FAQ system Cafissimo

System 3 stopni parzenia jest wyjątkową cechą ekspresów Cafissimo LATTE, Cafissimo CLASSIC, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ i Cafissimo mini, ponieważ każda kawa wymaga indywidualnego ciśnienia zaparzania. Dzięki temu podczas zaparzania może się rozwinąć indywidualny aromat kawy. Dlatego ekspresy Cafissimo przyrządzają kawy stosując różne stopnie ciśnienia: dla espresso wysokie ciśnienie, dla Caffè Crema średnie, a dla kawy filtrowanej niskie. Różne przyciski wyboru dla danego napoju docelowego ustawiają pożądane parametry (ciśnienie, ilość wody, temperaturę).
Jeśli wolisz, aby kawa była mocniejsza lub słabsza, możesz dostosować wstępnie ustawioną ilość wody do swojego indywidualnego smaku, przeprogramowując ilość wody danego przycisku wyboru napoju. Sprawdź także w instrukcji obsługi
System Cafissimo gwarantuje łatwą obsługę – dzięki systemowi kolorów kapsułek. Droga do uzyskania doskonałej kawy przebiega w kilku etapach:
W ekspresach Cafissimo każdy rodzaj kawy ma swój przycisk wyboru oznaczony tym samym kolorem co kapsułka. Zamkniętą kapsułkę należy włożyć do pojemnika, gdzie podczas zamykania ekspresu zostanie przekłuta przez znajdujący się wewnątrz kolec. Naciśnięcie na dany przycisk wyboru rozpoczyna proces parzenia. W zależności od wybranego koloru kapsułki należy nacisnąć przycisk rodzaju kawy oznaczony odpowiadającym kapsułce kolorem. Rozpoczyna się proces przygotowania. Dzięki systemowi 3 stopni parzenia Cafissimo LATTE, Cafissimo CLASSIC, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ i Cafissimo mini różne kawy są zaparzane pod indywidualnie dobranym ciśnieniem. Dzięki temu podczas zaparzania może się rozwinąć indywidualny aromat kawy gwarantując doskonały smak każdego jej rodzaju. Przygotowanie trwa w zależności od rodzaju kawy i zaprogramowanej ilości napoju, między 25 (espresso) a 90 sekundami (kawa filtrowana).
Zalecamy regularne odkamienianie. W zależności od stopnia twardości wody, zaleca się odkamienianie urządzenia co około 4 tygodnie.
Zbiornik wody należy czyścić raz w tygodniu w następujący sposób:
1. Wysunąć zbiornik prosto ku górze.
2. Spłukać pod bieżącą wodą i osuszyć. Zbiornik nie nadaje się do mycia w zmywarce.
3. Ponownie umieścić zbiornik na miejscu.

FAQ problemy i rozwiązania

Tchibo udziela 40 miesięcy gwarancji od daty zakupu. Każdy ekspres jest produkowany zgodnie z najnowszymi metodami produkcji i poddany dokładnej kontroli jakości. Gwarantujemy doskonały stan artykułów. W okresie gwarancyjnym bezpłatnie naprawimy wszelkie usterki materiału lub błędy producenta.
W przypadku wystąpienia usterki, klient może wysłać starannie zapakowany produkt do Centrum Serwisowego Tchibo (link do kontaktu). Aby zapewnić szybkie opracowanie reklamacji, do przesyłki należy dołączyć kopię dowodu zakupu oraz krótki opis usterki ze wskazaniem numeru artykułu.
Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych niewłaściwą obsługą lub brakiem odkamieniania, zużywających się części i materiałów eksploatacyjnych. Można je zamówić w centrum serwisowym Tchibo.
Wadliwe produkty są naprawiane w punktach serwisowych Tchibo. Skontaktuj się bezpośrednio z centrum serwisowym w Twoim kraju.
W zbiorniku wody znajduje się pływak, który monitoruje poziom napełnienia wodą. Jeśli symbol zbiornika wody miga, mimo że w zbiorniku znajduje się wystarczająca ilość wody, może to być spowodowane uszkodzeniem pływaka. W takim przypadku wyślij swój ekspres do naszego centrum serwisowego z odpowiednią adnotacją. Więcej informacji na Wymiana i zwroty
Jeżeli do tacki ociekowej wylewa się nieproporcjonalnie duża ilość wody, przyczyną tego jest zazwyczaj zakamienienie przepływu lub nieprawidłowe przebicie kapsułki. W pierwszym przypadku powinno wystarczyć wykonanie odwapnienia.
Ekstremalne zakamienienie zbiornika wody może spowodować, że proces zaparzania nie zostanie prawidłowo wykonany przez ekspres, który dodatkowo zacznie głośno pracować. W takim przypadku zalecamy odkamienić zbiornik na wodę. Jeśli urządzenie nadal nie działa, prosimy o wysłanie urządzenia do naszego centrum serwisowego.

FAQ kapsułki

Szeroki asortyment Cafissimo obejmuje rozmaite rodzaje espresso, Caffè Crema, kawy filtrowanej oraz herbat. Odkryj różnorodność naszych produktów o rozmaitych profilach smaku i intensywności w sklepie internetowym Tchibo.pl
Regularnie sprawdzamy nasz asortyment, dopasowując go do oczekiwań klientów. Niestety okazało się, że kapsułki Kaffee XL nie są tak popularne, dlatego postanowiliśmy wycofać je z oferty.

Fani kapsułek Kaffee XL nie muszą jednak rezygnować ze swojej ulubionej kawy w dużej filiżance, ponieważ nadal oferujemy kapsułki, które spełnią życzenia o dużej ilości kawy. Czy znasz już kapsułki Caffè Crema XL?Harmonijna i łagodna kawa Caffè Crema o pełnym elegancji smaku kawy palonej i intensywności 2 na 6 typowej dla kapsułek Kaffe XL, pasuje idealnie do filiżanek o pojemności 250 ml.
Regularnie sprawdzamy nasz asortyment, dopasowując go do oczekiwań klientów.
Niestety okazało się, że nasza oferta herbat nie jest tak popularna, dlatego postanowiliśmy wycofać ją z oferty.

To prawda: wygląd kapsułek Cafissimo trochę się zmienił.

Od teraz wszystkie kapsułki Cafissimo są brązowe, inaczej wygląda również znajdująca się na nich folia.

Jednak w smaku nic się nie zmieniło. Naszym najważniejszym celem jest i będzie to, co znajduje się w filiżance.
  • Teraz to nie kolory kapsułek informują o tym, jaki przycisk wcisnąć na ekspresie Cafissimo, lecz symbole filiżanek widoczne na folii.
  • Na przyciskach ekspresu do kawy znajdują się bowiem te same ikonki. Oferta kapsułek jest taka sama* we wszystkich krajach z grupy Tchibo. Opakowania kapsułek dostępne są teraz w wersji dwujęzycznej (niemieckiej i angielskiej). W związku z tym nazwy kaw również zostały ujednolicone. Swoją ulubioną kawę nadal poznasz po kolorze, teraz również dzięki stopniu intensywności podanemu na folii.
Kolekcja kaw świata Cafissimo obejmuje pięć starannie wyselekcjonowanych gatunków kaw z różnych krajów. Na wyjątkowy charakter tych kaw mają wpływ szczególne warunki glebowe i klimat panujący w tamtejszych regionach.
Tchibo wybrał system kapsułek Cafissimo, ponieważ każda kapsułka Cafissimo zawiera dokładnie odmierzoną ilość drobno mielonej kawy do przygotowania idealnego napoju. Hermetyczne kapsułki Tchibo Cafissimo zatrzymują aromat i uwalniają go dopiero podczas procesu parzenia. Pozwala to na zachowanie pełnego smaku świeżo mielonej kawy przez kilka miesięcy, aż do chwili jej przygotowania. O jakości każdej kawy przygotowywanej za pomocą ekspresu Cafissimo decydują następujące czynniki:
• świeżość kawy filiżanka po filiżance
• sposób obróbki kawy
• odpowiednia ilość mielonej kawy
• odpowiednia ilość wody
• geometria sit
Stały filtr nie mógłby sprostać tak wysokim wymaganiom jakościowym.
Głównymi składnikami kapsułek Cafissimo są plastik polipropylen (PP) i metal aluminium. Wszystkie materiały kapsułki Cafissimo są dopuszczone do kontaktu z żywnością i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Zostało to udowodnione przez neutralne, akredytowane laboratoria badawcze.
Nie. Tchibo postanowiło zaoferować tylko własne kapsułki. Ponieważ ekspres i kapsułki są ściśle skoordynowanym systemem, tylko kapsułki Tchibo mogą zapewnić bardzo dobrą jakość kawy, którą klienci Tchibo znają i której od nas oczekują.
Zamknięcie chroniące aromat zastosowane w kapsułkach sprawia, że pełny smak świeżo mielonej kawy zostaje zachowywany przez okres 12 miesięcy aż do momentu przygotowania napoju.

FAQ zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój oznacza dla firmy Tchibo, a zatem i dla Cafissimo, odpowiedzialność. Na przykładzie kawy oznacza to: farmer uprawiający kawę może w taki sposób gospodarować zasobami i prowadzić produkcję, by jego synowie i córki mieli możliwość kontynuować jego dzieło, zapewniając odpowiednią jakość i ilość produkowanej kawy. W ten sposób zabezpiecza się byt przyszłych pokoleń, które będą miały możliwość żyć z uprawy kawy trwale zapewniając jakość oferowanych produktów.
Stosowanie kawy z upraw ekologicznych oznacza, że do produkcji Cafissimo wybieramy wyłącznie kawy, które pochodzą z farm spełniających wymagania certyfikacyjne organizacji zajmującej się ochroną środowiska Rainforest Alliance Certified ™ lub programu zrównoważonego rozwoju UTZ Certified. Ponieważ do produkcji naszych kapsułek stosujemy wyłącznie kawy najlepszej jakości, zdecydowaliśmy się na zmienną mieszankę produktów certyfikowanych zgodnie z tymi dwoma systemami wymagań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Co ważne, możesz mieć pewność, że nasze kapsułki zawsze zawierają w 100% kawę posiadającą certyfikat zrównoważonego rozwoju gwarantującą wyjątkowy i charakterystyczny aromat kawy Cafissimo.
Wyjątkowa jakość 100% Tchibo Arabica i niepowtarzalny, charakterystyczny smak kawy Cafissimo są naszym najwyższym priorytetem. Dlatego wybieramy nasze kawy z najwyższą starannością zgodnie ze specjalnymi kryteriami jakości. Kawy, które spełniają te surowe kryteria, mogą obecnie pochodzić, w ilościach wystarczających dla naszego stałego asortymentu, głównie z farm certyfikowanych przez Rainforest Alliance Certified i UTZ Certified. Organizacja Fairtrade, która jest dla nas również istotna w ramach naszej strategii zrównoważonego rozwoju, współpracuje wyłącznie ze spółdzielniami drobnych farmerów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy teraz w ramach naszej limitowanej serii Cafissimo Grand Classés zaoferować kawę z certyfikatem Fairtrade. Naszym celem na przyszłość jest dalsze rozszerzanie współpracy z Fairtrade.
Wyjątkowa jakość 100% Tchibo Arabica i niepowtarzalny, charakterystyczny smak kawy Cafissimo są naszym najwyższym priorytetem. Dlatego wybieramy nasze kawy z najwyższą starannością zgodnie ze specjalnymi kryteriami jakości. Kawy, które spełniają te surowe kryteria, mogą obecnie pochodzić, w ilościach wystarczających dla naszego stałego asortymentu, głównie z farm certyfikowanych przez Rainforest Alliance Certified i UTZ Certified. Organizacja Fairtrade, która jest dla nas również istotna w ramach naszej strategii zrównoważonego rozwoju, współpracuje wyłącznie ze spółdzielniami drobnych farmerów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy teraz w ramach naszej limitowanej serii Cafissimo Grand Classés zaoferować kawę z certyfikatem Fairtrade. Naszym celem na przyszłość jest dalsze rozszerzanie współpracy z Fairtrade.
Obsługa Klienta Cafissimo
Poprzez e-mail
cafissimo-service@tchibo.pl
Telefonicznie pod numerem
801 080 016
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00 - 16:00