Schließen
-30 %
Śpiworek niemowlęcy z otworami na rączki
129,99
89,99
Śpiworek niemowlęcy z otworami na rączki
139,99
-7 %
Śpiworek niemowlęcy do spania
129,99
119,99

Śpiworek dziecięcy jako bezpieczna alternatywa dla pościeli

Śpiwór dziecięcy ma podwójny cel: Chroni przed zimnem, ponieważ dziecko nie może go zrzucić jak kołdry, ale także przed przegrzaniem i niebezpiecznym przyduszeniem, ponieważ ani kołdra, ani poduszka nie przykryje głowy ani twarzy. Śpiwór zakłada się na piżamkę tak, by otulał nogi i górną część ciała. Masz wybór pomiędzy lekkimi wariantami bez rękawów a ciepłym, zimowym śpiworkiem dla niemowląt z rękawami.

Rozmaite śpiworki niemowlęce na każdą porę roku

Podobnie jak dorośli wraz z nadejściem ciepłej pory roku wymieniają pościel na lekką, letnią, tak i śpiwór niemowlęcy należy dostosować sezonowo. Latem używaj lekkiego śpiworka dla niemowląt, który zapobiegnie poceniu się dziecka, a zimą grubego śpiworka dla niemowląt, który zapewni mu ciepło. W tej roli najlepiej sprawdzi się niemowlęcy śpiworek puchowy. Alternatywnie, możesz również wybrać oddychający bawełniany śpiwór całoroczny, w którym dziecko będzie się czuło komfortowo przez cały rok.

Jak dobrać rozmiar śpiworka niemowlęcego?

Noworodek potrzebuje oczywiście mniejszego śpiworka niż roczniak. Jeśli śpiwór jest zbyt duży, nie tylko istnieje niebezpieczeństwo, że niemowlę wśliźnie się do niego zbyt głęboko, ale również nie zdoła wypełnić go ciepłem swojego ciała. W wyniku tego ciało dziecka szybciej się wychłodzi podczas snu. Aby określić odpowiedni rozmiar śpiwora dla Twojego dziecka, możesz użyć prostej formuły obliczeniowej: Wzrost dziecka – długość główki + 10 cm „swobody ruchów” dla stóp.

Dla oszczędnych: śpiwór, który rośnie razem z dzieckiem

Możesz zdecydować się też na śpiwór, który będzie rósł razem z Twoim dzieckiem. Dzięki sprytnemu wyposażeniu w zamki błyskawiczne lub guziki zatrzaskowe, można zazwyczaj przedłużyć śpiwór dziecięcy o 20 lub 30 cm, tak aby dziecko mogło z niego dłużej korzystać. Ważne w przypadku śpiworów, które rosną razem z dzieckiem: wycięcie na ręce powinno być również wyposażone w zatrzaski, które zmniejszają rozmiar, aby zapobiec wyślizgiwaniu się ramion.

Zamów na Tchibo.pl śpiwór niemowlęcy i czyń dobrze

Na Tchibo.pl kupisz śpiwór niemowlęcy i odzież dla dzieci z wysokiej jakości i przyjaznej dla skóry bawełny ekologicznej, które charakteryzuje najlepszej jakości wykonanie. Gwarantuje to oznaczenie TCM. Skrót oznacza „Tchibo Certified Merchandise” i wyróżnia produkty, które spełniają nasze wysokie standardy jakości.