SchließenZabawki to mus – bez nich ani rusz!

To jasne – zabawa to radość i jest bardzo ważna, aby móc beztrosko przeżyć dzieciństwo. Dodatkowo zabawa ma też istotne znaczenie dla psychicznego i fizycznego rozwoju dziecka. Dając dziecku zabawki odpowiednie do jego wieku, pomagasz mu rozwijać zdolności motoryczne, spostrzegawczość, kreatywność czy umiejętności reagowania. Wiedząc, że swojemu odkrywcy świata chcesz zapewnić to, co najlepsze, mówimy, czym należy się kierować kupując zabawki.
Namiot do zabawy »Domek z ogródkiem«
249,99
Składany namiot plażowy - osłona przed słońcem i wiatrem
89,99
  • Gry podróżne »gęś« oraz »węże i drabiny«
2 w 1: klasyczne gry planszowe dla całej rodziny
44,99
24,99
Podgląd
-44 %
Gry podróżne »gęś« oraz »węże i drabiny«
2 w 1: klasyczne gry planszowe dla całej rodziny
44,99
24,99
Gra planszowa »Wielkanocne bingo«
39,99
Harmonijka ustna z drumlą
59,99
Pluszowa zabawka zajączek
39,99
Koszyczki wielkanocne, 2 sztuki
29,99
Pluszowe zwierzątko »pszczółka«
59,99
Lalka szmaciana »zajączek«
59,99
Kauczukowa kaczuszka do kąpieli, zielona
39,99
Zestaw gumek do mazania «Yakari», 5-częściowy
29,99
Piórnik »Bridge and Tunnel«
89,99
Świnka na szczęście, z dźwiękiem
34,99
Śpiewający renifer ze świecącymi policzkami
29,99
Lampion Gruffalo do samodzielnego złożenia
39,99
Wielkanocny zestaw kreatywny
29,99
Pluszowy kurczak z dźwiękiem
29,99
ostatnie sztuki
Gra tryktrak ze zwijaną planszą
119,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Zestaw kreatywny »Łapacz snów«
39,99
ostatnie sztuki
-20 %
Pozytywka dla niemowląt »Chmurka«
49,99
39,99
ostatnie sztuki
  • Wielkanocny zestaw do ozdabiania »zajęcza rodzina«
Zestaw do stworzenia 5 wielkanocnych zajączków z wydmuszek
29,99
Podgląd
Wielkanocny zestaw do ozdabiania »zajęcza rodzina«
Zestaw do stworzenia 5 wielkanocnych zajączków z wydmuszek
29,99
ostatnie sztuki
Pluszowa zabawka kurczątko, z efektem dźwiękowym
29,99

Radość dla najmłodszych – zabawki odpowiednie dla niemowląt

Niemowlęta cieszą się, otrzymując bodźce pobudzające je do działania, na przykład dźwiękowe. Taka zabawka dla niemowląt brzęczy, dzwoni, szeleści, szybko przyciąga uwagę dziecka, ucząc przy okazji umiejętności wychwytywania dźwięków i trenując słuch. Kolorowe ruchome zabawki doskonale się sprawdzą jako stymulatory wzroku. Dość wcześnie należy proponować dziecku zabawki, które może ono chwycić: już w pierwszych tygodniach życia dziecko dzięki temu poprawi swój refleks i rozwinie zmysł dotyku. Po ukończeniu pierwszego roku życia dziecko jest już w stanie świadomie sięgać po zabawki.
Zabawki dla dzieci: Najpiękniejsze chwile to te, w których w zabawie bierze udział cała rodzina.

Wspólne chwile – zabawki dla całej rodziny

Najpiękniejsze są wspólne zabawy z dzieckiem, które wciąż rośnie. Wzmacniają one więź i stwarzają dziecku doskonałą możliwość, aby w formie zabawy nauczyło się ono określonych zasad i przyswoiło sobie wartości, które są ważne w życiu. Grając w gry planszowe, Twoje dziecko uczy się cierpliwie oczekiwać na swoją kolej oraz odpowiednio reagować na swoją wygraną i przegraną. Im młodsze jest dziecko, tym mniej graczy i reguł powinno być w grze, w którą ono gra. Trzeba brać też pod uwagę wiek graczy, zalecany przez producenta gry.
Żadna długa podróż nie będzie nudna, jeśli dziecko zabierze odpowiednią zabawkę.

Zabawki na podróż

Znana dziecku, ulubiona zabawka to nie tylko doskonały sposób na spędzanie czasu, ale także odskocznia w nowych sytuacjach, czy to w podróży, czy podczas krótkiego wypadu do sklepu. Znajomy zapach czy możliwość wtulenia się zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Klasycznymi zabawkami tego typu są maskotki i lalki, które można wziąć ze sobą. Także książeczki z obrazkami czy zabawki do ogrodu doskonale sprawdzą się poza domem, gdyż maluchy będą w stanie same się nimi zająć.

Na co trzeba zwracać uwagę, kupując zabawki dla dzieci?

Wszystko, po co dziecko jest w stanie sięgnąć, wkłada do buzi. Dlatego też wybieraj drewniane zabawki, które nie są lakierowane lub które, dla ułatwienia mycia, zostały cienko powleczone lakierem powstałym na bazie wody, odpornym na działanie śliny. Bezpieczne zabawki wykonane z plastiku mają oznaczenie „PVC frei” („Nie zawiera PVC”) lub znaki TÜV, takie jak oznaczenie CE lub znak GS. Potwierdzają one, że produkt został sprawdzony zgodnie z wytycznymi określonymi w przepisach prawa. Wskazówka: do przechowywania zabawek wybierz także produkty z materiałów niezawierających substancji niebezpiecznych.

Zabawki dla dzieci – dobra robota od Tchibo

Zabawki są przede wszystkim po to, by sprawiać radość. Zaufaj naszej pieczęci TCM, a bez obaw będziesz mógł sprawić radość swojemu dziecku: zapewnią to wygląd zabawek, dopasowany do upodobań dzieci oraz wykonanie z materiałów niezawierających substancji niebezpiecznych. Ponadto, realizując naszą inicjatywę GUT GEMACHT, dbamy o to, by produkcja naszych wyrobów odbywała się z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz wspieramy na przykład projekty związane ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami leśnymi i produkcją bawełny w sposób niezagrażający środowisku.
Tchibo gwarantuje, że zabawki są odpowiednie dla dzieci oraz, że zostały starannie wykonane z materiałów niezawierających substancji niebezpiecznych.