która przygotowywana jest z ziaren pochodzących z certyfikowanych upraw Fairtrade lub Rainforest Alliance.

• Wszystkie rodzaje kaw należące do naszego asortymentu Privat Kaffee skupujemy od plantatorów prowadzących zrównoważone uprawy.

• Wspólnie z naszym baristą Tchibo oferujemy Ci espresso i kawę Caffè Crema pochodzące w 100% z uprawy Fairtrade.

• W naszych aromatycznych kapsułkach Cafissimo także wykorzystujemy kawę i herbatę z certyfikowanych plantacji.

• W 2015 roku łącznie 40% ziarna kawowego pochodziło z upraw włączonych w nasz projekt dotyczący zrównoważonego rozwoju. Z każdym rokiem ten odsetek wzrasta.

• Oznacza to, że ok. 50% kawy filtrowanej pochodzącej ze zrównoważonych upraw i sprzedawanej w Niemczech pochodzi od Tchibo!

Zamów kawy Tchibo online

 
 
 
 
Nowe intensywne włoskie espresso
Intensywność:66
49,99
zł/kg 99,98
Podgląd
Nowe subtelne włoskie espresso
Intensywność:46
od28,99
zł/kg 115,96
Podgląd
Teraz z korkiem pozwalającym zachować pełny aromat kawy
Intensywność:56
109,99
zł/kg 109,99
Podgląd
Teraz z korkiem pozwalającym zachować pełny aromat kawy
Intensywność:36
109,99
zł/kg 109,99
Podgląd