Schließen

Dla świata, który powinien zostać taki, jaki jest - zielony

Bądźmy szczerzy: nikt z nas nie zrezygnuje z drewna czy papieru. Możemy jednak zadbać o to, aby skończyć z polityką marnotrawstwa, która polega na tym, że ścina się więcej drzew niż jest w stanie urosnąć. Ponadto nie można w ten sposób powodować szkód w środowisku naturalnym, a drewno nie może pochodzić z nielegalnych źródeł. W Tchibo zwracamy na to szczególną uwagę, ponieważ jesteśmy przekonani, że działanie w oparciu o zrównoważone zasady wyjdzie na dobre nie tylko przyrodzie, ale także i nam – ludziom.

Leśną ścieżką ku zrównoważonemu rozwojowi

Przez podążanie leśną ścieżką angażujemy się na rzecz odpowiedzialnego wykorzystywania naszych zasobów. Warto wymienić tu świadome obchodzenie się z drewnem i papierem. Działamy z myślą o przyszłości nie tylko w odniesieniu do naszych produktów, ale również wewnętrznie. Przykładem jest nasz system monitorowania środowiskiem, który służy jako baza dla obniżenia zużycia energii, wody, gazu i papieru. Wewnątrz przedsiębiorstwa również stawiamy na papier ekologiczny lub – jeżeli jest to możliwe – całkowicie rezygnujemy z papierowych wydruków.

Nie chodzi tylko o zawartość

Chronić środowisko – brzmi świetnie i prosto. W rzeczywistości może się to udać tylko w przypadku kompleksowego podejścia do zagadnienia, tzn. zwracamy uwagę nie tylko na bardziej zrównoważone produkty, ale również staramy się zorganizować wszystko wokół zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dobrym przykładem są nasze paczki, w których produkt trafia w Twoje ręce. Składają się one w 100% z papieru certyfikowanego przez FSC®. Do roku 2020 zamierzamy również zwiększyć udział kartonażu certyfikowanego przez FSC® do pakowania naszych artykułów użytkowych do poziomu 95%.

Papier i drewno w służbie ochrony środowiska

Już w roku 2015 nasz udział w zakresie zrównoważonych produktów z drewna i papieru wyniósł ponad 40%. Ponadto wszystkie te artykuły otrzymały certyfikację zgodnie z wymogami Forest Steward Ship Council®. Należą do nich wszystkie produkty, które są wytwarzane z drewna pochodzącego z lasów tropikalnych lub porastających strefy o zimniejszym klimacie m.in. nasze meble ogrodowe. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach i dlatego nie ustajemy w wysiłkach nad dalszym rozwojem naszej zrównoważonej polityki.

Dzięki zielonemu paskowi wiesz, co masz

Chcemy, abyś korzystając z naszych produktów dobrze się czuł oraz abyś wiedział dokładnie, co kupujesz i skąd pochodzi zakupiony produkt. Dlatego wprowadziliśmy zielony pasek. W ten sposób jesteś w stanie od razu rozpoznać, czy Twój produkt jest wyrobem ze zrównoważonej uprawy.

Z miłości do natury

Lasy są nie do zastąpienia. Aby je utrzymać, nasze produkty z drewna certyfikowanego przez FSC® są DOBRZE ZROBIONE. Surowe wytyczne FSC® (Forest Stewardship Council®) gwarantują, że wszystkie etapy produkcji – od drzewa do gotowego produktu – są przyjazne dla środowiska i przynoszą dobro również w wymiarze społecznym.

Przez zabawę z powrotem na łono natury.

Nasze dzieci zasługują na największe poświęcenie, dlatego zabawki PlanToys® są DOBRZE ZROBIONE. Wszystko rozpoczyna się od pomysłu i jest realizowane przez cały ekologiczny proces produkcji, aż po gotowe produkty z drewna figowca sprężystego. Zrównoważone podejście? Dla Ciebie to dziecinnie proste.

Perspektywy na przyszłość

DOBRZE ZROBIONE są również nasze pomysły z papieru certyfikowanego przez FSC®.
Surowe wytyczne FSC® (Forest Stewardship Council®) chronią nasze lasy i gwarantują, że wszystkie etapy produkcji – od drzewa do gotowego produktu – są przyjazne dla środowiska i przynoszą dobro również w wymiarze społecznym.

Stuka w kartonie

Surowe wytyczne FSC® (Forest Stewardship Council®) chronią przyrodę i gwarantują, że wszystkie etapy produkcji – od drzewa do gotowego produktu – są przyjazne dla środowiska i przynoszą dobro również w wymiarze społecznym. Dlatego wszystkie kartony są DOBRZE ZROBIONE.