Narzuty i poduszki dekoracyjne – cudownie przytulne i piękne

Narzuty i poduszki dekoracyjne mają dwie cechy bardzo istotne w kontekście urządzania wnętrz – pięknie wyglądają i są bardzo wygodne. Dzięki temu na dwa sposoby przyczyniają się do poprawy samopoczucia we własnych czterech ścianach. Na sofie, na ławie kuchennej, w przytulnym kąciku w pokoju dziecięcym czy na łóżku – narzuty i poduszki dekoracyjne sprawdzą się doskonale w każdym miejscu do leżenia i siedzenia. Przejrzyj ofertę Tchibo i zamów wygodnie online!
Poduszka dekoracyjna
79,99
-20 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
49,99
39,99
Koc
159,99
Dekoracyjna poduszka z wypełnieniem, beżowa
109,99
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
89,99
ostatnie sztuki
-30 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę z aksamitu
49,99
34,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
-20 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę z aksamitu
49,99
39,99
ostatnie sztuki
Koc
139,99
Poduszka wewnętrzna
39,99
Koc
179,99
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
89,99
ostatnie sztuki
Dekoracyjna poszewka na poduszkę, w kratkę
69,99
ostatnie sztuki
Pleciona poduszka dekoracyjna, ok. 60 x 40
139,99
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
39,99
Lniana poszewka na poduszkę dekoracyjną, niebieska
Lniana poszewka na poduszkę dekoracyjną, szara
79,99
79,99
Produkt wkrótce dostępny
Pleciona poduszka dekoracyjna, ok. 50 x 50 cm
139,99
Dekoracyjna lniana poszewka na poduszkę
69,99
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
49,99
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
59,99
-29 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
119,99
84,99
-18 %
Poszewka na poduszkę
79,99
64,99
-33 %
Aksamitna poszewka na poduszkę dekoracyjną, haftowana
59,99
39,99
-27 %
Poszewka na poduszkę dekoracyjną
89,99
64,99
-25 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę z aksamitu, ciemnoczerwona
59,99
44,99
-25 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę z aksamitu, różowa
59,99
44,99
ostatnie sztuki
Dwustronna poszewka na poduszkę dekoracyjną
39,99
ostatnie sztuki
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
99,99
ostatnie sztuki
Dekoracyjna poszewka na poduszkę, zielona
69,99
ostatnie sztuki
-50 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę
39,99
19,99
-50 %
Dekoracyjna poszewka na poduszkę ok. 50 x 50 cm
39,99
19,99
1

Odpowiedni kolor

Jak sama nazwa wskazuje, poduszki dekoracyjne to nie tylko poduszki, lecz również dekoracja. Mają wpływ na wygląd pomieszczenia – poduszki z jasnym wzorem na pokrytej tkaniną ławie kuchennej zapewniają radosną przytulność. Na sofie dopasowane kolorystycznie poduszki dekoracyjne w kolorze turkusowym, petrol lub niebieskim zadbają o wygodę i subtelnie stonowany styl. Poduszki dekoracyjne w pudrowym różu wyglądają bardzo elegancko w połączeniu z bielą. W pokoju dziecięcym może być radośnie kolorowo i nawet jeśli zamieniasz łóżko w przytulną sofę za pomocą dużej liczby poduszek, w wyborze kolorów nie ma żadnych ograniczeń.
Poduszki dekoracyjne jako atrakcja wizualna: ciemnoszara kanapa z beżowymi, czarnymi i wzorzystymi poduszkami dekoracyjnymi.

Narzuty i poduszki dekoracyjne w salonie

W niemal każdym salonie znajduje się sofa, dlatego poduszki we wszystkich formach i kolorach również stanowią ważny element wystroju salonu. Oczywiście ważny jest odpowiedni dobór kolorów i wzorów: wzorzyste poduszki na wzorzystej kanapie mogą stworzyć wrażenie niepokoju, ale czasem doskonale się uzupełniają. Zestaw sof utrzymany w stonowanych szarościach i beżach można pięknie ożywić poduszkami w paski, kwiaty lub w różnych kolorach. Jeśli ktoś szuka dopasowanych kolorystycznie poduszek odpowiednich do udekorowania całego zestawu, może ułatwić sobie sprawę i zdecydować się na kompletny zestaw poduszek na kanapę.
Przytulny kącik z poduszkami dekoracyjnymi: szara narożna kanapa z dużą liczbą niebieskich i jedną żółtą poduszką dekoracyjną.

Poduszki dekoracyjne w odpowiednim rozmiarze

Poduszki dekoracyjne są dostępne w różnych rozmiarach – w zależności od tego, do jakiego pomieszczenia i do jakich celów są przeznaczone. Klasykiem na sofę są poduszki dekoracyjne o wymiarach 40 x 40 cm. Poduszki dekoracyjne o wymiarach 50 x 50 cm prezentują się pięknie na dużych sofach lub narożnikach, na małych sofach dwuosobowych czasem wydają się zbyt duże. Jeśli jednak chcesz urządzić przytulny kącik na podłodze w pokoju dziecięcym lub zamienić łóżko w sofę do czytania, to duże poduszki dekoracyjne o wymiarach 60 x 60 cm lub nawet większe będą stanowić idealny wybór.

Poduszki dekoracyjne – odpowiednie wypełnienie

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zdejmowania i wyprania pokrowców poduszek dekoracyjnych. Można też włożyć do poszewki poduszki dekoracyjnej dowolnie wybraną poduszkę. Rodzaj wypełnienia zależy od sposobu wykorzystania poduszki: ma tylko pięknie wyglądać czy stanowić również podparcie? Grubsza czy cieńsza, bardziej twarda czy miękka? Na przykład naturalne płatki lateksowe są elastyczne, przyjemnie miękkie i utrzymują stabilną formę. Wypełnienia z puchu i pierza są bardzo lekkie i puszyste, a jednocześnie zapewniają odpowiednie podparcie i – to kolejna zaleta – poduszki z pierza można bez problemu prać w pralce.

Pielęgnacja poszewek na poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne są gniecione, spłaszczane, ulegają poplamieniu, spadają na podłogę – czyli po prostu są intensywnie użytkowane. W związku z tym należy je czasem wyprać. Dobrze, jeśli poszewkę można łatwo zdjąć i włożyć do pralki. Niektóre materiały są jednak bardziej wrażliwe. Poszewkę poduszki wykonaną z wełny należy prać w zimnej wodzie z dodatkiem środka do prania wełny. Kolorowe poduszki mogą się odbarwiać, dużą ostrożność należy również zachować w przypadku poduszek pikowanych, haftowanych i z koronką. Koniecznie przestrzegaj instrukcji prania umieszczonej na etykiecie, a poszewki wykonane z wrażliwych materiałów oddawaj do czyszczenia.
Prawidłowa pielęgnacja poduszek dekoracyjnych: pełna pralka, obok której stoi kosz na bieliznę i na której leżą dwie poduszki dekoracyjne.

Obietnica jakości Tchibo

TCM to znak jakości Tchibo. Skrót oznacza „Tchibo Certified Merchandise”, czyli „towar certyfikowany przez Tchibo”. Znak jest przyznawany wszystkim produktom, które spełniają wysokie wymagania odnośnie jakości. Kryteria sięgają od wyboru surowców i materiałów, aż po produkcję i wykończenie, i oczywiście obowiązują również naszych dostawców. Narzuty i poduszki dekoracyjne czy każdy inny produkt – możesz mieć pewność, że dotrzymujemy naszych obietnic.
Wysokiej jakości materiały: trzy różnej wielkości poduszki dekoracyjne leżą jedna na drugiej na szarej, drewnianej podłodze – obok beżowa narzuta.