Walentynki już za

Promocja kończy się

Promocja została już zakończona

: : :

14.02.2022 00:00
2024-04-26T02:38:42CEST
Walentynki: Pomysły na prezenty, zwyczaje i przepisy

Walentynki: Pomysły na prezenty, zwyczaje i przepisy

W związku okazuje się miłość nawet bez szczególnej okazji, jednak bądźmy szczerzy - to wspaniały zwyczaj, by świadomie celebrować wzajemną miłość dwojga ludzi. 14 lutego ludzie na całym świecie, na różne sposoby obchodzą Dzień Świętego Walentego. Specjalnie dla Was zebraliśmy tutaj najpiękniejsze pomysły na prezenty, zwyczaje panujące w poszczególnych krajach oraz przepisy na walentynkowe pyszności.

Pomysły na walentynkowe prezenty

Drobne upominki wzmacniają przyjaźń - a co dopiero mówić o miłości. Ważniejsze od wartości materialnej jest to, że Twój prezent wyraża to, jak dobrze znasz i doceniasz swojego partnera. Może to być ulubiony gatunek róży, nowy element garderoby, czy własnoręcznie wykonane upominki. W dzisiejszych, pełnych pośpiechu czasach, doskonałym pomysłem będzie również czas spędzony we dwoje - na przykład w formie krótkiej wycieczki czy spaceru.

Prezenty walentynkowe dla Panów

Nowy skórzany pasek, ciepłe rękawice, otulający szal: ubrania i dodatki tego rodzaju jako prezent często rozpatruje się w kategorii ostateczności, jednak czy słusznie? Jeżeli partner akurat tego potrzebuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić jego życzenie. Prezenty dla przyjaciela czy męża spokojnie mogą być nieco bardziej praktyczne. Jeżeli jednak góry skarpet nie mieszczą się już w żadnej szufladzie, należy zastanowić się nad innym upominkiem. Może Twój partner lubi sport? Zaskocz go nowym kompletem odzieży funkcyjnej. Najlepiej zacząć go podpytywać juz na kilka tygodni przed Walentynkami czy nie potrzebuje na przykład nowej czapki do biegania, słuchawek czy nowej koszuli.

Piżamy, szlafroki, odzież rekreacyjna

Odkryj teraz

Kurtki i kamizelki męskie

Odkryj teraz

Bluzy i swetry dla panów

Odkryj teraz

Bielizna męska

Odkryj teraz

Odzież sportowa dla panów

Odkryj teraz

Spodnie męskie

Odkryj teraz

Koszulki męskie

Odkryj teraz

Koszule męskie

Odkryj teraz

Prezenty walentynkowe dla Pań

Dla wielu Pań ważną rolę odgrywa odpowiednia atmosfera w dniu świętego Walentego. Zadbaj o romantyczny nastrój, którego często brakuje w codziennym biegu. Elementy dekoracyjne w kształcie serca oraz przyciemnione światło to proste sposoby na stworzenie przyjemnej, przytulnej atmosfery. Jeśli dodasz do tego odpowiedni prezent, serce ukochanej na pewno zabije szybciej. Do klasyki prezentów walentynkowych dla Niej należy biżuteria - głównie dlatego, że niesie bardzo osobiste i intymne przesłanie. Kto obdarowuje biżuterią, wyznaje tym samym, jak poważny i cenny jest dla niego związek z obdarowaną. Dotyczy to w szczególności pierścionka, który jako biżuteria o najwyższej wartości symbolicznej oznacza nieskończoność i w ten sposób wyraża życzenie wiecznej więzi.

Damska bielizna

Odkryj teraz

Damska bielizna nocna

Odkryj teraz

Damska odzież sportowa

Odkryj teraz

Okrycia wierzchnie damskie

Odkryj teraz

Damskie spodnie

Odkryj teraz

Damskie swetry i bluzy

Odkryj teraz

Damskie sukienki

Odkryj teraz

Damska biżuteria

Odkryj teraz

Pomysły na prezenty nie tylko dla kobiet

Stylowe akcesoria dla domu lub piękna pościel - dzięki tym prezentom walentynkowym Twój dom stanie się cudownie przytulny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Produkt wkrótce dostępny
Wyprzedany
Wyprzedany
  • Koc elektryczny
299,99
229,99
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyprzedany
  • Fajansowy wazon
139,99
109,99
  • Dzbanek na mleko, złoty
Idealny do spieniania mleka i tworzenia zdobień z mlecznej pianki
59,99
Podgląd
Produkt wkrótce dostępny
  • Miarka do kawy, złota
Miarka do kawy ułatwia dozowanie i mieści 7 g kawy mielonej
29,99
 
 
 
 
  • Kubki do kawy, 2 sztuki, biały/ różowy
  • Kubki do kawy, 2 sztuki, czarny/ czarny
  • Kubki do kawy, zestaw 2 sztuk biały/ jagodowy
  • Kubki do kawy, 2 sztuki, biały/ niebieski
  • Kubki na kawę, 2 sztuki biały/ żółty
  • Kubki do kawy, 2 sztuki, biały/ szary
Zestaw 2 kubków o pojemności ok. 350 ml
69,99
Podgląd
ostatnie sztuki
  • Kubek do kawy z filtrem, różowy
  • Kubek do kawy z filtrem, jagodowy
  • Kubek na kawę z filtrem, żółty
  • Kubek do kawy z filtrem, szary
Zestaw do ręcznego przygotowania kawy
99,99
Podgląd
  • TEA by Tchibo herbata owocowa: leśne jagody - 8x 20 torebek
Herbata owocowa o silnym, owocowo-słodkim aromacie
149,99
zł/kg 267,84
Podgląd

Prezenty walentynkowe dla wielbicieli kawy

Oto najpiękniejsze prezenty dla wszystkich, którzy cenią sobie smak dobrej kawy

Walentynkowe życzenia i plany na ten wyjątkowy dzień

Nie zawsze jednak trzeba kupować prezent w sklepie. Kilka ciepłych słów prosto z serca doskonale wyrazi jak bardzo zależy Ci na ukochanym lub ukochanej. Wymyśl swoje własne hasło walentynkowe lub napisz krótki walentynkowy wierszyk na samodzielnie zaprojektowanej walentynkowej kartce. To doskonały pomysł, zwłaszcza gdy wypadająca 14 lutego podróż służbowa lub inne zobowiązania uniemożliwią spędzenie czasu razem w tym dniu. Jeśli szczęśliwie nic nie stanie na przeszkodzie, zaskocz swoją ukochaną lub swojego ukochanego wspólnym przedsięwzięciem: dobrym pomysłem może być miły wieczór filmowy z ulubionym serialem i pysznym jedzeniem.

3 fakty o Walentynkach

Najpopularniejszą legendą o Walentynkach jest historia włoskiego biskupa Valentina Terniego z III wieku. Terni, dziś uznawany za patrona kochanków, miał podobno udzielać ślubów zgodnie ze zwyczajem chrześcijańskim, mimo że naruszał tym samym prawo rzymskiego cesarza. Ponadto obdarowywał pary kwiatami ze swego ogrodu, które miały zapewniać szczęście małżeńskie. 14 lutego 269 roku n.e. biskup został stracony, a około sto lat później kanonizowano go jako męczennika.
Z jednej strony Walentynki to doskonała okazja do wyznania swych uczuć. Z drugiej strony to również miła okazja dla par do celebrowania wspólnie spędzonego czasu. Na co dzień łatwo zapominamy o miłosnych wyznaniach i okazywaniu sobie nawzajem uwagi. Wspólne rytuały i drobne czułości sprawiają, że Walentynki stanowią miłą odmianę i pozwalają przypomnieć sobie o tym, co najważniejsze w życiu we dwoje.
Walentynki mają w wielu krajach dużą wartość symboliczną. W Niemczech od lat 50-tych XX wieku zakochani obdarowują się kwiatami i innymi prezentami. W Finlandii do tradycji należy również przygotowywanie niespodzianek dla bliskich przyjaciół. W Japonii czekoladę dają w prezencie tylko kobiety. Jednak mężczyźn mężczyźni mają okazję na rewanż już 14 marca i mogą wtedy obdarować panie białą czekoladą lub biżuterią z okazji tak zwanego White Day.
Jak zrobić serce origami?

Jak zrobić serce origami?

Origami to japońska sztuka składania papieru i, w zależności od stopnia trudności, wymaga więcej lub mniej koncentracji i praktyki. Serce z origami jest doskonałym pomysłem dla wszystkich, którzy chcieliby podarować swojej ukochanej lub swojemu ukochanemu własnoręcznie zrobiony drobiazg - z jego wykonaniem poradzą sobie również początkujący. 

Uwaga: wewnątrz można ukryć liścik miłosny, a serca można używać jako zakładki do książki.
Pobierz instrukcję wykonania (PDF)

Doskonały prezent walentynkowy:
samodzielnie przygotowana kolacja przy świecach

Czekoladowe serca, różowe liściki miłosne i płatki róż na poduszce wydadzą się Twojemu partnerowi zbyt kiczowate? Mimo to możesz postarać się o niezwykłą niespodziankę. Powiedzenie „przez żołądek do serca“ musi przecież mieć jakieś podstawy. Romantyczna kolacja przy świecach to świetny sposób na świętowanie Walentynek wedle własnego gustu i smaku.
Natura oferuje różnorodne przyprawy, które nie tylko wzbogacają smak potraw, ale również działają jak afrodyzjaki. Większość z nich stymuluje przemianę materii i krążenie krwi, dzięki czemu zwiększa wrażliwość na dotyk. Dotyczy to na przykład imbiru, bazylii i gałki muszkatołowej ze względu na zawarte w nich alkaloidy. Składniki bogate w minerały, takie jak miód, cynamon, chili i wanilia, również mają działanie pobudzające. Możesz także spróbować klasycznego deseru dla zakochanych: truskawek zanurzonych w czekoladzie.
Wykorzystując kreatywność i wyczucie preferencji swojej drugiej połowy, możesz przygotować kolację, która stanie się wyjątkowym, indywidualnym prezentem walentynkowym: świetnym pomysłem dla podróżników będzie na przykład przygotowanie potraw charakterystycznych dla miejsca najbliższej zaplanowanej podróży. Jeżeli natomiast Twój partner jest fanem konkretnego gatunku filmów lub książek, również one mogą posłużyć jako inspiracja do przygotowania menu i dekoracji. Motywem przewodnim wieczoru mogą stać się również na przykład barwy ulubionej drużyny sportowej, co pozwoli wykorzystać nowe ciekawe składniki. Znasz na przykład fioletowe ziemniaki?
Najważniejszą rzeczą podczas walentynkowej kolacji nie jest menu, ale czas spędzony razem w miłej atmosferze. Trudno będzie to uzyskać, jeżeli wieczór poprzedzą godziny spędzone na żmudnym przygotowywaniu na przykład makaronu truflowego. Zwłaszcza jeśli chcesz podać kilka dań, zaplanuj jak najwięcej potraw, które możesz przygotować dzień wcześniej - na przykład zupę lub deser na zimno. A nawet bardzo proste potrawy, takie jak deska serów ze świeżą bagietką, mogą uszczęśliwić ukochanego.

Słodkie przepisy na Walentynki

Delikatne praliny, puszyste muffiny i słodkie desery owocowe to po prostu delicje. A ponieważ najkrótsza droga do serca wiedzie przez żołądek, przygotowaliśmy kilka walentynkowych przepisów, które korzystając z naszych instrukcji można łatwo samodzielnie przygotować.
Czekoladowe whoopie pies

Składniki ciastek i kremu ganache

  • 60 g miękkiej margaryny
  • 110 g cukru
  • 110 g brązowego cukru
  • 1 łyżka musu jabłkowego (lub 1 jajko)
  • 235 ml mleka roślinnego (lub zwykłego mleka)
  • 1 łyżeczka pasty z wanilii bourbon lub zawartość jednej laski wanilii
  • 200 g mąki
  • 80 g kakao w proszku
  • 110 g śmietany (np. śmietany sojowej)
  • 110 g posiekanej czekolady deserowej

Przepis na 20 sztuk

1. Rozgrzać piekarnik do 190°C (góra/dół).

2. Następnie utrzeć w dużej misce margarynę z dwoma rodzajami cukru. Dodać mus jabłkowy i wszystko dobrze wymieszać. Na koniec dodać mleko, wanilię, mąkę i kakao w proszku i wymieszać do uzyskania gładkiego ciasta.

3. Za pomocą łyżeczki do herbaty położyć porcje ciasta na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i rozprowadzić okrężnymi ruchami do kształtu ciasteczek. Piec przez 10-12 minut, aż ciasto stanie się twarde. Następnie odstawić na kratkę do ostygnięcia.

4. Aby przygotować krem ganache, najpierw zagotować śmietanę i zalać nią siekaną czekoladę. Wymieszać wszystko na kremową masę i odstawić do ostygnięcia.

5. Nałożyć odrobinę kremu ganache na połowę ciastka i docisnąć drugą połową. Na koniec pozostawić masę do stwardnienia.

© Jana Nörenberg, Hamburg (http://www.nom-noms.de)
Likier truskawkowy z wanilią

Składniki

  • 1 kg truskawek (zimą można użyć również mrożonych truskawek)
  • 1 butelka wódki (700 ml)
  • ok. 400 ml wody
  • 2 saszetki cukru waniliowego
  • 2 łyżki pasty waniliowej bourbon lub zawartość jednej laski wanilii
  • 200-300 g cukru

Przygotowanie

1. Truskawki umyć, usunąć łodygę i pokroić na kawałki. Włożyć do dużego garnka. Dolać ok. 400 ml wody. Dodać cukier - w zależności od tego, jak słodkie są truskawki. Dodać pastę i cukier waniliowy. Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10 minut. Następnie wszystko starannie zblendować.

2. Dodać wódkę, dobrze wymieszać i zostawić na noc. Przelać do butelek.

Likier truskawkowy można przechowywać w lodówce przez około dwa tygodnie.

© Jana Nörenberg, Hamburg (http://www.nom-noms.de)
Muffiny z nutellą i słonymi preclami

Składniki na 12 muffinów

  • 100 g małych solonych precli
  • 280 g mąki
  • 120 g cukru
  • 250 ml mleka lub mleka sojowego
  • 6 łyżek oleju
  • 2 łyżeczki mączki chleba świętojańskiego, plus 2 jaja lub 2 łyżki mleka sojowego
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 3 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka pasty waniliowej bourbon lub zawartość jednej laski wanilii
  • Nutella lub inna masa nugatowa

Przygotowanie

1. Rozgrzać piekarnik do 180 °C (góra/dół).

2. Wymieszać wszystkie składniki muffinów z wyjątkiem nutelli.

3. Wypełnić formę papilotkami i napełnić je do połowy ciastem. Następnie, za pomocą dwóch łyżeczek, nałożyć odrobinę nutelli. Przykryć nutellę odrobiną ciasta tak, by papilotki były napełnione do 3/4.

4. Następnie piec muffiny przez ok. 20 minut. Pozostawić do ostygnięcia, udekorować masą nugatową i małym solonym preclem.

© Jana Nörenberg, Hamburg (http://www.nom-noms.de)
Ciasteczka malinowe

Składniki do masy bezowej i kremu malinowego. Na ok. 15 sztuk

  • 60 g migdałów
  • 90 g cukru pudru
  • 1 szczypta proszku do pieczenia
  • 1 białko jaja (dużego)
  • 1 szczypta soli
  • 20 g cukru
  • 80 g miękkiego masła
  • 40 g malin
  • 40 ml syropu malinowego

Przygotowanie

1. Wyłożyć blachę matą do pieczenia. Na masę bezową obrać migdały (patrz porada) i drobno zmielić. Zmielić ponownie z cukrem pudrem, dodać proszek do pieczenia.

2. Ubić białko z solą aż do uzyskania piany. Poczekać aż cukier wsiąknie i ubić na sztywną pianę. Dodać masę migdałową.

3. Umieścić masę bezową w woreczku z gładką końcówką. Wycisnąć masę do każdego z 30 motywów maty do pieczenia. Pozostawić na 30 min. w ciepłym miejscu, by ciasto odpoczęło. Rozgrzać piekarnik do 150°C (termo obieg 130°C) i piec ciastka (na środkowym poziomie) przez 12-15 minut. Pozostawić na macie do wystygnięcia.

4. Na krem malinowy utrzeć masło do uzyskania kremowej konsystencji. Zblendować maliny z syropem i łyżka po łyżce dodawać do masła. Przełożyć ciastka kremem i odstawić na 2 godz. w chłodne miejsce. Dla dekoracji polać wierzch ciastek czekoladą lub lukrem.

PORADA: Obrać migdały
Gotować migdały we wrzącej wodzie przez 2 minuty, następnie odcedzić. Usunąć skórki poprzez ściśnięcie orzechów między palcami. Migdały powinny wyschnąć przed mieleniem - najlepiej w piekarniku lub na grzejniku.
Muffiny porzeczkowe z kapturkiem bezowym

Składniki na ok. 12 sztuk

  • 250 g czerwonych porzeczek
  • 200 g mąki
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 50 g mielonych orzechów laskowych
  • 3 jaja
  • 100 g miękkiego masła
  • 170 g cukru
  • 2 łyżki cukru do dekoracji
  • 1 opakowanie cukru waniliowego
  • 150 g jogurtu
  • 1 łyżka soku cytrynowego

Przygotowanie

1. Rozgrzać piekarnik do 180°C (z termo obiegiem 160°C). Umyć porzeczki. Odłożyć 12 małych gałązek do dekoracji. Ostrożnie oderwać pozostałe porzeczki od gałązek i pozostawić do wyschnięcia na ręczniku papierowym.

2. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i orzechami laskowymi. Rozdzielić jajka, białko odstawić. Wymieszać masło z 100 g cukru, cukrem waniliowym i żółtkami jaj do uzyskania kremowej konsystencji. Dodać jogurt. Dodać mieszankę mąki i wszystko dobrze wymieszać. Dosypać porzeczki.

3. Wlać ciasto do form. Piec na środkowym poziomie piekarnika przez 20 min. W międzyczasie ubić 2 białka z 70 g cukru na sztywną pianę. Zredukować temperaturę piekarnika do 150°C (termo obieg 130°C). Nałożyć pianę z białek na muffiny i piec jeszcze przez 10 minut, aż beza lekko się przyrumieni. Wyjąć muffiny z piekarnika i odstawić do ostygnięcia. Ostrożnie wyjąć z form.

4. Odłożone do dekoracji porzeczki najpierw zanurzyć w soku z cytryny, a następnie obtoczyć w 2 łyżkach cukru. Ozdobić nimi muffiny.

PORADA: Amatorzy migdałów mogą 50 g zmielonych orzechów zastąpić migdałami i wymieszać je z mąką, a zamiast cukru waniliowego użyć 1 kropli oleju z gorzkich migdałów. Zamiast świeżych porzeczek można użyć mrożonych.

WARIANT: Muffiny porzeczkowo-kokosowe z kapturkiem bezowym Umyć i osuszyć 200 g czerwonych porzeczek. Zmieszać 200 g mąki z 2 łyżeczkami proszku do pieczenia i 50 g wiórków kokosowych. Oddzielić 3 jajka, wymieszać 100 g miękkiego masła z 100 g cukru, 1 łyżką soku z limonki, 1 łyżką likieru kokosowego (do smaku) i 150 g jogurtu do uzyskania gładkiej konsystencji. Dodać mieszankę mąki. Dodać porzeczki. Nałożyć ciasto do papilotek. Piec w piekarniku w temperaturze 175°C (środkowy poziom, termo obieg 160°C) przez 20 minut. Ubić na sztywno 2 białka ze 100 g cukru. Nałożyć pianę z jajka na muffiny. Piec w piekarniku w temperaturze 150°C (środkowy poziom, termo obieg 130°C) przez 10 minut, aż beza lekko się przyrumieni. Wyjąć muffiny z piekarnika, lekko ostudzić i ostrożnie wyjąć je z form.
Owocowe kostki lodu

Składniki

  • Świeże jagody (np. porzeczki, maliny)
  • Bezalkoholowe: sok z rabarbaru i woda mineralna
  • Z alkoholem: różowy szampan
  • Ponadto: Foremka do kostek lodu

Przygotowanie

1. Nalać wodę na dno foremek do lodu.

2. Zamrozić w zamrażarce.

3. Następnie nałożyć jagody, napełnić pojemnik na kostki lodu (prawie) całkowicie wodą i odstawić do zamrożenia.

4. Na koniec całkowicie przykryć owoce wodą i włożyć do zamrażarki.

5. Nałożyć po 2-3 lodowe serduszka do szklanek, zalać schłodzonym szampanem lub sokiem rabarbarowym i szybko podać, zanim serduszka stracą swój kształt.

Porada 1: Przed przygotowaniem zagotować i ostudzić wodę - dzięki temu kostki lodu będą bardziej klarowne.

Porada 2: Ponieważ zamarzanie kostek lodu trwa kilka godzin, należy je przygotować co najmniej jeden dzień wcześniej.
Ogniste czekoladowe serduszka z chilli

Składniki

  • Czekolada deserowa
  • Płatki chilli
  • Ponadto: Silikonowa forma do kostek lodu w kształcie serc

Przygotowanie

1. Połamać czekoladę na małe kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej. Rozdrobnić niewielką szczyptę płatków chilli (najlepiej młynkiem do chilli) i wymieszać z czekoladą - ale uwaga: są bardzo pikantne!

2. Przelać płynną czekoladę do formy.

3. Wstawić serca na dwie godziny do lodówki by stwardniały, a następnie ostrożnie wyjąć z formy.

Najlepsze filmy walentynkowe

Dobry film o miłości, daleki od kiczowatych wyciskaczy łez, będzie stanowił doskonałą oprawę dla przyjemnego wieczoru walentynkowego w domowym zaciszu. Ponadczasowa klasyka i współczesne komedie romantyczne dają dość szeroki wybór filmów, które będą odpowiadały obojgu. Podsuwamy tutaj trzy uniwersalne pomysły:
  • Titanic: Doskonały wybór dla miłośników filmów akcji. Zatonięcie oceanicznego giganta stanowi tło dla burzy uczuć, która rozpętała się między Leonardo DiCaprio i Kate Winslet.
  • Casablanca: Dla fanów wielkiej hollywoodzkiej klasyki jest to filmowy przysmak, który jest uważany za synonim filmu miłosnego. Kiedy Humphrey Bogart szepcze "Spójrz mi w oczy, mała", uginają się nogi nie tylko pod Ingrid Bergman.
  • Notting Hill: Bardziej nowoczesny, ale nie mniej romantyczny jest romans z Hugh Grantem i Julią Roberts w rolach głównych. Śmiech wywołują pomyłki i zawirowania, a także szereg dziwacznych postaci drugoplanowych.

Pomysły na udaną walentynkową niespodziankę

Prezenty związane z niezapomnianymi przeżyciami są teraz w modzie i obiecują wrażenia, które pozostają w pamięci na długo po Walentynkach. Zwłaszcza jeśli on lub ona ma już wszystko, dobrym pomysłem są vouchery na imprezę dla jednej lub dwóch osób. Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki i rozciąga się od lotu balonem, poprzez sesję zdjęciową, aż po przejażdżkę bryczką. Zamiast opierać się na zorganizowanych imprezach oferowanych przez rozmaitych sprzedawców, możesz oczywiście zorganizować coś samodzielnie. Może oboje zawsze chcieliście przejść w zimie przez oblodzony wąwóz górski? Połowa lutego to doskonały termin, by zrealizować to marzenie.

USA

W USA sympatię lub uczucia wyrażają pięknie zdobione walentynkowe karty. Każdego roku wysyłanych jest tu kilkaset milionów sztuk. Szczególnie wśród nastolatków odbywa się wręcz konkurs: kto cieszy się największą popularnością?

Anglia

Już w XV Łączyły się tutaj „walentynkowe pary“, które wysyłały sobie nawzajem wiersze miłosne lub drobne upominki. Przypuszczalnie dzień ten obchodzony był w lutym, ponieważ uważano, że również ptaki łączyły się w tym czasie w pary.

Hiszpania

Dla uczczenia pamięci katalońskiego patrona, 23 kwietnia mężczyźni podarowują ukochanej jedną różę. Legenda głosi, że Sant Jordi uratował księżniczkę przed złym smokiem. Z jego krwi wyrosła róża, którą podarował dziewczynie jako dowód miłości.

Brazylia

Brazylijczycy obchodzą swoje Walentynki 12 czerwca w ramach święta zwanego "Dia dos Namorados". Tego dnia cała rodzina zbiera się, aby wspólnie biesiadować i obdarowywać się nawzajem drobnymi upominkami. Pary często przy tej okazji ogłaszają swoje zaręczyny.

Afryka południowa

W tym pięknym miesiącu, jakim jest luty, Walentynki nie są w krajach południowoafrykańskich świętem miłości, ale raczej radości. Ulice i domy są ozdobione kolorowymi kwiatami w stylu afrykańskim, a ludzie wspólnie świętują.

Chiny

Chiński Dzień Zakochanych to święto "Qixi". Legenda głosi, że wróżka zakochała się kiedyś w pasterzu. Ale tylko siódmego dnia miesiąca według kalendarza księżycowego mogą być razem. Wówczas świecą na niebie blisko siebie - jako dwie gwiazdy Altair i Wega.