Krzesła biurowe gwarantujące zdrową i efektywną pracę

Na stanowisku pracy w biurze spędza się często większą część dnia. Niewłaściwe, niewygodne krzesło to przyczyna obniżenia wydajności pracy i ryzyko dla zdrowia. Rozwiązaniem są ergonomiczne krzesła biurowe – przyjazna dla pleców konstrukcja i możliwości regulacji pozwalają na zachowanie zdrowej postawy ciała. Przy zakupie nowego krzesła biurowego należy więc zwrócić uwagę na kilka kwestii, które umożliwią znalezienie idealnego mebla.
Stołek z litego drewna, ze składanym podnóżkiem
299,99
Stołek z drewna jesionowego
499,00
  • Tapicerowane krzesło designerskie, szarobeżowe
  • Tapicerowane krzesło designerskie, ciemnoszare
649,00
439,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 439,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 439,00 zł
-32 %
-32 %
Tapicerowane krzesło designerskie, szarobeżowe
Tapicerowane krzesło designerskie, ciemnoszare
649,00
439,00
649,00
439,00
Krzesło tapicerowane, antracytowe
849,00
Obrotowe krzesło do jadalni
999,00
  • Tapicerowane krzesło designerskie, ciemnoszare
  • Tapicerowane krzesło designerskie, szarobeżowe
649,00
439,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 439,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 439,00 zł
-32 %
-32 %
Tapicerowane krzesło designerskie, szarobeżowe
Tapicerowane krzesło designerskie, ciemnoszare
649,00
439,00
649,00
439,00
  • Krzesło biurowe, antracytowe
Element naszej serii nordyckiej
999,00
Podgląd
Krzesło biurowe, antracytowe
Element naszej serii nordyckiej
999,00
Krzesło tapicerowane, jasnoszare
Z podłokietnikami
799,00

Optymalny komfort siedzenia dzięki elastyczności

Krzesła biurowe są optymalnymi meblami biurowymi tylko wtedy, gdy można je indywidualnie dopasować do wymiarów ciała. Każdy, kto podczas pracy długi czas spędza za biurkiem, powinien koniecznie sięgnąć po krzesło biurowe z elementami wyposażonymi w regulację wysokości. Tylko w ten sposób mebel będzie na tyle elastyczny, żeby zapewnić ergonomiczną pozycję siedzenia. Dodatkowo krzesła biurowe mogą oferować różne opcjonalne elementy wyposażenia, które będą pasować do Twoich indywidualnych potrzeb. Podejmując decyzję o zakupie zastanów się, czy wolisz krzesła biurowe z podłokietnikami, zagłówkiem i podparciem karku – czy może preferujesz minimalne wyposażenie. W Tchibo znajdziesz wszystkie możliwe modele – od krzesła obrotowego do fotela biurowego!
Nowoczesne, ergonomiczne krzesło biurowe z białym siedziskiem stoi przy białym biurku.

Krzesła biurowe odciążające plecy

Krzesła biurowe powinny chronić plecy, decydujące znaczenie ma więc odpowiednie oparcie. Ma ono podpierać plecy, dlatego jego kształt powinien być dopasowany do kształtu kręgosłupa. Wyprofilowana partia pleców zapewnia komfort siedzenia bez poczucia opierania się o twardą deskę. Ruchome oparcia powinny nieco ustępować pod naporem ciała, jednak niezbyt mocno, aby nie utracić swojej funkcji podpierania. Dodatkowy komfort zapewnia tzw. podparcie lędźwiowe znajdujące się w dolnej części oparcia, które dzięki odpowiednim możliwościom regulacji wspomaga wyprostowaną pozycję ciała.
Czarne krzesło biurowe przy również czarnym biurku, na którym stoi komputer.

Proszę usiąść: idealne siedzisko krzesła biurowego

Krzesła biurowe oferują pełny komfort tylko wówczas, gdy oparcie i siedzisko są do siebie odpowiednio dopasowane. To ostatnie nie powinno więc być zbyt duże, tak aby podczas siedzenia plecy stabilnie opierały się o oparcie. Dla zapewnienia zdrowej postawy podczas siedzenia idealne siedzisko posiada również zaokrągloną krawędź przednią, dzięki której uda i kolana lekko opadają w dół, co pobudza krążenie krwi. Ponieważ siedzisko utrzymuje większą część masy ciała, warto zwrócić uwagę na dobrą jakość pianki i amortyzacji, które gwarantują maksymalną trwałość krzeseł.

Inne elementy wyposażenia krzeseł biurowych

Nie każde krzesło musi posiadać podłokietniki i zagłówek – jednak dla niektórych osób są one nieodzowne. I mają trochę racji, ponieważ krzesła biurowe z podłokietnikami dodatkowo odciążają ramiona. Powinny więc dawać możliwość takiego ustawienia, w którym ramiona są wypychane do góry, a nie na boki. Ważna jest również solidna konstrukcja – podłokietniki nie mogą wyginać się pod obciążeniem, a tym bardziej ulec złamaniu. Jeśli jednak możesz się obejść bez dodatkowej stabilności podczas siedzenia, podłokietniki nie są konieczne. Krzesła biurowe bez podłokietników również zapewniają ergonomiczną i zdrową pozycję ciała przy biurku.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze materiału

Aby krzesła biurowe były naprawdę wygodne i miłe w dotyku, oprócz odpowiedniej regulacji ważny jest również materiał. Krzesła biurowe z prawdziwej skóry wyglądają bardzo szlachetnie, są łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe, jednak podczas dłuższego siedzenia nieoptymalne właściwości cieplne skóry mogą stanowić czynnik zakłócający. Przy niskich temperaturach materiał szybko się wychładza i jest niezbyt przyjemny w dotyku. Z kolei latem powierzchnie robią się mokre od potu, ponieważ skóra nie pochłania wilgoci. Lepszym rozwiązaniem będzie więc wybór tapicerki spośród różnych materiałów tekstylnych. Dobre parametry cyrkulacji cieplnej i pochłaniania wilgoci zapewniają komfort nawet w przypadku dłuższego siedzenia.
Zbliżenie na krzesło biurowe z tapicerką z tkaniny i siatkowym oparciem.

Obietnica jakości Tchibo

Krzesła biurowe powinny stanowić dobrze przemyślany zakup i jak najdłużej cieszyć komfortem. Gwarancją pełnej niezawodności produktów Tchibo jest znak TCM. Artykuły oznaczone jako „Tchibo Certified Merchandise” (towar certyfikowany przez Tchibo) przeszły specjalny proces produkcji i zostały wykonane zgodnie z naszymi surowymi wytycznymi. W ten sposób od razu rozpoznasz prawdziwie dobrą jakość, która stanowi spełnienie naszych obietnic!
Pięcioro młodych kolegów z pracy dobrze się bawi, jeżdżąc krzesłami biurowymi.