Dywany, na których zechcesz pozostać

Dywany w znacznym stopniu przyczyniają się do poczucia komfortu we własnych czterech ścianach. Poprawiają one wygląd pomieszczenia, tłumią odgłosy kroków, izolują ciepło stóp i po prostu dają przyjemne uczucie stopom. Rozmiar dywanu jest uzależniony od miejsca, jakim dysponujesz w pokoju. Natomiast rodzaj dywanu zależy od miejsca jego przeznaczenia, a jego design oczywiście od Twojego gustu. W Tchibo znajdziesz szeroką paletę dywanów - od małych po duże, z różnych materiałów, wzorzystych lub jednobarwnych.

Niestety nie mamy tego, czego szukasz.
Może tutaj znajdziesz coś ciekawego:

Znajdź dywany w odpowiedniej wielkości

W niewielkim pokoju zbyt duży dywan szybko spowoduje przytłaczające wrażenie. I odwrotnie, zbyt mały dywan szybko zginie w dużym pomieszczeniu. Dlatego możesz stosować się do poniższej zasady: dywan powinien być krótszy o 60 centymetrów od najkrótszej ściany w pomieszczeniu. W przypadku dywanu znajdującego się pod stołem jadalnianym koniecznie upewnij się, że krzesła nawet po ich odsunięciu nie zaczepią o krawędź dywanu - wybierz więc odpowiednio duży model. Dywan leżący przy narożnej sofie pełni funkcję elementu łączącego poszczególne meble. W sypialni lub w pokoju dziecięcym często wystarczy mały dywan lub bieżnik przed łóżkiem.
Stylowy, jasny dywan z wzorem w kształcie rombów pasuje do nowocześnie urządzonego pokoju dziennego.

Włókno naturalne lub syntetyczne - wedle upodobania

W przypadku dywanu najpierw wrażenie robi pasujący materiał. Generalnie można wybierać pomiędzy włóknem naturalnym i syntetycznym, oba mają swoje zalety i wady. Z reguły włókno syntetyczne jest bardziej wytrzymałe i lepiej nadaje się do obszarów funkcjonalnych w mieszkaniu. Jeżeli wolisz włókna naturalne, ale pomimo tego również wytrzymałość, dobrym wyborem będzie sizal lub kokos. Przed sofą lub łóżkiem wiele osób pragnie czegoś nieco bardziej puszystego. Dobrym wyborem jest tu model z weluru lub dywan z długim włosiem. Aby dywany się nie przesuwały, posiadają one gumowaną lub piankową stronę spodnią. W przypadku dywanów z włókien naturalnych, najlepszym rozwiązaniem będzie położenie pod nimi mat antypoślizgowych.
Czarno-białe dywany w jasnym pokoju dziennym z białymi meblami.

Jednobarwny, nowoczesny design lub klasyczny wzór orientalny

Przy zakupie dywanu decydujące znaczenie ma kolor i design. Na ciemnej podłodze wyjątkowo dobrze wygląda jasny dywan - i odwrotnie. Jeżeli Twój wystrój wnętrza jest utrzymany w purystycznym stylu z jasnym drewnem lub w bieli, dywan może wprowadzić nieco koloru, w przeciwnym razie pokój szybko sprawi wrażenie sterylnego pomieszczenia. W idealnym przypadku możesz dobrać Twoje zasłony, poduszki i inne dekoracje do dywanu. Nowoczesne dywany dobrze pasują do miejskiego klimatu, przemysłowego wzornictwa i industrialnego stylu, w przeciwieństwie do tego orientalne klasyki wyglądają wyjątkowo pięknie z antycznymi meblami. Wyłamanie się ze stylu może oddziaływać w ciekawy sposób - po prostu wypróbuj! W Tchibo znajdziesz dywany w wielu kolorach i wzorach.

Od gładkich i wytrzymałych po miękkie i puszyste

Jaki rodzaj dywanu położysz w danym pomieszczeniu zależy oczywiście od Twojego osobistego gustu. Generalnie w przypadku obszarów mieszkania, w których znajdują się intensywnie użytkowane podłogi należy postawić na wytrzymałe dywany z krótkim włosiem - na przykład w pokoju dziecięcym lub na korytarzu. Również pod stołem jadalnianym dywan powinien mieć możliwie jak najkrótsze włosie, być gładki i łatwy w czyszczeniu. W pokoju dziennym lub w sypialni może być w przeciwieństwie do tego nieco bardziej przytulnie. Dywany o wysokim runie są nie tylko miękkie, lecz dzięki jego „kosmykom” o długości do pięciu centymetrów przyciągają również uwagę.

W ten sposób wyczyścisz swój dywan

Dywan jest używany każdego dnia. Przyczepiają się do niego kurz, cząstki brudu, okruchy i kłaczki. Dlatego tym ważniejsze jest jego regularne czyszczenie. W przypadku dywanów z krótkim włosiem w zupełności wystarczy do tego celu odkurzacz. Natomiast dywan o wysokim runie najlepiej czyścić w tradycyjny sposób - używając trzepaczki do dywanów. W tym celu powieś go na sznurze do suszenia lub na balustradzie i trzep go po kawałku. Jeżeli na Twoim dywanie pojawi się plama, z reguły można ją po prostu zetrzeć przy użyciu ciepłej wody i odrobinie detergentu. Podczas zakupu dywanu zawsze zwracaj uwagę na informacje od Tchibo dotyczące sposobu czyszczenia.
Kobieta klęczy na białym dywaniku o długim włosiu i czyści go szmatką i środkiem czyszczącym.

Znaki i etykiety oznaczające jakość

Jeżeli zamawiasz dywan online, w podjęciu decyzji pomocne będą nasze praktyczne oznaczenia. Nasz znak jakości TCM– "Tchibo Certified Merchandise" – posiadają wszystkie nasze produkty. Jeżeli w przypadku Twojego dywanu z naturalnych włókien stawiasz na zrównoważony rozwój, zwróć uwagę na etykietę "OCS 100" - oznacza ona 95-100% uprawianych ekologicznie materiałów. Jeżeli zdecydujesz się na dywan z włókien syntetycznych, etykieta "przebadany pod kątem substancji szkodliwych" pokazuje, że produkt został wyprodukowany w łagodnym procesie obróbki.
Niemowlę siedzi na białym dywanie i głaska rudobrązowego kota.