Ozdoby do ogrodu zapewniają doskonałą atmosferę

Dzięki ozdobom do ogrodu możesz cieszyć się wyjątkowo piękną atmosferą, która stanowi swoiste uzupełnienie zielonej oazy. Figury i rzeźby uatrakcyjniają duże trawniki, a dodatkowo przyciągają wzrok pomiędzy grządkami kwiatów. Pergole i tyczki efektywnie podkreślają kwitnące rośliny. Za sprawą wodnych dekoracji i wyjątkowego oświetlenia w ogrodzie panuje wyjątkowa atmosfera. W sklepie Tchibo znaleźć można wiele pomysłów na dekoracje ogrodowe.
-28 %
Wycieraczka
69,99
49,99
-14 %
Poduszka outdoorowa w kształcie wałka
69,99
59,99
Solarna fontanna ogrodowa
299,99
-35 %
Wycieraczka kokosowa
69,99
44,99
-16 %
Wycieraczka
59,99
49,99
Ociekacz na buty
59,99
-33 %
Dywan do użytku na zewnątrz, niebieski
119,99
79,99
Świeca citronella
39,99
ostatnie sztuki
-35 %
Poduszka outdoorowa
69,99
44,99
ostatnie sztuki
Wycieraczka
89,99
-35 %
Poduszka outdoorowa z frędzlami
69,99
44,99
-38 %
Wysoka donica, kwadratowa
89,99
54,99
-44 %
Okrągły, dwustronny dywan ogrodowy
249,99
139,99
-22 %
Podpórki dla roślin pnących, 2 sztuki
89,99
69,99
Dzwonki wietrzne
49,99
ostatnie sztuki
-14 %
Hotel dla owadów
69,99
59,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Poduszka ogrodowa, kwadratowa
59,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
-33 %
Dywan do użytku na zewnątrz, zielony
119,99
79,99
ostatnie sztuki

W przypadku ozdób do ogrodu nierzadko mniej znaczy więcej

Stylowe dekoracje to niezbędne uzupełnienie każdego ogrodu. Zazwyczaj obowiązuje tu jednak zasada: mniej znaczy więcej. Zdecydowanie lepiej jest bowiem podkreślać pewne elementy niż umieszczać w ogrodzie zbyt wiele dekoracji. Warto zadbać o harmonię. Jednolity styl lub określony motyw sprawiają, że ogród staje się małym dziełem sztuki. Śródziemnomorskie rośliny doskonale komponują się z terakotą lub mozaiką, natomiast Budda świetnie pasuje do stylu azjatyckiego i wodospadu. W zaaranżowanym według surowych zasad angielskim ogrodzie z prostymi grządkami idealnie sprawdzą się klasyczne rzeźby lub ozdoby do ogrodu wykonane z metalu.
Figury jako ozdoby do ogrodu: wokół lawendy, która znajduje się na ogrodowym stoliczku, umieszczono dwie metalowe sarny, niewielkie ozdobne dynie oraz niewielką, pełną zawijasów latarenkę.

Dekoracyjne figury od ogrodowego krasnala po grecki posąg

Tradycyjny ogrodowy krasnal, kamienna żaba przy stawie, żuraw z metalu albo grecki posąg na obrzeżach ścieżki – za sprawą stanowiących ozdoby do ogrodu figur możesz odzwierciedlić swoją osobowość. Należy jednak pamiętać, aby rodzaj rzeźby był dopasowany pod kątem Ciebie i Twojego ogrodu. Z uwagi na swój uniwersalny charakter dużą popularnością cieszy się dekoracja z metalu i krat. Za sprawą stylu Vintage doskonale wygląda zarówno pomiędzy różami i lawendą, jak i w minimalistycznym ogrodzie, w którym dominuje trawnik i kamienie. W przypadku aranżacji ogrodu decydujące znaczenie ma nie tylko wygląd, ale i trwałość figur. W końcu muszą bowiem stawić czoła różnym warunkom atmosferycznym.
Wodne ozdoby do ogrodu: warto rzucić okiem na obramowany kamieniami staw, który wokoło porastają różne rośliny. Pomiędzy roślinami słychać plusk niewielkiego wodospadu.

Czysty relaks przy pluskającej wodzie

Woda sprawia, że w ogrodzie panuje atmosfera pełna błogiego relaksu. Podobnie jak wcześniej klasyczny element aranżacji stanowi niewielki staw ze złotymi rybkami. Spokojny nastrój możemy jednak wyczarować także za sprawą wodospadu, który znacznie łatwiej jest wykonać, gdy ogród mieści się na lekko pagórkowatym terenie. Dodając kamienie, można stworzyć prawdziwą oazę dobrego samopoczucia i rozkoszować się pluskiem wody. Coraz większą popularnością cieszą się także inne ozdoby do ogrodu – studnie. Są dostępne w różnym wzornictwie i wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu zawsze towarzyszy nam świetny klimat. W gorących, letnich miesiącach możesz z kolei sprawić ogromną frajdę skrzydlatym przyjaciołom, mocując poidełko.

Ozdoby do ogrodu i nastrojowe oświetlenie

Taką samą przyjemność jak woda sprawia piękne oświetlenie w ogrodzie. Kolorowe, wtykane lampy solarne doskonale sprawdzą się na trawniku, rabatce z kwiatkami czy też na ścieżce. Lampiony lub łańcuchy świetlne na drzewie albo nad tarasem pozwalają rozkoszować się romantyczną atmosferą: dzięki świecznikom na stole w ciepłe, letnie wieczory można jeszcze dłużej siedzieć na świeżym powietrzu przy przytulnym blasku. Ewentualnie warto wypróbować także świecę LED, która do złudzenia pali się i miga tak samo, jak prawdziwa, woskowa świeca, wytrzymując przy tym jednak podmuchy wiatru. W Tchibo można znaleźć atrakcyjną ofertę lamp i akcesoriów ogrodowych, które pozwolą wyczarować naprawdę nastrojową aurę.

Dekoracje balkonowe – od mięciutkiej poduszki po doniczkę z ziołami

Jeśli nie masz własnego ogródka, ale dysponujesz za to balkonem, za sprawą odpowiednich dekoracji latem możesz go przemienić na drugi salon. Za sprawą tekstyliów, takich jak poduszki, koce i obicia na meblach balkonowych wyczarujesz przytulny nastrój. Zewnętrzny dywan nie tylko pięknie wygląda, ale i zapewnia izolację od podłoża. Oczywiście w przypadku balkonowych dekoracji nie można też zapominać o roślinach. O zielone akcenty zadbasz za sprawą doniczek na kwiaty oraz zioła. Parasol zapewni nie tylko upragniony cień, ale także i posłuży jako parawan ogrodowy. Odpowiednie oświetlenie pozwoli Ci także cieszyć się długimi nocami pod rozgwieżdżonym niebem.
Ogrodowe dekoracje na balkon: na balkonie znajduje się drewniana ławka i drewniane krzesło, które są udekorowane kolorowymi poduszkami, a także niewielki stolik. Z barierki zwisają doniczki z roślinami.

TCM – certyfikowana jakość

Ozdoby do ogrodu Tchibo spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Gwarantujemy to za sprawą naszego znaku TCM („Tchibo Certified Merchandise”). Tym certyfikatem opatrzone są wszystkie nasze produkty. Przykładamy dużą wagę do surowych kontroli jakości, zarówno w ramach współpracy z dostawcami, jak i w toku całego procesu produkcji oraz przy sprzedaży. Surowce dobieramy bardzo starannie, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.
W przyciemnionym świetle na tarasie stoi tata, jego synek oraz córeczka. Zajmują się łańcuchem świetlnym, na który składają się małe, okrągłe lampki.