Lampy sufitowe

Materiał i design: lampa sufitowa, która idealnie pasuje do wystroju wnętrza

Lampy sufitowe mogą być produkowane z różnych materiałów. Wiele modeli jest wykonanych z metalu, który gwarantuje trwałość i łatwo się czyści, a przy tym doskonale pasuje do nowoczesnego stylu wyposażenia. Lampy sufitowe z tworzywa sztucznego przekonują niskimi kosztami produkcji i niewielkim ciężarem. Pięknie i szlachetnie prezentują się naturalne materiały, takie jak drewno, rattan i wiklina, a także materiały tekstylne, które nadają wnętrzu ciepły charakter i idealnie pasują do wystroju w stylu vintage. Klasyczne, ponadczasowe i eleganckie są lampy sufitowe ze szkła. Niezależnie od materiału zwróć uwagę na równomierne rozprowadzanie światła.

Wysoko w górze: lampy sufitowe do wysokich pomieszczeń

Wysokie pomieszczenia mogą stanowić zarówno przekleństwo, jak i błogosławieństwo: z jednej strony pozwalają puścić wodze fantazji w kwestii wyposażenia, z drugiej jednak strony wnętrze często wydaje się mało przytulne. Lampy wiszące i niskie oprawy zwieszakowe pozwalają stworzyć przytulną atmosferę, a przy okazji zadbać o to, aby światło było dokładnie tam, gdzie jest potrzebne – na przykład nad stołem w salonie. Małe lampy „znikają” pod wysokim sufitem, dlatego znacznie lepszym wyborem będą większe oprawy lub rozłożyste klosze. Elementem mocno przyciągającym wzrok będzie nowoczesna lampa sufitowa w ekstrawaganckim stylu lub efektowny żyrandol.

Lampy sufitowe do niskich pomieszczeń – na co należy zwrócić uwagę

W nowym budownictwie często spotyka się pomieszczenia o niewielkiej wysokości. Aby uniknąć efektu przytłoczenia, warto zrezygnować z niskich lamp wiszących, ponieważ optycznie obniżają sufit. Najlepiej zdecydować się na długi panel LED lub płaski plafon: nie sięgają one w głąb pomieszczenia, a mimo to doskonale je oświetlają. Wspaniale prezentują się również oprawy wpuszczane (spoty) rozmieszczone w całym pomieszczeniu, a także samoprzylepne taśmy LED. Pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie większego również za sprawą białego sufitu w połączeniu z ciemnymi ścianami.

Akcentowanie za pomocą reflektorów sufitowych

Jeśli szukasz możliwości wyeksponowania poszczególnych punktów w pomieszczeniu, najlepszym wyborem będą odchylane reflektory. W roli lamp sufitowych do jadalni i kuchni zapewniają odpowiednią jasność przy stole i na blacie roboczym, a w salonie ich skupione światło doskonale eksponuje poszczególne obiekty, takie jak kominek, piękna roślina czy wyjątkowy obraz. Reflektory sprawdzają się również jako oświetlenie ciemnych zakątków, na przykład w korytarzu lub w łazience. Dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom można je również wykorzystać w pomieszczeniach z niskim stropem.

Lampy sufitowe z diodami LED: odpowiednia barwa światła w każdym pomieszczeniu

Źródła światła LED powinny stanowić naturalny wybór w przypadku wszystkich lamp sufitowych, ponieważ oferują wiele korzyści: zapewniają długą trwałość, niskie zużycie energii i generują niewielką ilość ciepła. Diody LED są dostępne w trzech różnych odcieniach: w lampach sufitowych do biura, warsztatu i pomieszczeń do majsterkowania w piwnicy najlepiej sprawdza się „białe światło dzienne” (> 5000 kelwinów). Do kuchni i na klatkę schodową idealnie nadaje się „neutralna biel” (3500–5000 kelwinów). Przytulną atmosferę w salonie i sypialni łatwo wyczarować za pomocą diod LED generujących światło o barwie „ciepłej bieli” (2700–3300 kelwinów). Wskazówka: lampy sufitowe LED z funkcją ściemniania pozwalają dopasować jasność do indywidualnych potrzeb.

Wysoka jakość i trwałość: obietnica jakości Tchibo

Jeśli przy zakupie lampy sufitowej zdecydujesz się na model Tchibo, otrzymasz produkt wysokiej jakości. Dla zapewnienia trwałości produktów współpracujemy wyłącznie z wybranymi partnerami i dostawcami. W ramach naszego firmowego znaku TCM („Tchibo Certified Merchandise”) zapewniamy ponadto, że wszystkie nasze artykuły zostały wyprodukowane z zachowaniem surowych wymogów jakościowych. Stosujemy materiały o stałej, wysokiej jakości i rozsądnie opracowujemy asortyment produktów.