Firanki i zasłony – piękna ochrona prywatności w każdym oknie

Firanki i zasłony nadają pomieszczeniu przytulny i domowy charakter. Stanowią dekorację, ale są również bardzo praktyczne, ponieważ zapewniają kompleksową ochronę prywatności. W słoneczne dni gwarantują cień, a zimą stanowią osłonę przed chłodem z zewnątrz. Ponadto pełnią rolę izolacji dźwiękowej – do wnętrza dociera mniej odgłosów z ulicy. Odpowiednie firanki chronią również przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Tchibo oferuje duży wybór modeli firanek.
  • Baldachim
269,99
209,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 209,99 zł
-22 %
Baldachim
269,99
209,99
  • Zasłony, 2 sztuki
279,99
219,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 140,00 zł
-21 %
Zasłony, 2 sztuki
279,99
219,99
  • Zasłony zaciemniające, 2 sztuki
299,99
269,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 269,99 zł
-10 %
Zasłony zaciemniające, 2 sztuki
299,99
269,99

Przepuszczające światło firanki oraz nieprzezroczyste zasłony

Wybór firanek stanowi najczęściej jeden z ostatnich kroków przy urządzaniu nowego mieszkania. Pora na dekoracje okienne przychodzi dopiero po pomalowaniu ścian i ustawieniu mebli. To bardzo korzystne, ponieważ można je optymalnie dopasować do poszczególnych pomieszczeń. W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru pomiędzy firanką a zasłoną. Firanka ma zwykle kolor biały lub kremowy i jest wykonana z przezroczystej lub półprzezroczystej tkaniny, w związku z czym doskonale przepuszcza światło. Zalety zasłony to brak przezroczystości i niemal nieograniczone możliwości kolorystyczne i wzornicze. Do salonu i jadalni wiele osób wybiera firanki i zasłony.
Dekoracje okienne: nowoczesny salon z dużą, narożną fasadą okienną – w oknach wiszą długie do ziemi, białe, przepuszczające światło firanki.

Prawidłowa długość firanek i zasłon

Firanki mogą mieć różną długość. Firanki krótkie sięgają do parapetu, firanki długie do podłogi. W przypadku tych ostatnich również rozróżniamy dwa rodzaje. Firanki sięgające do podłogi kończą się dokładnie tuż przy podłodze. Wyglądają bardzo elegancko i doskonale sprawdzają się w przypadku dużych okien i wysokich pomieszczeń. Jeszcze bardziej szlachetnie prezentują się firanki leżące na podłodze. Te firanki są nieco za długie, przez co nad podłogą tworzy się niewielkie załamanie – wygląda to bardzo elegancko szczególnie w przypadku firanek nieprzezroczystych, czyli zasłon. Miłośnicy bardziej praktycznych rozwiązań i zwierząt domowych powinni zdecydować się na nieco krótsze zasłony. Kończą się one około dwóch centymetrów nad podłogą.
Wypoczęta dzięki doskonałej ochronie prywatności: kobieta siedzi na obrzeżu łóżka, przeciąga się i spogląda w okno, w którym wiszą długie, grube firanki – przez szczelinę wpadają do środka promienie światła.

Jaka firanka do jakiego pokoju?

Nie każda firanka nadaje się do każdego pokoju. O ile w salonie można sobie pozwolić na zwiewne przezroczystości i postawić na lekkie zasłony, firanki do sypialni powinny być nieprzezroczyste, aby nie zakłócały nocnego odpoczynku. W obu pomieszczeniach dobrze sprawdzą się modele sięgające do podłogi. W kuchni i łazience długie zasłony są całkowicie niepraktyczne. W tym przypadku dobry wybór stanowią zazdrostki, ponieważ są nieprzezroczyste, a jednocześnie przepuszczają światło. W pokoju dziecięcym również warto zrezygnować z długich firanek – podczas zabawy szybko mogą się stać przyczyną potknięcia. Idealna będzie krótka firanka i kolorowa zasłona. W Tchibo znajdziesz gotowe firanki w korzystnej cenie.

Karnisze do klasycznego zawieszenia

Są różne możliwości zawieszenia firanek. Klasyczną metodę stanowią karnisze. Firanki i zasłony mocuje się na nich za pomocą szelek lub kółek. Są one zintegrowane z firanką, wystarczy tylko nasunąć je na drążek – i gotowe. Zaleta tego mocowania firan: jest dostępne w wielu różnych długościach i wzorach. Tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz karnisz w stonowanym kolorze, który wtapia się w ścianę, czy zdecydujesz się na ekstrawaganckie rozwiązanie, w którym drążek stanowi część dekoracji. W elegancko urządzonych mieszkaniach jako dodatki do domu pięknie prezentują się mocowania z ornamentami w kolorze mosiądzu.

Alternatywne sposoby mocowania firanek

Jeśli wolisz nowoczesne firanki, pięknie komponują się z nimi dyskretne systemy linkowe. Firanki zawiesza się na wytrzymałej lince stalowej przymocowanej do ściany lub sufitu. System linkowy sprawdza się idealnie przede wszystkim w przypadku mniejszych okien. Jeśli front okienny jest dużo szerszy, należy zastosować dodatkowy wspornik na środku, aby firanka zanadto nie opadała. Możesz również użyć karnisza szynowego do zasłon, na którym mocuje się długie firanki i zasłony za pomocą rolek. Zazdrostki z lekkimi prętami mocuje się bezpośrednio do ramy okiennej. Odpowiednie firanki z łatwością kupisz online w Tchibo.
Prawidłowe zawieszanie firanek: para młodych ludzi mocuje szare firanki w swoim salonie – kobieta stoi na drabinie, a młody mężczyzna ją asekuruje.

Znaki jakości, którym można ufać

Chcemy, aby firanki i zasłony cieszyły naszych klientów przez długi czas. Gwarantujemy to naszym znakiem jakości TCM – „Tchibo Certified Merchandise” (towar certyfikowany przez Tchibo). Dbamy o staranny dobór materiałów i dostawców oraz doskonałą jakość wykończenia wszystkich naszych produktów. Do naszych tekstyliów domowych z bawełny organicznej dołączona jest etykieta „GUT GEMACHT” – to symbol ekologicznych upraw i zrównoważonego rozwoju.
Mały chłopiec patrzy z zainteresowaniem przez okno, na którym wiszą kolorowe firanki.