Krzesła do jadalni - przyjemne i gustowne

Jadalnia często jest sercem i jednocześnie wizytówką mieszkania. Tutaj wspólnie jemy kolacje, obchodzimy uroczystości i przyjemnie wspólnie spędzamy czas. Właśnie z tego powodu gustowny wystrój kuchni może pokazać styl, ale jednocześnie dać poczucie komfortu i przytulności. Obowiązkowym elementem są pasujące do siebie krzesła do jadalni, które wkomponują się w atmosferę i dobrze współgrają z pozostałymi meblami. W Tchibo dowiesz się, na co należy zwracać uwagę dokonując wyboru.
Stołek z litego drewna, ze składanym podnóżkiem
299,99
  • Krzesło z poszyciem z tkaniny
Element naszej serii rustykalnej
419,00
Podgląd
Krzesło z poszyciem z tkaniny
Element naszej serii rustykalnej
419,00
Ławka tapicerowana z funkcją skrzyni
799,00
Krzesła z litego drewna dębowego, 2 sztuki
749,00
Ławka kuchenna z funkcją skrzyni
1 599,00
Ławka z półką »Clara«
1 199,00
Ławka z miejscem do przechowywania
999,00
-25 %
Składane krzesło z drewna jesionowego posiadającego certyfikat FSC®
499,00
369,99
Ławka z półką
699,00
Stołek barowy
699,00
Wyściełane krzesło
Wyściełane krzesło
Z podłokietnikamiZ podłokietnikami
799,00
599,00
Wyściełane krzesło
Wyściełane krzesło
Z podłokietnikamiZ podłokietnikami
799,00
599,00
Fotel
2 199,00
Krzesło tapicerowane z litym drewnem dębowym
699,00
-15 %
-15 %
Tapicerowane krzesło designerskie, szarobeżowe
Tapicerowane krzesło designerskie, ciemnoszare
649,00
549,00
649,00
549,00
Krzesło z podłokietnikami, tapicerowane
699,00
-11 %
Ławka tapicerowana, szara
699,00
619,00
Krzesło drewniane
369,99
-15 %
-15 %
Tapicerowane krzesło designerskie, szarobeżowe
Tapicerowane krzesło designerskie, ciemnoszare
649,00
549,00
649,00
549,00
-12 %
Pufa z miejscem do przechowywania
499,00
439,00

Jak znaleźć odpowiednie krzesło do jadalni

Jeśli chodzi o wybór właściwego miejsca do siedzenia, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najpierw należy zadać sobie pytanie, jaką główną funkcję powinno spełniać Twoje krzesło: komfortowego siedziska czy funkcjonalnego mebla? Wychodząc od tego, do wyboru są modele o różnych cechach. Różnego rodzaju materiały i rozmiary odgrywają równie istotną rolę jak sam design. Wybierając krzesła do jadalni często szukamy złotego środka między komfortem, praktycznym użytkowaniem i estetyką. W Tchibo możesz zyskać rozeznanie i znaleźć online również katalog z produktami!
Zwracanie uwagi na właściwe wymiary: w części jadalnej stoi kwadratowy, drewniany stół z dwoma drewnianymi krzesłami do jadalni bez podłokietników.

Idealne wymiary dla krzeseł do jadalni

Rozmiar krzesła różni się, w zależności od Twoich potrzeb. Istnieją jednak pewne standardowe wymiary, na które należy zwracać uwagę podejmując decyzję o zakupie. Ważne jest, aby nogi w czasie siedzenia mogły bez problemu opierać się o podłogę pod kątem prostym. W związku z tym wysokość siedziska wynosząca około 45 cm jest odpowiednim wymiarem w przypadku większości krzeseł. Ważny jest jednak również rozmiar pasującego do nich stołu jadalnianego, którego dolna krawędź powinna być o około 30 cm wyższa od powierzchni siedziska krzesła. Dzięki temu kupując krzesło możesz zdecydować, czy krzesło do jadalni z podłokietnikami powinno opierać się o stół, czy też umożliwiać jego wsunięcie pod stół. Odległość 20 cm pomiędzy krzesłami zapewnia ponadto wystarczającą ilość miejsca.
Stylowy kształt: przy prostokątnym, białym stole znajdują się trzy kubełkowe krzesła do jadalni bez podłokietników w kolorach różowym, niebieskim i szarym.

Wiele modeli - szeroki wybór

Jeżeli chodzi o typ krzesła, możesz wybierać. Najpierw możesz zdecydować, czy chcesz krzesło do jadalni z podłokietnikami i dodatkowym komfortem siedzenia, czy też bez podłokietników, jednak gwarantujące większą swobodę ruchów. Oprócz klasycznego, drewnianego krzesła, istnieją również bardziej nietypowe modele, takie jak krzesła do jadalni bez tylnych nóg, stojące na ramie, które dają delikatne uczucie sprężystości w czasie siedzenia. Będą one współgrały szczególnie dobrze z nowoczesnymi wnętrzami, w których będą przyciągały wzrok. Krzesła tapicerowane są natomiast bardziej przytulnymi krzesłami.

Jaki materiał dla krzesła do jadalni?

Krzesła do jadalni z prawdziwej skóry zyskują dzięki wytrzymałości i w związku z tym nadają się do częstego użytkowania. Ich elegancki wygląd i indywidualność skóry uważane są poza tym za wyjątkowo stylowe. Wprawdzie nie wszyscy uważają, że skórzane meble są zachęcające, więc jeśli większe znaczenie ma dla Ciebie wygoda lepszym wyborem będą tapicerowane krzesła do jadalni. Różne rodzaje tkanin pozwalają również na indywidualne dostosowanie i podczas siadania dają natychmiastowe poczucie komfortowej wygody. Drewno natomiast roztacza bardziej rustykalny urok, który może jednak dobrze współgrać z odpowiednią atmosferą. Dzięki dodatkowej tapicerce można również stworzyć wygodne siedzenia.

Dwa, cztery, sześć - odpowiednia liczba krzeseł do jadalni

Liczba krzeseł do jadalni zależy oczywiście od wielkości Twojego stołu jadalnianego. Oko kocha symetrię - dlatego zawsze należy wybierać parzystą liczbę krzeseł, zwłaszcza w przypadku kanciastych stołów. Jeżeli do dyspozycji masz ograniczoną przestrzeń, wystarczające będą dwa proste krzesła do jadalni przy stole o wymiarach 80 x 80 cm. Dla czterech krzeseł idealnym rozwiązaniem jest stół o wymiarach 120 x 80 lub 160 x 90 cm. W dużym pomieszczeniu wyjątkowo dobrze prezentuje się prostokątny lub owalny stół jadalniany. Osiem krzeseł pasuje do stołu o wymiarach 200 x 100 cm. W Tchibo możesz kupić cały zestaw wyposażenia do jadalni - dzięki temu od razu zyskujesz spójny styl.
Właściwa liczba krzeseł do jadalni: przy prostokątnym stole z drewna w białej kuchni stoją cztery drewniane krzesła.

Obietnica jakości Tchibo z ze znakiem TCM

Produkty oznaczone znakiem jakości TCM, oznaczającym "Tchibo Certified Merchandise”, podlegają naszym ścisłym standardom jakości oraz procesom selekcji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kupując krzesło do jadalni, nabywasz produkt wysokiej jakości, który zapewnia trwałość i funkcjonalność. Znak jakości TCM gwarantuje ekskluzywną produkcję od Tchibo, dzięki czemu możemy zapewnić, że wszystkie artykuły z naszego asortymentu spełniają nasze wysokie standardy. Zaufaj znakowi jakości TCM i zabierz swój ulubiony model do domu!
Jakość dzięki pieczęci TCM: śmiejące się dziecko o brązowych włosach siedzi pod białym stołem, otoczone białymi krzesłami do jadalni.