Schließen
tchibo_nachhaltigkeit

Drewno ze źródeł odnawialnych

Dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej

Lasy wpływają na klimat i tworzą schronienie dla zwierząt i ludzi. W celu zachowania tego naturalnego środowiska, nasze produkty drewniane produkowane są z drewna z certyfikatem FSC®. Wymagające wytyczne Forest Stewardship Council® (FSC®) zapewniają odpowiedzialną gospodarkę leśną - od drzewa do gotowego produktu. Pozwala to chronić różnorodność biologiczną lasów. Chronione są również prawa i bezpieczne warunki pracy pracowników leśnych.

"Już dziś 57% naszego drewna i papieru pochodzi z lasów posiadających certyfikat FSC® , a łącznie 63% z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. 100% wszystkich stołów i krzeseł ogrodowych Tchibo jest wykonanych z drewna z certyfikatem FSC®."

Czy leżak ogrodowy może chronić lasy?

W przypadku mebli drewnianych ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, skąd pochodzi drewno i móc śledzić drogą, jaką przebywa. Nasze meble ogrodowe wykonane są w 100% z drewna z certyfikatem FSC® - pochodzą z kontrolowanej gospodarki leśnej.
Czy to wystarczy?
Aby ograniczyć zmiany klimatu, niezbędna jest ochrona lasów na całym świecie. Jednak nielegalny wyrąb lasów stanowi jedno z największych zagrożeń dla lasów na całym świecie. Również obróbka drewna musi być bardziej przyjazna dla środowiska.
Oto właśnie nasza misja.

Co moda ma wspólnego z lasem?

Do produkcji włókien TENCEL™ używa się wyłącznie celulozy pochodzącej z certyfikowanych, zrównoważonych lasów. Ponadto produkcja włókien odbywa się również w cyklu zamkniętym, w którym oszczędza się i regeneruje niezbędne materiały pomocnicze, takie jak chemikalia, woda i energia. 78% włókien celulozowych zakupionych dla Tchibo pochodzi już z bardziej zrównoważonych źródeł. Dzięki temu Tchibo jest jednym z pięciu największych na świecie dostawców zrównoważonych włókien celulozowych.
Wiele z naszych tkanin ma swoje korzenie w lesie. Wiskoza, modal lub włókna lyocellowe pozyskiwane są z odnawialnego surowca drzewnego. W celu zapewnienia, że drewno przetwarzane na nasze włókna celulozowe pozyskiwane jest z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, współpracujemy z firmą LENZING™, której wiskoza pochodzi wyłącznie z certyfikowanych, zrównoważonych lasów.
Nosząc ubrania przez długi czas, przyczyniasz się do ochrony zasobów. Dlatego jakość jest dla nas tak ważna.
Zrównoważony rozwój w Tchibo

4 fakty o drewnie z certyfikatem FSC®

63%

naszego drewna i papieru pochodzi już ze zrównoważonej uprawy.

100%

naszych katalogów jest wykonanych z papieru z certyfikatem FSC®.
FSC® C022597.

100%

naszych kartonów wysyłkowych dla klientów jest wykonanych z materiału z certyfikatem FSC®.
FSC® C022597

100%

wszystkich stołów i krzeseł ogrodowych Tchibo wykonanych jest z drewna z certyfikatem FSC®.
FSC® C022597
Z miłości do natury

Produkty drewniane z certyfikatem FSC®