• Fotel z podnóżkiem
1 599,00
1 349,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 349,00 zł
-15 %
Fotel z podnóżkiem
1 599,00
1 349,00
Designerski fotel z podnóżkiem firmy SCAPA, beżowy
Designerski fotel z podnóżkiem firmy SCAPA, antracytowy
1 249,00
1 249,00
Designerski fotel z podnóżkiem firmy SCAPA, beżowy
Designerski fotel z podnóżkiem firmy SCAPA, antracytowy
1 249,00
1 249,00
  • Fotel z podnóżkiem, ciemnoszary
  • Fotel z podnóżkiem, brudny róż
Element naszej serii nordyckiej
1 999,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 949,00 zł
-40 %
Fotel z podnóżkiem, ciemnoszary
Fotel z podnóżkiem, brudny róż
Element naszej serii nordyckiejElement naszej serii nordyckiej
1 999,00
1 599,00
949,00
Wyprzedany
Fotel z poszyciem ze sztruksu
999,00
Fotel z wysokim oparciem, antracytowy
Fotel z wysokim oparciem, beżowy
2 999,00
2 799,00
Stołek z litego drewna, szałwiowa zieleń
349,99
Stołek z plecionką
799,00
Fotel z wysokim oparciem, antracytowy
Fotel z wysokim oparciem, beżowy
2 999,00
2 799,00
default

Fotele - klasyczne, praktyczne i wygodne (text links unter den einzelnen Rubriken)

Fotele są niezbędne do zapewnienia maksymalnej wygody we własnych czterech ścianach. Od klasycznego fotela skrzydłowego do wygodnej leżanki, te praktyczne meble mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów. Aby nowe siedzisko stało się prawdziwym bogactwem, powinno pasować do miejsca, w którym będzie używane. Pokazujemy, jakie warianty są dostępne i na co trzeba zwrócić uwagę. Twój nowy fotel możesz zamówić juź teraz przez internet w Tchibo!

Który fotel jest odpowiedni?

Kupując fotel, należy przede wszystkim zastanowić się, jakie przeznaczenie ma spełniać nowy mebel. Dodatek do już posiadanej kanapy powinien zdecydowanie zapunktować dużym komfortem siedzenia i przytulnym oparciem. Zwróć uwagę na to, czy nowy fotel ma pasować do Twoich starych mebli, czy wręcz przeciwnie - stanowić nowe akcenty. Czy chcesz mieć element dekoracyjny czy praktyczny? W pierwszym przypadku w grę wchodzą np. klasyczne fotele typu skrzydłowego lub klubowego, natomiast fotele relaksacyjne i masujące punktują dzięki specjalnym funkcjom dodatkowym. Niech Twój smak będzie Twoim przewodnikiem - na Tchibo znajdziesz niezbędne informacje na temat różnych typów foteli.

Prawdziwa klasyka: fotele skrzydłowe i klubowe

Wysokie oparcia, boczne wybrzuszenia i szerokie, przypominające uszy zagłówki – fotel. skrzydłowy to klasyczny mebel, który pojawił się w 17 wieku w celu ochrony przed przeciągami. Dzisiejsze dobrze ocieplone mieszkania mogą już nie mieć nieszczelnych okien, ale nadal mogą nadawać pewien królewski klimat dzięki krzesłom skrzydłowym. W końcu te meble wypoczynkowe kiedyś można było spotkać głównie w bogatych domach. Nowoczesne, ale wciąż prawdziwe klasyki, to fotele klubowe w stylu Art Deco z lat trzydziestych. Pierwotnie używane w pomieszczeniach socjalnych i klubach dla panów, te meble tworzą stylową atmosferę także we własnym salonie.

Idealny dodatek: leżanki i fotele masujące

Fotele relaksacyjne mają jeden cel: najwyższy możliwy komfort siedzenia przy zachowaniu stylowej elegancji. Te egzemplarze doskonale nadają się jako uzupełnienie do kanapy, ponieważ są co najmniej tak samo przytulne. Możesz swobodnie zdecydować, czy chcesz fotel z taboretem czy bez, z dodatkowymi funkcjami elektrycznymi czy o klasycznym wyglądzie. Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny, czy tradycyjny design: leżanki dodadzą Twojemu domowi przytulności. Możesz nawet pójść krok dalej dzięki specjalnym fotelom masującym, które w każdej chwili rozpieszczają Cię osobistym masażem. To nie tylko wygoda, ale także prawdziwy plus dla zdrowia, jeśli cierpisz na bóle pleców.

Czyszczenie foteli we właściwy sposób - na co zwrócić uwagę

Jeśli Twoje meble tapicerowane są powierzchniowo zabrudzone, soda oczyszczona może okazać się skutecznym środkiem zaradczym. Wystarczy posypać domowym środkiem odpowiednie miejsca i pozostawić na noc do wyschnięcia, a następnie odkurzyć odkurzaczem. Możesz też użyć gąbki zmoczonej w podgrzanej wodzie, na którą również nałożysz sodę oczyszczoną i wyczyścisz brudne krzesło. Tutaj również trzeba następnego dnia usunąć zaschnięte pozostałości. Pomimo praktycznych domowych środków zaradczych, zawsze ważne jest, aby użyć odpowiedniego produktu do czyszczenia bez ryzyka. Jeśli pokrowiec na krzesło jest uporczywie brudny, należy wezwać profesjonalnego czyściciela tapicerki.

Fotel do małego pomieszczenia

Jeśli chcemy stworzyć kącik wypoczynkowy w biurze lub w wykuszu albo umieścić fotel w ogrodzie zimowym, gdzie nie ma tyle miejsca, trzeba poszukać rozwiązania oszczędzającego miejsce. Zamiast głębokiego fotela klubowego czy też zajmującego dużo miejsca fotela bujającego, sprawdzą się w tym przypadku wąskie i raczej wysokie modele, w których siedzi się bardziej wyprostowanym. Dobrym wyborem jest na przykład fotel z zamontowanymi podłokietnikami oraz tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Elegancko też wygląda okładka ze skóry lub jej imitacji. Klasyczne krzesło wiklinowe jest ładne i lekkie, a do tego łatwo je przestawisz.