Schließen

Kochamy dobrą kawę

Od ponad 60 lat gwarantujemy najwyższą jakość kawy. Jednak czym właściwie jest dla nas jakość? Często stosujemy wobec niej kryteria oceny, takie jak właściwości, smak lub jakość użytych surowców.

Jakość to jednak coś więcej: jedną z jej składowych jest proces powstania produktu. Dlatego angażujemy się w ochronę środowiska oraz walkę o lepsze warunki życia farmerów kawy i ich rodzin w krajach, z których pochodzi nasza kawa. Dzięki temu możesz nie tylko rozkoszować się aromatyczną kawą, ale dokonując świadomego zakupu przyczyniasz się do czynienia dobra ludziom żyjącym w innym zakątku świata.

Kiedy kawa jest „zrównoważona”?

Pod pojęciem zrównoważonej uprawy kawy rozumiemy sytuację, w której farmerzy kawy i ich rodziny w krajach, z których pozyskujemy kawę, mogą dobrze żyć z jej uprawy – dziś i jutro.

Farmerzy kawy – dzięki przejściu na zrównoważone metody uprawy – posiadają np. istotną wiedzę i metody w takich obszarach jak żyzność gleby, dostęp do wody czy ochrona klimatu. W dłuższej perspektywie pomoże im to uprawiać więcej kawy lepszego gatunku.

Jaki jest nasz cel?

Naszym celem jest zaoferowanie Ci kawy pochodzącej wyłącznie z upraw zrównoważonych – upraw, które w równym stopniu spełniają wymogi ekonomiczne, ekologiczne i socjalne.

Wspólnie z organizacjami o renomie międzynarodowej, takimi jak np. Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ Certified oraz organizacjami legitymującymi się ekologicznym znakiem jakości (Bio-Siegel), jak również z agronomami, partnerami handlowymi oraz organizacjami państwowymi i niepaństwowymi angażujemy się na rzecz zrównoważonej uprawy kawy i poprawy warunków życia farmerów.

Nasi certyfikowani partnerzy

Społeczne zaangażowanie na miejscu

Kawa rośnie w tzw. pasie tropikalnym, a więc przeważnie w Ameryce Środkowej i Południowej, Azji oraz w niektórych regionach Afryki. Podczas naszych wizyt na farmach nie sposób nie zauważyć warunków, w jakich żyją farmerzy i ich rodziny. Wspieramy ich ukierunkowanymi projektami zgodnie z zasadą „pomoc dla samopomocy” w takich krajach, jak Gwatemala, Kenia i Tanzania.

Jesteśmy na dobrej drodze!

Już dziś znajdziesz u nas bogatą ofertę kaw z upraw zrównoważonych:

  • W naszych barach kawowych zamówisz wyłącznie kawowy, które przygotowujemy z najlepszych kaw, pochodzących z upraw certyfikowanych przez Fairtrade.
  • Wszystkie kawy w naszym asortymencie kaw Tchibo Privat Kaffee oraz Tchibo Barista pochodzą z certyfikowanych upraw.

  • Do produkcji naszych aromatycznych kapsułek Cafissimo używamy wyłącznie kaw i herbat pochodzących z certyfikowanej uprawy.
  • W 2015 roku objęliśmy naszą koncepcją zrównoważonej uprawy ok. 40% pozyskiwanej przez nas kawy surowej. Każdego roku kawy tej przybywa.