Schließen

Dla nas liczy się przede wszystkim człowiek

W Tchibo chodzi nie tylko o zrównoważone produkty, ale również o ludzi, którzy stoją za nimi. Niestety warunki życia w krajach pochodzenia naszych produktów często nie są porównywalne z naszymi. Dlatego też zainicjowaliśmy kilka projektów, które w sposób zamierzony koncentrują się na jednym aspekcie: na pomocy dla samopomocy.

Lepsza edukacja w Tanzanii

Nawet dzieci, które mają wielkie szczęście chodzenia do szkoły, dzielą klasę z blisko 50 innymi dziećmi. A po szkole? Wykształcenie? W Tanzanii nie jest to takie oczywiste. Dlatego wspólnie z akcją „Save the Children” okazujemy na tym polu wsparcie i robimy wiele innych rzeczy.

Nasz projekt placówek zapewniających całodobową opiekę dzieciom w Gwatemali

Niebezpiecznie strome zbocza i pomoc w zbiorach to nie miejsce na zajęcia dla dzieci. Właściwym miejscem jest szkoła, a zajęciem nauka. Dlatego wspólnie z akcją „Save the Children” skupiliśmy naszą uwagę na tym problemie, tworząc alternatywy, których celem jest wspieranie dzieci.

Kobiety na rzecz kobiet w Kenii

Co wyniknie z tego, gdy kobiety zaczną same decydować o tym, czego najpilniej potrzebują? Dużo dobrego. Potwierdzeniem tego jest nie tylko duża ilość ułożonych rurociągów wodnych, ale również wsparcie w postaci systemów kredytowania, materiałów budowlanych i szkoleń – wszystko, aby trwale poprawić warunki życia.