Odkurzacze – nieodzowna i praktyczna pomoc w gospodarstwie domowym

Podłogi przyciągają różne cząstki brudu niczym magnes. Ten, kto bez większego wysiłku chce utrzymać w czystości dywan, parkiet i płytki, nie może się więc obyć bez odkurzacza. Te praktyczne urządzenia AGD ułatwiają prace w domu i nie sposób sobie wyobrazić sytuacji, w której nie stanowiłyby one podstawowego wyposażenia. Z biegiem czasu powstały różne ich modele, z których każdy ma swoje zalety. W Tchibo znajdziesz wskazówki dotyczące zakupu odkurzacza i od razu dobierzesz dla siebie pasujące urządzenie!
Końcówka do odkurzacza
39,99
  • Miniodkurzacz stołowy
69,99
54,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 54,99 zł
-21 %
Miniodkurzacz stołowy
69,99
54,99
Wyprzedany
  • Odkurzacz samochodowy
119,99
99,99
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 99,99 zł
-16 %
Odkurzacz samochodowy
119,99
99,99
Wyprzedany
ostatnie sztuki
Designerski odkurzacz akumulatorowy
199,99
ostatnie sztuki

Jak znaleźć odpowiedni odkurzacz?

To, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni, zależy od tego, jakie wymagania musi spełniać Twój nowy odkurzacz, w jaki sposób ma on być używany i gdzie użytkownik będzie korzystał z tego urządzenia. Decydującą rolę w momencie dokonywania wyboru odpowiedniego pomocnika do gospodarstwa domowego pełnią nie tylko te indywidualne czynniki, ale także cechy i parametry sprzętu, takie jak moc ssąca, układ filtrujący oraz głośność urządzenia podczas pracy. Oferujemy możliwość zapoznania się z różnymi wersjami urządzeń i systemami, co pozwoli Ci się łatwo odnaleźć w świecie odkurzaczy.
Kobieta w jeansach i różowym t-shircie sprząta drewnianą podłogę w jadalni, używając odkurzacza. W tle widoczna jest kuchnia w kolorze białym.

Urządzenia podłogowe z workiem – klasyki wśród odkurzaczy

Klasyczny odkurzacz podłogowy to z pewnością najczęstszy wariant tego pożytecznego sprzętu AGD, mający uniwersalne zastosowanie. Mając odkurzacz podłogowy i wielofunkcyjną nasadkę ułatwiającą przesuwanie dyszy, można łatwo usunąć brud ze wszystkich rodzajów podłóg – czy to z tkaniny, czy z drewna, czy też z płytek. Dlatego też to urządzenie idealnie nadaje się do domów jednorodzinnych o dużej powierzchni, z podłogami wykonanymi z różnych materiałów. Jeszcze większą elastyczność zapewnia dostępny u nas odkurzacz bezprzewodowy, w przypadku którego nie trzeba przeciągać kabla i przekładać wtyczki do innego gniazdka, ale którego wydajność zależy od mocy akumulatora. Zdecyduj, który wariant będzie najlepiej pasować do Twojego gospodarstwa domowego.
Kobieca ręka trzyma biały odkurzacz ręczny i przesuwa go po zasłanym łóżku, na którym znajduje się biała pościel.

Małe i sprytne – odkurzacze ręczne

Odkurzacz ręczny to mniejszy brat odkurzacza podłogowego, który idealnie się sprawdza podczas usuwania drobnych zanieczyszczeń lub sprzątania mniejszych powierzchni. To urządzenie jest ciche, kompaktowe i nie wymaga specjalnych przygotowań do odkurzania ręcznego. Gdy na przykład ktoś przyniesie na butach resztki zanieczyszczeń z dworu do przedpokoju, wyjmowanie od razu dużego odkurzacza jest kłopotliwe. W takiej sytuacji pomoc a zarazem trwałą czystość szybko i łatwo zapewni nam poręczny odkurzacz akumulatorowy. Przy jego pomocy łatwo można też usunąć okruszki znajdujące się pod stołem czy na sofie. Dlatego też mały sprzęt AGD to praktyczne uzupełnienie dla pełnowymiarowych modeli o dużej wydajności.

Odkurzacze z workiem czy bez?

Odkurzacze workowe to standardowa wersja tego typu sprzętu AGD. Brud zassany przez tego typu odkurzacze zbiera się w specjalnych workach, które należy regularnie usuwać. Ten, kto woli odkurzacze bezworkowe, sięgnie raczej po modele, w których zassane cząstki transportowane są do specjalnego zbiornika. Ten z kolei na koniec należy opróżnić. Takie urządzenia są wprawdzie droższe przy zakupie, ale oszczędzasz czas i pieniądze na kupnie nowych worków do odkurzacza, stając się zarazem jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. W przypadku osób mających alergię na kurz zalecamy używanie worków, gdyż pozwoli ono uniknąć kontaktu z kurzem.

Technologia produkcji wydajnych odkurzaczy

Częstym błędem popełnianym podczas kupna odkurzaczy jest utożsamianie mocy ssącej z podanymi informacjami o mocy samego urządzenia. Te ostatnie podają jedynie, ile energii zużywa produkt, dlatego też tego parametru nie można mylić z wydajnością. Także odkurzacze o poborze mocy poniżej 1400 watów odkurzą podłogę bardzo dokładnie, a ponadto będą nawet pracować w sposób jeszcze bardziej energooszczędny. Należy zwracać także uwagę na system filtrów, zbierający zassany brud i uniemożliwiający rozprzestrzenianie się go po mieszkaniu. Jeśli nowy odkurzacz jest też dość cichy, oznacza to, że znalazłeś dla siebie idealne urządzenie. Dobry wskaźnik poziomu hałasu generowanego przez odkurzacz podczas pracy wynosi około 70 dB.
Kobieta odkurza drewnianą podłogę w salonie, używając odkurzacza, a na zbliżeniu widać głowicę odkurzacza.

Jakość potwierdzona pieczęcią – także w przypadku naszych odkurzaczy

Produkty Tchibo opatrzone są różnymi znakami jakości, podkreślającymi, że spełnione zostały nasze wymagania jakościowe. Nasi partnerzy w przyznawaniu pieczęci, od FSC po Fairtrade, gwarantują nie tylko produkcję z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, ale także stworzenie produktów mających wszystkie gwarantowane cechy. Dlatego też artykuły opatrzone znakiem „TCM – Tchibo Certified Merchandise” stanowią swego rodzaju synonim elitarności produkcji i dowód przestrzegania restrykcyjnych wymagań Tchibo. W ten sposób zakupy dają prawdziwą radość!
Małe dziecko w sweterku w czerwono-białe paski siedzi na podłodze obok czerwono-czarnego odkurzacza.