Chyba żadne inne słowo nie opisuje tak różnych mebli jak „regał”. Od przyściennego regału na książki w salonie, poprzez wąski regał 30 x 30 do łazienki czy biurka, aż po łukowatą, designerską półkę nad łóżkiem. Dostępne są regały przyścienne, wiszące lub wolnostojące. Mogą mieć konstrukcję na planie kwadratu, prostokąta, trójkąta a nawet koła. Do tego dochodzi ogromny wybór materiałów. Najbardziej powszechne jest drewno o różnych wykończeniach, ale dużą popularnością cieszy się również metal, tworzywo sztuczne i siatka. Pozwól się zaskoczyć różnorodnością tego klasycznego mebla w Tchibo!
Wady regału to zarazem jego zalety – jest otwarty i można zobaczyć, co się na nim znajduje. Szafa to zdecydowanie bezpieczniejsze miejsce do przechowywania wrażliwych na kurz ubrań i innych tekstyliów. Mniej reprezentacyjne przedmioty, takie jak wiadra do sprzątania, papiery czy stosy butów również lepiej ukryć za drzwiami lub w szufladzie. Otwarty regał jest też bardzo praktycznym rozwiązaniem dla przedmiotów, które mają być zawsze pod ręką. Jest również bardzo dekoracyjny i pozwala pięknie wyeksponować albumy książkowe, kolekcję płyt CD, pojemniki z przyprawami lub rodzinne zdjęcia. Niektórych rzeczy po prostu nie powinno się ukrywać!
Typowy regał do salonu lub regał na książki jest zwykle wykonany z drewna. Jasne, stonowane i korzystne cenowo jest drewno z drzew iglastych, takich jak sosna czy świerk. Równie jasny, ale cięższy i bardziej szlachetny będzie regał z drewna klonowego. Jeśli ktoś lubi mocniejszy rysunek słojów lub bardziej intensywne naturalne zabarwienie, powinien wybrać orzech, wiśnię lub dąb. Modny styl industrialny to połączenie stabilnych drewnianych półek i wąskich metalowych stelaży. Metal jest również popularnym materiałem w przypadku węższych regałów. Jako półka do przechowywania akt bardzo elegancko prezentuje się na przykład stojący obok biurka regał 50 x 50 z lakierowanymi na biało metalowymi stojakami.
Jeśli duże pomieszczenie jest wykorzystywane jednocześnie do różnych zadań, regał może stanowić piękny i praktyczny element oddzielający przestrzeń. Regał oddzielający stół od kącika telewizyjnego z sofą może służyć do odkładania serwetek, podstawek i dekoracji stołu, a także – z drugiej strony – do przechowywania pilota, czasopism, książek itp. W jednopokojowym mieszkaniu za pomocą regału można oddzielić otwartą kuchnię, kącik do pracy z biurkiem czy łóżko. Skrzynki, pudełka itp. zapewniają dodatkowe poczucie prywatności i pozwalają utrzymać porządek.
Regał w salonie pełni głównie funkcję dekoracyjną, jednak ustawiony w innym miejscu ma być przede wszystkim praktyczny i stabilny. Regały w pomieszczeniu gospodarczym lub w spiżarni muszą znosić duże obciążenie. Do przechowywania słoików, puszek i zapasów najlepsze są oszczędzające miejsce, wąskie półki. Bardzo praktyczne są również regały narożne na bazie trójkąta lub w formie litery L. Aby nie marnować przestrzeni nad dużymi urządzeniami, takimi jak pralka, Tchibo ma w ofercie regały nad pralkę. Otaczają one pralkę, a na głębokich, górnych półkach zapewniają miejsce do przechowywania większych przedmiotów. Możliwość praktycznego przechowywania różnych przedmiotów oferują również regały z zawieszanymi koszami lub regulowanymi półkami.
Regał musi być stabilny i trwały. Gwarancją jakości materiałów i wykonania jest nasz znak TCM – nasze produkty spełniają najwyższe standardy, dlatego posiadają oznaczenie „Tchibo Certified Merchandise” (towar certyfikowany przez Tchibo). Regał powinien również zostać wyprodukowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Kupując drewno i produkty z drewna zwróć uwagę na znak FSC, wskazujący na pochodzenie z odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych. W przypadku kartonów, pudełek i wkładów z tworzywa sztucznego bardziej przyjazne dla środowiska są materiały pochodzące z recyklingu.