Kołdry - przytulne ciepło w sypialni
Kupując odpowiednią kołdrę należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli chodzi o odpowiedni rozmiar, wypełnienie lub klasę ciepła, decydującą rolę odgrywają indywidualne potrzeby. To sprawia, że wybór idealnej kołdry nie jest łatwą decyzją, ponieważ ma ona istotne znaczenie dla dobrego snu i dobrego samopoczucia. Dowiedz się w Tchibo, na co należy zwracać uwagę i w jaki sposób znaleźć odpowiednie dopełnienie swojego łóżka!
Pikowana kołdra irisette® greenline na 4 pory roku, wielkość standardowa
Pikowana kołdra irisette® greenline na 4 pory roku, wielkość niestandardowa
199,99
219,99
Produkt wkrótce dostępny
Kołdra Temprakon Zone letnia, rozmiar niestandardowy
1 149,00
Kołdra Temprakon Zone całosezonowa, wielkość standardowa
1 149,00
Kołdra Temprakon Zone letnia, rozmiar standardowy
999,00
Kołdra Temprakon Zone całosezonowa, wielkość niestandardowa
1 199,00
Produkt wkrótce dostępny
Pikowana kołdra irisette® greenline na 4 pory roku, wielkość standardowa
Pikowana kołdra irisette® greenline na 4 pory roku, wielkość niestandardowa
199,99
219,99
Produkt wkrótce dostępny

Indywidualne potrzeby i różnorodne kołdry

Kołdry muszą spełniać dwie podstawowe funkcje: tworzyć optymalny klimat do spania i troszczyć się o przytulny komfort. Istotne w tym przypadku są wypełnienie i rozmiar kołdry, które zależą od indywidualnych upodobań i wyobrażeń. Dodatkowo zmieniające się pory roku wpływają na temperaturę w sypialni, w związku z tym można zastosować różne rozwiązania, takie jak oddzielne kołdry na lato i zimę. Różnego rodzaju wypełnienia kołder, oprócz właściwości klimatycznych, mają znaczenie w przypadku alergików lub osób, pragnących zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego. Tchibo oferuje szeroki asortyment, który umożliwi Ci znalezienie idealnej kołdry.
Właściwy rozmiar dla dobrego samopoczucia: jasna sypialnia z podwójnym łóżkiem, na którym leży duża kołdra.

Idealny rozmiar Twojej kołdry

Wymiary Twojej kołdry zależą oczywiście od Twojego wzrostu. Standardową wielkością są wymiary 135 x 200cm. Popularne są również kołdry ponadgabarytowe o wymiarach 155 x 200 cm, jeżeli lubisz, aby było przestronnie i chętnie wtulasz się w pościel. Aby zapewnić sobie wystarczającą ilość miejsca, pary powinny sięgać po kołdry o wymiarach od 200 x 200 cm, natomiast osoby o wzroście powyżej 180 cm mogą spać komfortowo z kołdrą o wymiarach 200 x 220 cm. W razie wątpliwości zawsze obowiązuje reguła, że większe materace i wyższe osoby potrzebują kołder o niestandardowych wymiarach. Produkty we wszystkich rozmiarach znajdziesz w katalogu online Tchibo.
Odpowiednie na lato i zimę: zwinięta kołdra puchowa.

Odpowiednia kołdra przez cały rok

W czasie letnich temperatur należy używać kołder zawierających chłodzące materiały. Puste włókna poliestrowe, bambusowe lub dziki jedwab charakteryzują się niską masą własną, powodując mniejsze gromadzenie się ciepła. W przeciwieństwie do tego kołdry zimowe muszą spełniać inne funkcje: dobra izolacja dzięki dużej ilości wypełnienia, składającego się z materiałów syntetycznych lub sierści zwierząt zapewniają wysokie ciepło w zimnym otoczeniu. Kołdry z pierza są odpowiednie w obydwu przypadkach i w zależności od ilości wypełnienia można używać ich zarówno latem jak i zimą. Miejsce pozwalają zaoszczędzić 4-sezonowe kołdry, które dzięki sprytnemu połączeniu różnych warstw zapewniają optymalny klimat w sypialni przez cały rok.

Kołdry dla specjalnych wymagań

Czasami kołdry muszą też spełniać specjalne wymagania - zwłaszcza wówczas, gdy mają być używane przez alergików. Szczególnie nieprzydatne są w tym przypadku produkty składające się z lub jedynie zawierające materiały pochodzenia zwierzęcego, ponieważ są one bardziej podatne na powstawanie kurzu i roztoczy, a nawet same mogą wywoływać reakcje alergiczne. Kołdry dla alergików powinny w związku z tym zawierać materiały syntetyczne lub bawełnę. Można je dokładnie wyprać i dlatego też są odpowiednie jako kołdry dla dzieci. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w sklepie internetowym Tchibo!

Prawidłowe czyszczenie kołder

To, w jaki sposób należy prać swoją kołdrę, zależy od użytych w niej materiałów i wypełnienia. W przypadku kołder z wysokiej jakości sierści zwierząt wystarczające będzie dokładnie wietrzenie. Syntetyczne materiały można natomiast prać w temperaturze od 60 do 95 stopni. Zwyczajna pralka będzie do tego wystarczająca. Jeżeli kołdra jest zbyt duża, należy znaleźć profesjonalną pralnię. Zasadniczo zaleca się, aby prać kołdry raz lub dwa razy do roku.
Prawidłowe czyszczenie kołder: kobieta wkłada do pralki kołdrę.

Niezawodna jakość ze znakiem TCM

W Tchibo możesz polegać na wspaniałej jakości. Aby z łatwością można było rozpoznać nasze produkty, oznaczamy je znakiem jakości TCM, co oznacza "Towar certyfikowany przez Tchibo". Ścisły dobór dostawców i ścisła kontrola procesu produkcji zapewniają, że nasze standardy jakości są konsekwentnie przestrzegane, począwszy od surowca po gotowy produkt.
Dobra jakość dla dobrego snu: młoda kobieta śpi na boku w łóżku.