Automatyczne ekspresy do kawy Tchibo

Czy masz pytania dotyczące Twojego automatycznego ekspresu do kawy Esperto? Tutaj znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące użytkowania, ustawień, czyszczenia, odkamieniania i rozwiązywania możliwych problemów. Oprócz często zadawanych pytań, znajdziesz tu również pomocne instrukcje wideo.

Modele Esperto

(W sprzedaży od września 2020)
Esperto Latte
(W sprzedaży do ok. maja 2020)
Esperto Caffè
(W sprzedaży od marca 2020)
Esperto Caffè
(w sprzedaży od lutego 2022)
Esperto Pro
(W sprzedaży od marca 2023)
Esperto2 Caffè

Pytania dotyczące użytkowania

Nie, tylko całe ziarna - dla świeżego aromatu kawy w każdej filiżance.
Nie, automatyczny ekspres posiada jeden pojemnik na ziarna kawy na Twoją ulubioną kawę.
W praktyce można wsypywać tylko tyle ziaren, ile potrzeba do zaparzenia danej kawy lub trzeba wybrać jeden rodzaj ziaren aż do następnego uzupełnienia: espresso lub caffè crema.

Oczywiście można też zrobić naprawdę dobre espresso z ziaren Caffè Crema - i na odwrót. Po prostu spróbuj, co ci lepiej smakuje. Jeśli często przygotowujesz oba napoje, polecamy mocne, ciemno palone ziarna Caffè Crema.
Automatyczny ekspres jest doskonale przystosowany do produktów Tchibo BARISTA (Espresso i Caffè). Oczywiście można też przygotować kawę z innych ziaren Tchibo. Tutaj podpowiemy, jaki stopień zmielenia należy ustawić, aby uzyskać doskonałe doznania smakowe:
 • BARISTA Espresso stopień zmielenia 1
 • Espresso – Sicilia Style stopień zmielenia 1
 • Espresso – Milano Style stopień zmielenia 1
 • BARISTA Caffè Crema stopień zmielenia 2
 • Caffè Crema – Intense stopień zmielenia 2
Podczas opracowywania automatycznego ekspresu do kawy Tchibo nasi eksperci przetestowali wszystkie odpowiednie kawy Tchibo i określili idealny stopień ich zmielenia oraz idealny sposób ich przygotowania. Zalecenia naszych ekspertów dotyczące optymalnego ustawienia stopnia zmielenia:
 • BARISTA Espresso stopień zmielenia 1
 • Espresso – Sicilia Style stopień zmielenia 1
 • Espresso – Milano Style stopień zmielenia 1
 • BARISTA Caffè Crema stopień zmielenia 2
 • Caffè Crema – Intense stopień zmielenia 2
Tylko Esperto Latte.
Modele tylko do kawy nie mogą przyrządzać mlecznych specjałów.
Możesz jednak zdecydować się na elektryczny lub indukcyjny spieniacz do mleka do automatycznego ekspresu.
Po puszczeniu przycisku pary, spienianie mleka zakończy się automatycznie po ok. 90 sekundach. Pianka mleczna jest gotowa. Możesz teraz rozpocząć przygotowanie kawy.
Tak. Aby pobrać gorącą wodę po włączeniu urządzenia, wystarczy nacisnąć przycisk „Spienianie mleka” na kilka sekund, aż nad nim zapali się funkcja „Gorąca woda”. Naciśnij raz przycisk „spienianie mleka”, aby rozpocząć nalewanie wody; naciśnij go ponownie, aby zakończyć. Jeśli chcesz spienić mleko, ponownie przytrzymaj przycisk „Spienianie mleka”, aż zgaśnie funkcja „gorącej wody”.
Tchibo chce umożliwić jak największej liczbie osób korzystanie ze świeżo przygotowanej kawy. Aby to osiągnąć, automatyczny ekspres do kawy jest wyposażony we wszystko, co niezbędne (np. wysokiej jakości młynek stożkowy). Koncentrując się na istotnych funkcjach, płacisz jednak tylko za to, co naprawdę przyczynia się do wyjątkowego smaku kawy. W ten sposób powstaje bezkonkurencyjny stosunek ceny do wydajności automatycznego ekspresu do kawy Tchibo.

Pytania dotyczące czyszczenia i odkamieniania

Jeśli automatyczny ekspres do kawy jest używany codziennie, zalecamy czyszczenie modułu parzenia kawy raz w tygodniu.
Z programu odkamieniania należy korzystać, gdy tylko pojawi się na wyświetlaczu taki komunikat. Pozwala to zaoszczędzić energię elektryczną i wydłużyć żywotność urządzenia. W zależności od tego, jak często używasz automatycznego ekspresu do kawy, powinno to mieć miejsce raz w miesiącu lub kilka razy w roku.

Program odkamieniania składa się z dwóch etapów: odkamieniania i płukania. Wszystkie szczegóły można znaleźć w instrukcji obsługi i przewodniku wideo:

Do odkamieniania zalecamy specjalny środek do usuwania kamienia firmy Durgol.

Pytania dotyczące ustawień i rozwiązywania problemów

Szczególnie w przypadku espresso ilość kawy w stosunku do pojemności filiżanki jest tak mała, że napój ​​szybko się schładza, dlatego najlepiej podgrzać filiżankę przed przygotowaniem. Aby to zrobić, naciśnij przycisk gorącej wody. Około 50 ml gorącej wody spłynie do filiżanki. Przed przygotowaniem kawy, należy pamiętać o wylaniu wody.
Ustaw drobniejszy stopień zmielenia i ewentualnie naciśnij przycisk Intense+, aby kawa była mocniejsza.
Proces płukania rozpoczyna się automatycznie po każdym włączeniu urządzenia. Możesz anulować ten proces, naciskając przycisk wody, ale nie możesz go wyłączyć.

Podczas płukania, resztki kawy i pozostała woda są wypłukiwane z przewodów urządzenia i wylotu kawy. Jest to ważne, abyś zawsze mógł cieszyć się kawą o jakości i temperaturze, do jakiej jesteś przyzwyczajony.

Więcej informacji na temat możliwych zmian ustawień można znaleźć w instrukcji obsługi w części „Dostosowanie automatycznego procesu płukania”.
Urządzenie wymaga odkamienienia, nawet jeśli nie świeci się symbol „Odkamienianie”. Postępuj zgodnie z opisem w rozdziale „Odkamienianie” w instrukcji obsługi lub wykonaj czynności przedstawione w filmie dotyczącym usuwania kamienia:
Urządzenie automatycznie przełącza się w tryb spoczynku, jeśli przez około 10 minut nie zostanie naciśnięty żaden przycisk. W ten sposób oszczędzasz energię elektryczną.

Możesz wydłużyć ten czas do 20 lub 30 minut. W nowych modelach możliwe jest nawet wydłużenie go do 120 minut. Wszystkie szczegóły można znaleźć w instrukcji obsługi w rozdziale „Tryb czuwania (tryb spoczynku)”.
Urządzenie rozpoznaje pusty pojemnik na ziarna kawy na podstawie poboru mocy silnika młynka. Wystarczy niewielka ilość ziaren kawy, aby nie zapalił się symbol ostrzegawczy.

W takim przypadku wykonaj jeszcze jeden lub dwa napary. Następnie komunikat powinien pojawić się na wyświetlaczu.
Z technicznego punktu widzenia nie można całkowicie zapobiec spadaniu pewnej ilości kawy obok zaparzacza. Może się to zdarzyć zwłaszcza w przypadku ustawienia grubego stopnia mielenia lub naciśnięcia przycisku Intense+, ponieważ w tym przypadku moduł zaparzania jest napełniany maksymalną ilością kawy.
Czujnik zbiornika na wodę powinien wykryć pusty zbiornik, uniemożliwić jego całkowite opróżnienie i zapalić odpowiedni symbol ostrzegawczy. Jednak pozostałości wody na zewnątrz zbiornika mogą zakłócać działanie czujnika. W takim przypadku zalecamy osuszenie zewnętrznej strony zbiornika po jego napełnieniu.

W celu napełnienia należy wyjąć zbiornik.
Ekspres nie sprawdza ilości fusów w pojemniku, ale liczy ilość wydanych kaw. Dlatego może się zdarzyć, że symbol „Opróżnij pojemnik na fusy” zaświeci się nawet po opróżnieniu go w międzyczasie. Wówczas ponownie go opróżnij.

Podczas opróżniania należy upewnić się, że szuflada i pojemnik na fusy są wyjęte z urządzenia, aż symbol „Opróżnij pojemnik na fusy” zacznie migać. Dopiero wtedy maszyna rejestruje, że pojemnik został usunięty.

Opróżnianie po wyłączeniu maszyny nie jest rejestrowane.
Może się to zdarzyć, jeśli przycisk zasilania nie został prawidłowo naciśnięty, a jedynie delikatnie dotknięty. Nie zdarzy się to, jeśli przełącznik jest mocno wciśnięty.
Jeśli mleko jest za gorące, za stare lub za tłuste, może to pogorszyć jakość pianki mlecznej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj zimnego mleka (maks. 1,5% tłuszczu).
Jeśli niedawno zakończył się proces spieniania mleka, normalnym zjawiskiem jest wydostawanie się najpierw gorącej pary, a następnie gorącej wody. Powoduje to schłodzenie maszyny do temperatury wymaganej do nalania gorącej wody.
Tchibo udziela 24-miesięcznej gwarancji od daty zakupu.
Jeżeli wbrew oczekiwaniom pojawi się usterka, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta. Nasi konsultanci chętnie pomogą i uzgodnią sposób postępowania.
 • Infolinia: 801 080 016 (z telefonów stacjonarnych opłata jak za połączenie lokalne, z telefonów komórkowych wg taryfy danego operatora) Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00 Sobota: 08:00 - 16:00
 • Formularz kontaktowy
 • Tchibo GmbH, PO Box 60 30 20, 22240 Hamburg
Jeśli nie jesteś zadowolony ze smaku kawy, możesz spróbować następujących rozwiązań: ponownie rozważ wybór ziaren kawy. Możesz także zmieniać intensywność za pomocą przycisku Intense + lub zmieniając grubość mielenia.

Jeśli nadal nie jesteś zadowolony ze swojego automatycznego ekspresu do kawy, możesz go zwrócić do czterech tygodni od zakupu. Można to również łatwo zrobić w jednym z naszych sklepów stacjonarnych Tchibo dołączając do urządzenia dowód zakupu.
Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią:
Tchibo Servicehotline (z telefonów stacjonarnych opłata jak za połączenie lokalne, z telefonów komórkowych wg taryfy danego operatora) :
Zadzwoń pod 801 080 016
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 08:00 - 16:00