ostatnie sztuki
Chrumkająca świnka na szczęście
29,99
ostatnie sztuki

Ukochane przytulanki: zwróć uwagę na dobrą jakość!

Istotne w przypadku przytulanki: musi być wytrzymała! Raz wybrana, przez długi czas będzie ulubieńcem Twojego dziecka, towarzysząc mu na dobre i na złe. W Tchibo zwracamy uwagę na to, aby nasze pluszowe przytulanki, kocyki przytulanki i zabawki były każdorazowo dostosowane do kategorii wiekowej, były odporne na rozdarcia i złamania oraz wolne od substancji szkodliwych. Ponadto podczas zakupu nowej przytulanki ważne jest, aby drobne elementy, jak na przykład oczy z guzików, były mocno przyszyte, aby uniemożliwić połknięcie.
Przytulanki są dla Twojego dziecka czymś więcej, niż tylko zwykłą zabawką.

Przytulanki słuchają Twojego dziecka

Pluszowe zwierzątka są zazwyczaj czymś więcej niż tylko zabawką. To pierwsza, wybrana przez dziecko relacja a często nawet osoba mająca swoją własną osobowość. Poprzez odgrywanie ról dziecko przekazuje przytulance swoje doświadczenia: na przykład myje jej zęby, przewija ją, być może zdradza jej swoje pierwsze tajemnice. Ważny krok rozwojowy! Psychologowie radzą, aby rodzice również uczestniczyli w zabawie i włączali ulubione zwierzątko do codziennego życia jako pełnoprawnego "członka rodziny".
Przytulanki nie mogą wszędzie towarzyszyć dziecku - omówcie wspólnie, jakie zwierzątko, gdzie i kiedy dziecko może zabrać ze sobą.

W szkole również nie może zabraknąć przytulanki

Maskotki towarzyszą dziecku nie tylko w czasie snu. Niektóre dzieci najchętniej zabrałyby wszystkie swoje zwierzątka do przedszkola i szkoły. To, że jest to niemożliwe, jest jasne, przynajmniej dla dorosłych. Może pluszowe zwierzątka Twojego dziecka posiadają osobowość, a małpa naprawdę chce się wyszaleć w czasie kilkudniowej wędrówki, podczas gdy sowa uwielbia lekcje matematyki, a owca lubi czekać w domu? Omów wspólnie z dzieckiem, jakie zwierzątko, kiedy i dokąd może się wybrać.

Jak często należy prać przytulanki?

Misie, króliki i tym podobne są oczywiście wspaniałymi towarzyszami podczas odkrywczych wycieczek. Często zdarza się, że niedźwiadek polarny szybko staje się brunatnym niedźwiedziem. Również, kiedy zapach przytulanki jest istotny dla dziecka, ponieważ daje mu poczucie bezpieczeństwa, czasami pranie jest nieuniknione i konieczne! Aby uniknąć późniejszych, przykrych niespodzianek, należy sprawdzić na metce, w ilu stopniach można wyprać pluszowego przyjaciela.

Tu czuję się dobrze!

Niektóre dzieci chcą jedynie trzymać swojego ulubionego króliczka w ramionach, inne muszą zbudować w swoim łóżeczku drugą Arkę Noego i nie mogą zebrać wokół siebie zadowalającej ilości pluszowych przyjaciół. Aby Twoje niemowlę mogło spokojnie spać, przez pierwsze dwa lata nie dawaj mu zbyt wielu przytulanek do łóżeczka lub wyjmuj je z łóżka przed snem. Co nie może znaleźć się w łóżku w czasie snu, znajdzie wystarczająco dużo miejsca w szafach dziecięcych, kredensach i komodach z przewijakiem w pokoju niemowlęcym.
W ciągu dwóch pierwszych lat nie dawaj dziecku do łóżeczka zbyt wielu przytulanek.

Dokąd z pluszowymi przyjaciółmi?

Skrzynie i meble dla dzieci z miejscem do przechowywania ułatwiają przechowywanie w domu. Jeżeli jednak w domu nie ma miejsca na kolejne przytulanki, a dziecko dobrowolnie chce się rozstać ze swoimi zabawkami, domy dziecka i organizacje charytatywne ucieszą się z takiej darowizny.
Wspólnie z dzieckiem możesz przekazać nadwyżkę pluszowych zwierzątek do domu dziecka lub na cele dobroczynne.