Czyszczenie

 • Obudowa i uchwyt obrotowy: w razie potrzeby przetrzeć na wilgotno
 • Mocowanie filtra: przepłukać ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń lub umyć w zmywarce


 • Zbiornik wody: regularnie płukać ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń
 • Dzbanek: po użyciu umyć ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń lub w zmywarce

Ogólne

Przelewowe ekspresy do kawy przygotowują kawę filtrowaną, podczas gdy automatyczne urządzenia mogą przygotować również inne napoje kawowe, takie jak espresso, caffè crema lub napoje mleczne. W porównaniu z automatycznym ekspresem do kawy, ekspres przelewowy może zaparzyć duże ilości kawy za jednym razem. Jest to szczególnie korzystne dla kilku osób (np. dużych rodzin i gości), ponieważ każdy otrzymuje swoją kawę w tym samym czasie.
Video zum Kennenlernen

Pozwól, że przedstawimy…

Poznaj przelewowy ekspres do kawy Tchibo »Let's Brew«!

Przed zaparzaniem

Videoanleitung zur Inbetriebnahme

Przed pierwszym użyciem

W kilka minut gotowy, by zaparzyć Twoją ulubioną kawę
Do ekspresu Let's Brew potrzebne są filtry do kawy w rozmiarze 4. Oprócz standardowych, papierowych filtrów do kawy można stosować również filtry stałe. Let's Brew posiada wyjmowany uchwyt na filtr w uchwycie obrotowym. Ułatwia to wkładanie i napełnianie papierowego filtra. Nasza rada: aby uzyskać jeszcze lepszy aromat kawy, przed wsypaniem kawy mielonej, przepłucz krótko papierowy filtr czystą wodą.
Tak, ekspres może być używany do przygotowania 2 lub więcej filiżanek kawy. W tym celu wystarczy napełnić zbiornik na wodę do odpowiedniej liczby filiżanek, ale co najmniej do oznaczenia dla 2 filiżanek, i zaparzyć z odpowiednią ilością kawy mielonej.
Tak, zbiornik na wodę można łatwo wyjąć, pociągając do góry za wgłębienie. Następnie można dolać wody do poziomu żądanej liczby filiżanek zgodnie z oznaczeniem na zbiorniku na wodę. Oprócz ilości wody znajduje się tam również oznaczenie ułatwiające dozowanie kawy mielonej, dzięki czemu kawa będzie idealnie aromatyczna dzięki prostemu dozowaniu za pomocą dołączonej miarki.
Należy odkamienić urządzenie, nawet jeśli nie świeci się symbol "Odkamienianie". Postępuj zgodnie z opisem w rozdziale "Odkamienianie" w instrukcji obsługi lub zgodnie z krokami przedstawionymi w filmie o odkamienianiu.

Podczas parzenia

Ekspres do kawy z filtrem Let's Brew posiada automatyczny ogranicznik kapania, dzięki czemu na płytę grzejną ze stali nierdzewnej nie kapie kawa i się na niej nie przypala.
Powodem tego jest często kamień osadzony w urządzeniu. Należy odkamienić ekspres zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi. Ponadto sprawdź, czy w dzbanku nie pozostały resztki zimnej kawy lub wody.
Jeśli kawa wypływa przez filtr, może to mieć różne przyczyny. Sprawdź kolejno:
 • Czy krawędzie filtra są zagięte?
 • Czy uchwyt na filtr jest prawidłowo włożony?
 • Czy uchwyt obrotowy został prawidłowo wsunięty?
 • Czy dzbanek jest prawidłowo ustawiony na płycie grzejnej, tak że ogranicznik kapania jest otwarty w kierunku uchwytu obrotowego?
 • Czy w filtrze znajduje się zbyt dużo kawy mielonej lub czy kawa nie jest zbyt drobno zmielona?

Po zaparzeniu

Na krawędzi zbiera się minimalna ilość osadu, który następnie spływa z powrotem do dzbanka. Jest to normalne. Po użyciu zaleca się zdjęcie Aroma-Swing i pokrywki oraz wypłukanie dzbanka wraz z jego częściami czystą wodą i płynem do mycia naczyń, a następnie wytarcie go do sucha.
Alternatywnie dzbanek i jego elementy (Aroma-Swing i pokrywkę) można również włożyć do zmywarki. W ten sposób pozbędziesz się resztek kawy z dzbanka, a czyste naczynie będzie gotowe na nową, świeżo parzoną kawę.
Ekspres wyłącza się automatycznie około 40 minut po włączeniu. Z czasem aromat napoju zanika, a kawa staje się gorzka. Dlatego, jeśli to możliwe, używaj płyty grzejnej tylko do utrzymania odpowiedniej temperatury kawy podczas parzenia. Jeśli nie chcesz wypić całej kawy od razu, najlepiej przelać ją do izolowanego dzbanka.
Urządzenie wyłącza się automatycznie po ok. 40 minutach od włączenia.
Jeżeli nie odpowiada Ci smak kawy, możesz spróbować następujących rozwiązań: Przemyśl wybór rodzaju kawy w ziarnach, której używasz, zwróć uwagę na stosunek ilościowy między wodą a kawą mieloną i pij kawę świeżo po zaparzeniu.
Jeżeli ekspres przelewowy Let's Brew nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zwrócić urządzenie do 30 dni od daty zakupu. W tym celu udaj się z paragonem zakupu do jednego z naszych sklepów Tchibo.

Czyszczenie

Dzbanek i jego elementy (aroma swing i pokrywka) oraz uchwyt filtra nadają się do mycia w zmywarce. Upewnij się, że uchwyt filtra i elementy dzbanka nie są umieszczone bezpośrednio nad prętami grzewczymi w zmywarce. Zbiornik na wodę nie nadaje się do mycia w zmywarce. Należy go regularnie płukać ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń.

Odkamienianie

Łatwe odkamienianie

Łatwe odkamienianie

Ciesz się doskonałą kawą i zadbaj o dobry stan urządzenia!
Ważne jest, aby regularnie odkamieniać ekspres do kawy. Regularność zależy od twardości wody. Informację o twardości wody w miejscu zamieszkania uzyskasz od lokalnego przedsiębiorstwa wodociągowego. Standardowo można kierować się następującymi wartościami orientacyjnymi:
 • woda o niewielkim stopniu twardości: ok. co 6 miesięcy
 • woda o średnim stopniu twardości: co ok. 3 miesiące
 • woda o wysokim stopniu twardości: co miesiąc
Jeśli używasz standardowego odkamieniacza, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. W urządzeniu Let's Brew, odkamieniacz należy stosować w następujący sposób:
 1. Wlej płynny odkamieniacz do ekspresów do kawy i espresso do pustego zbiornika na wodę.
 2. Dolej wody do znaku "10-filiżanek". Podczas odkamieniania należy zawsze używać papierowego filtra do kawy. Wyłapuje on pozostałości kamienia i zapobiega zapychaniu się filtra.
 3. Włóż papierowy filtr do uchwytu filtra. Obróć uchwyt obrotowy. Postaw dzbanek z zamkniętą pokrywą na płycie grzewczej.
 4. Odczekaj 10 minut. Następnie włącz ekspres do kawy i poczekaj aż roztwór przepłynie przez urządzenie.
  Jeżeli wyłączysz ekspres do kawy kilkakrotnie na kilka minut podczas przepuszczania roztworu, środek odkamieniający może zadziałać lepiej.
 5. W razie potrzeby powtórz tę procedurę. Można ponownie użyć raz użytego roztworu. Jednak musi on najpierw całkowicie ostygnąć. Po każdym cyklu należy wyłączyć urządzenie i pozwolić mu ostygnąć przez co najmniej 5 minut przed ponownym dolaniem wody.
 6. Następnie przepłucz urządzenie dwu- lub trzykrotnie czystą wodą.
 7. Wytrzyj uchwyt obrotowy. Dokładnie umyj zbiornik na wodę, uchwyt filtra i dzbanek, a następnie dokładnie wypłucz je przed kolejnym zaparzeniem kawy.

Jaki odkamieniacz jest najbardziej polecany?

Do odkamieniania polecamy specjalny odkamieniacz firmy durgol ® – - dostępny w każdym sklepie Tchibo, w sklepach specjalistycznych oraz na stronie tchibo.pl.

UWAGA – uszkodzenie urządzenia na skutek kamienia