Poduszki – słodkich snów!
Przytulenie się do poduszki po stresującym dniu to dla wielu jedna z najprzyjemniejszych chwil. Poduszki towarzyszą nam każdej nocy i zapewniają przyjemny sen. Trudno nawet wyobrazić sobie łóżko bez poduszek. Tchibo oferuje Ci szeroki wybór poduszek w najróżniejszych kolorach i wariantach. Przebieraj w naszej ofercie i zamawiaj wygodnie produkty online! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących wyboru poduszek.
Poduszka irisette® greenline, ok. 80 x 40 cm
Poduszka irisette® greenline, ok. 80 x 80 cm
69,99
89,99
Wyprzedany
ostatnie sztuki
Komfortowa poduszka irisette® greenline
139,99
ostatnie sztuki
Poduszka z pierza irisette® greenline, ok. 80 x 80 cm
179,99
Ergonomiczna poduszka Temprakon
599,00
Poduszka Temprakon V-Zone
599,00
Poduszka Temprakon X-Zone
599,00

Poduszka – co kryje się w środku

Swą charakterystyczną miękkość poduszka zawdzięcza wypełnieniu. Istnieją różnego rodzaju wypełnienia, wśród których absolutnym klasykiem jest wypełnienie pierzem, głównie gęsim. Do wypełniania szczególnie często stosowany jest specjalny rodzaj pierza – wyjątkowo ciepły i puszysty puch. Kolejnym wysokojakościowym i zapewniającym przyjemny sen wypełnieniem są sosnowe wióry. Do bardziej ekonomicznych poduszek należą warianty wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester. Dla miłośników ochrony środowiska dostępne są również poduszki z wypełnieniem wykonanym z odzyskanych włókien.

Małe i duże, szerokie i wąskie – poduszki dla każdego

Poduszkę kupuje się głównie w jednym celu – by ułożyć na jej miękim poszyciu głowę do snu. Zależnie od upodobań, na rynku dostępne są przeróżne wielkości poduszek. Te o wmiarach 40 x 40 cm i 50 x 50 cm przeznaczone są z reguły do pokoi dzięcięcych lub jako poduszki dekoracyjne. Osoby dorosłe, o spokojnym śnie, mogą zadowolić się poduszkami o wymiarach od 60 x 60 cm. Dla wszystkich pozostałych zaleca się poduszki o wymiarach 80 x 80 cm. W sklepie Tchibo znajdziesz bogaty asortyment wysokiej jakości poduszek w niskich cenach.

Atrakcyjne cenowo, wysokiej jakości poszewki na poduszki

Pamiętaj, by nie korzystać z poduszek bez poszewki. Poszewka nie tylko sprawia, że poduszka wygląda lepiej, ale zapewnia również miłe wrażenia dotykowe i odpowiednią higienę. Optymalnym uzupełnieniem, szczególnie poduszek z materiałów syntetycznych, są poszewki wykonane z naturalnych tkanin, redukujących pocenie się podczas snu, takich jak bawełna, płótno, czy też jedwab. Większość poszewek Tchibo dla mniejszch i większych poduszek wykonana jest z wysokiej jakości bawełny ekologicznej. Wraz z nakryciami dostępne są one jako kompletne zestawy pościeli na łóżko.

Specjalne poduszki do podróży i zdrowotne

Poza klasycznymi poduszkami do łóżka dostępne są również modele przydatne w innych sytuacjach. W przypadku długiej podróży pociągiem lub samolotem warto zaopatrzyć się w nadmuchiwaną poduszkę podróżną. Poduszka po złożeniu zmieści się w każdej kieszeni. Innym rodzajem poduszek są poduszki zdrowotne, np. poduszki pod kark. Ich anatomiczny kształt zapewni Ci ulgę w przypadku spiętych mięśni lub bólu pleców.

Prawidłowe czyszczenie poduszek

Ze względów higienicznych zaleca się regularne pranie poduszek. W przypadku większości poduszek optymalna częstotliwość prania to raz do dwóch razy w roku. Ze względu na delikatne wypełnienie, rzadziej należy prać tylko poduszki puchowe. Większość poduszek można prać w pralce, pamiętając jednakże o tym, by nie łączyć ich z innymi rzeczami – pozwoli to na zachowanie ich miękkiej konsystencji. Ponadto należy unikać stosowania silnych detergentów i płynów zmiękczających, na rzecz ich delikatnych odpowiedników/płynów do wełny. Przed pierwszym praniem zaleca się zapoznanie z dołączonymi do poduszki zaleceniami dotyczącymi prania.

Certyfikat TCM: nasza obietnica jakości

Zakup poduszki w Tchibo, to gwarancja wysokiej jakości produktu. By podkreślić naszą gotowość do wypełnienia tej deklaracji, wszystkie produkty Tchibo noszą znak jakości TCM. TCM jest skrótem od "Tchibo Certified Merchandise" i znaleźć go można wyłącznie na produktach spełniających nasze surowe wymogi jakościowe, poczynając od wyboru odpowiednich materiałów, a kończąc na finalnym wykończeniu.