Kanapa na relaks i przytulanie

Kanapa jest kwintesencją domowego relaksu i przytulności, czy to indywidualnie, czy też w obecności partnera, czy rodziny. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza „wyścieloną ławę do spoczynku”, co dokładnie odpowiada przeznaczeniu mebla, tj. miejscu w mieszkaniu, w którym chcemy poczuć totalny błogostan. Kanapy dostępne są w przeróżnych wariantach. To, który z nich najbardziej pasuje do Ciebie zależy w większości przypadków od dostępnego w pomieszczeniu miejsca. W Tchibo znajdziesz szeroki wybór atrakcyjnych kanap. Pozwól się nim zainspirować!
Designerska sofa 3-osobowa firmy SCAPA, antracytowa
3 499,00
Sprężynowa sofa narożna z miejscem do przechowywania
Element naszej serii nordyckiej
7 499,00
Narożnik Scapa z otomaną po lewej stronie, kremowa
Narożnik Scapa z otomaną po prawej stronie, kremowa
5 999,00
5 999,00
Sofa trzyosobowa SCAPA, jasnoszara
Sofa trzyosobowa SCAPA, jasnozielona
3 599,00
3 599,00
Narożnik Scapa z otomaną po lewej stronie, kremowa
Narożnik Scapa z otomaną po prawej stronie, kremowa
5 999,00
5 999,00
Narożnik Scapa z otomaną po lewej stronie, antracytowa
Narożnik Scapa z otomaną po prawej stronie, antracytowa
7 599,00
5 999,00
Element sofy modułowej SCAPA »Berlin«, bez podłokietników
2 699,00
Narożnik Scapa z otomaną po lewej stronie, antracytowa
Narożnik Scapa z otomaną po prawej stronie, antracytowa
7 599,00
5 999,00
Sofa 2,5-osobowa, antracytowa
Sofa 2,5-osobowa, beżowa
6 999,00
6 999,00
Sofa 2,5-osobowa, antracytowa
Sofa 2,5-osobowa, beżowa
6 999,00
6 999,00
  • Kanapa 2-osobowa z drewna z certyfikatem FSC®
2 499,00
1 249,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 249,00 zł
-50 %
Kanapa 2-osobowa z drewna z certyfikatem FSC®
2 499,00
1 249,00
Sofa 3-osobowa z podnóżkiem, jasnoszara
Sofa 3-osobowa z podnóżkiem, brązowa
8 999,00
8 999,00
Sofa 3-osobowa z podnóżkiem, jasnoszara
Sofa 3-osobowa z podnóżkiem, brązowa
8 999,00
8 999,00
3-osobowa sofa sztruksowa, brązowo-szara
3-osobowa sofa sztruksowa, zielona
6 999,00
6 999,00
Wyprzedany
Sofa trzyosobowa SCAPA, jasnoszara
Sofa trzyosobowa SCAPA, jasnozielona
3 599,00
3 599,00

Klasyczna wersja sofy: dwu-, trzy- i wieloosobowa

W wielu mieszkaniach kanapa stanowi najczęściej używany mebel. W klasycznej aranżacji optymalnym wyborem jest sofa trzyosobowa, posiadaczom kawalerek lub wspólnie mieszkającym parom z powodzeniem wystarczy również wariant dwuosobowy. Mankamentem tego ostatniego jest jednakże brak możliwości ułożenia się. Wszystkim miłośnikom wyciągania nóg przy oglądaniu telewizji, czy też lekturze polecamy dłuższe modele kanap. Dla posiadaczy dużego salonu w kilkuosobowym gospodarstwie domowym dobrym rozwiązaniem będzie tradycyjny model wieloosobowy + fotel. W przypadku mniejszych pomieszczeń należy rozejrzeć się za czymś innym – duże gabaryty będą tu działać raczej przytłaczająco.

Kanapa narożna: eleganckie rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń

Sofa narożna to ekonomiczne pod względem przestrzeni rozwiązanie dla wszystkich osób pragnących w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń mieszkalną. Kształt litery L umożliwia wygodne ułożenie się dwóm osobom. Inaczej niż w przypadku wolnostojącej kanapy wykorzystane zostają obie przylegające ściany, a sama sofa nie sprawia wrażenia zbyt dużej, tylko elegancko komponuje się z resztą pomieszczenia. Ten rodzaj kanapy nadaje się w szczególności do małych salonów.

Kanapa typu big sofa: wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny

W przypadku licznej rodziny bądź częstych odwiedzin przyjaciół dobrym wyborem może być kanapa tzw. „big sofa”. Nazwa sama mówi za siebie – ten mebel może mianowicie pomieścić cztery i więcej osób. Kanapa big sofa, znana także pod nazwą mega sofa wyróżnia się znacznie większą ilością miejsca i głębokością. Z całym mnóstwem poduszek kanapa zapewni pełną relaksu wieczorną atmosferę z Twoimi dziećmi lub przyjaciółmi.

Kanapa z funkcją spania: uniwersalny mebel do małych pomieszczeń lub do pokoju gościnnego

Dla mieszkających w kawalerkach singli kanapa z funkcją spania jest wielofunkcyjną, alternatywą, która oszczędza całe mnóstwo miejsca. W dzień wykorzystywana jako miejsce do siedzenia, w nocy do spania. Podczas meblowania pokoju należy zwrócić uwagę na wystarczającą ilość miejsca do rozłożenia sofy. Kanapa z funkcją spania doskonale nadaje się również do pokoju dla starszych dzieci lub do pokoju gościnnego. Pościel i poduszki możesz w ciągu dnia schować do wewnątrz skrzyni lub do szafy. Tchibo oferuje Ci szeroką gamę najróżniejszych kanap z funkcją spania, z pewnością znajdziesz wśród nich coś specjalnie dla siebie.

Prawidłowe czyszczenie kanapy

Meble codziennego użytku wymagają regularnego czyszczenia. Środki czyszczące zależne są od rodzaju materiału kanapy. Odkurzacz jest niezastąpiony w usuwaniu włosów, sierści i okruchów. W przypadku sof z pokryciem z materiału, plamy należy usuwać jak najszybciej. Pamiętaj przy tym, by nie wcierać zabrudzeń w materiał. Często wystarczy sama ściereczka nasączona środkiem do mycia, w przypadku uciążliwych zabrudzeń należy skorzystać z sody oczyszczonej. Dobre rezultaty można również osiągnąć za pomocą czyszczenia parą wodną. Kanapę ze skóry można doskonale wyczyścić za pomocą nawilżających chusteczek dla dzieci. Nie zapomnij tylko dokładnie jej wysuszyć!

Certyfikat TCM gwarantuje niezmienną jakość

Zakup kanapy od Tchibo to gwarancja wysokiej jakości produktu. Potwierdzeniem tego faktu jest certyfikat TCM – „Tchibo Certified Merchandise”. Proces produkcji wszystkich naszych produktów podlega surowym normom jakościowym. Do naszych wyrobów wykorzystujemy wyłącznie wyselekcjonowane materiały, a zachowania wysokich norm jakościowych wymagamy również od naszych dostawców.