Japonki damskie: prawdziwy hit wśród przewiewnych letnich butów

Kiedy rośnie słupek rtęci na termometrze, stopy uzbrojone w skarpetki i buty zaczynają się pocić. Daj im swobodę, decydując się na buty, które nie będą zabudowane. Japonki damskie okażą się tu doskonałym wyborem – stopa styka się tu jedynie z miękką podeszwą, a ze wszystkich innych stron ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Znajdź w Tchibo japonki odpowiadające Twoim gustom, wykonane ze szlachetnej skóry lub z kolorowej tkaniny w wesołych barwach.

Damskie klapki japonki

Niestety nie mamy tego, czego szukasz.
Może tutaj znajdziesz coś ciekawego:

Czym właściwie są japonki?

W wielu krajach są one lepiej znane pod nazwą Flip-Flop® (klapki), gdyż podczas chodzenia wydają one charakterystyczny dźwięk przypominający klapanie. Pierwotnie były one produkowane z tworzywa sztucznego, a w wielu krajach w ciepłych strefach klimatycznych stanowią codzienny element stroju. Także i u nas pierwsze japonki damskie pełniły rolę klapek kąpielowych, noszonych przede wszystkim na basenie i na plaży. W międzyczasie pojawiły się one na ulicach miast w bardziej bogatych wersjach i podbiły serca ich użytkowniczek.
Japonki w różnych fasonach to jedne z najbardziej ulubionych butów letnich na co dzień.

Atrakcyjne japonki damskie jako buty w swobodnym stylu, na co dzień

Nowoczesne japonki damskie nie pełnią już roli typowych klapek kąpielowych. Jedynie ich wygląd pozostał taki sam. Mają one płaską, grubą podeszwę i podtrzymujący ją pasek, zamocowany z przodu pośrodku podeszwy oraz przy jej bokach. Umieszczony jest on między dużym palcem a innymi palcami. Szerokie paski w wesołych odcieniach, wykonane z kolorowej tkaniny, często ozdobione kolorowymi perełkami, kamykami lub pomponami, a także elementy ze szlachetnej skóry sprawiają, że proste japonki stają się atrakcyjnymi butami na co dzień.
Japonki doskonale pasują także do letnich ubrań.

Z jakimi elementami ubioru najlepiej łączyć japonki?

Doskonałej jakości modne japonki damskie pasują do każdego ubioru, do którego można byłoby założyć sandały czy półbuty. Można je więc nosić do długich dżinsów, kolorowych letnich spodni capri oraz do luźnych szortów noszonych na co dzień. Japonki pasują nawet do spódnic i sukienek, jednak muszą wówczas mieć fason przypominający pantofelki na niskim obcasie. Taki obcas optycznie nieco unosi i wydłuża odsłonięte nogi, przez co sprawia, że wyglądają one jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Na co należy zwracać uwagę, kupując japonki?

Nie będzie źle, jeśli w swojej szafie będziesz mieć kilka par japonek damskich. Pamiętaj jednak, by ich podeszwy były dobrze dopasowane do Twoich stóp. Jeśli będą odrobinę za małe, pięta będzie znajdować się na krawędzi podeszwy i ją dociskać, co jest bardzo niewygodne. Z kolei zbyt duża podeszwa spowoduje, że buty będą się zsuwać ze stóp. Postaw na komfort i wybierz model z jak najgrubszą podeszwą. Zapewni ona odpowiednią amortyzację dla Twoich stóp podczas chodzenia po asfalcie.

W ten sposób można usunąć z japonek odciski stóp

Bardzo lubisz swoje wygodne japonki damskie i nosisz je prawie codziennie? W takiej sytuacji nie sposób uniknąć powstania na podeszwie nieładnie wyglądających odcisków stóp. Powstają one wskutek zaschnięcia plam potu i można je usunąć przy użyciu odrobiny soku z cytryny lub octu. Wskazówka: Noś różne pary japonek, a gdy w danym momencie siedzisz, pozwól, by swobodnie zwisały, zaczepione na dużym palcu.
Gdy siedzisz, pozwól by japonki swobodnie zwisały zaczepione na dużym palcu, co pozwoli ograniczyć powstawanie odcisków stóp na powierzchni podeszwy.

Japonki damskie o sprawdzonej jakości, dostępne w Tchibo

Kupując w Tchibo nowe japonki damskie, możesz być pewna, że otrzymasz produkt o doskonałej jakości, niezależnie od tego, czy wybierzesz proste warianty na gumowej podeszwie z paseczkami z tkaniny, czy bardziej szlachetne japonki ze skórzanym paskiem i profilowaną podeszwą. Doskonałość produktu gwarantuje przyznana mu pieczęć jakości TCM (Tchibo Certified Merchandise). Wszystkie buty przed dopuszczeniem do sprzedaży zostały sprawdzone przez niezależne instytuty pod kątem obecności substancji niebezpiecznych.
W Tchibo znajdziesz modne japonki damskie w najróżniejszych fasonach, sprawdzone pod kątem jakościowym.