ostatnie sztuki
  • Woreczki z juty do przechowywania, 2 sztuki
49,99
39,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,99 zł
-20 %
Woreczki z juty do przechowywania, 2 sztuki
49,99
39,99
ostatnie sztuki
  • Stojak na przybory
59,99
44,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,99 zł
-25 %
Stojak na przybory
59,99
44,99
ostatnie sztuki
Puszki na ciastka, 2 sztuki
69,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Puszki na ciastka, 2 sztuki
69,99
ostatnie sztuki
default

Przechowywanie w kuchni: Sprytne organizery dla większej radości z gotowania

Każdy, kto kiedykolwiek z przyklejonymi rękami przeszukiwał wszystkie kuchenne szuflady w poszukiwaniu wałka do ciasta, wie, że dobry porządek znacznie ułatwia gotowanie i pieczenie. Jeśli wszystko jest na swoim miejscu, wystarczy jedno pstryknięcie palcami, a potrawy potoczą się szybko i rutynowo. W Tchibo znajdziesz praktyczne produkty, które pozwolą Ci posortować i uporządkować żywność, naczynia i sztućce w sposób, który najlepiej pasuje do Twojego procesu pracy!

Pojemniki do przechowywania wprowadzają strukturę do kuchni

Jasna, duża szafa w kuchni oferuje mnóstwo miejsca do przechowywania akcesoriów do gotowania i pieczenia, przyborów kuchennych i zapasów, ale to nie znaczy, że panuje w niej porządek. Zwłaszcza małe przedmioty mają tendencję do gubienia się w najdalszym kącie, więc trzeba wyczyścić przednie przybory, zanim będzie można do nich sięgnąć. Ponadto wszystko jest wymieszane i długie poszukiwania są nieuniknione. Dzięki słoikom, puszkom, pudełkom i szynom do przechowywania w kuchni można posortować i powiązać tematycznie zapasy tak, aby były gotowe do ręki w sposób oszczędzający czas.

Sortowanie, Przechowywanie i utrzymywanie świeżości zapasów

Żywność nie może być dobrze utrzymywana w świeżości w otwartych opakowaniach handlowych: Czy to za pomocą domowych gumek, czy opasek zaciskowych, worki praktycznie nie dają się szczelnie zamknąć. Dodatkowo obsługa jest uciążliwa i za każdym razem zabiera czas. Rozwiązanie: przenieś makaron, ryż, kawę, mąkę, cukier i wiele innych produktów do puszek i słoików do przechowywania w kuchni. Dzięki temu jedzenie pozostaje świeże i jest łatwe do usunięcia. Pojemniki z wkładkami do nalewania lub posypywania albo słoiki z wylewkami ułatwiają porcjowanie.

Przechowywanie na półce kuchennej: piękne, jasne, praktyczne

Słoiki i karafki nie tylko lepiej przechowują zawartość, ale także wyglądają dekoracyjnie. Ukształtowane słoiki lub przezroczyste plastikowe pojemniki można wspaniale umieścić na półkach i w otwartych szafkach kuchennych, dozowniki do oleju/octu lub shakery do przypraw można również postawić bezpośrednio na stole jadalnym. W przypadku chrupek istnieją niestandardowe pudełka, które idealnie nadają się do podawania. Praktyczne elementy na słoikach to m.in. silikonowe opaski zapewniające pewny chwyt nawet mokrymi rękami oraz pola etykietowe, na których można zaznaczyć datę przydatności do spożycia.

Porządne miejsce na przybory kuchenne

Szczególnie w małych kuchniach z niewielką ilością miejsca do przechowywania, modne są sprytne rozwiązania do przechowywania kuchni na ścianie. Szpatułki do smażenia, łyżki kuchenne, trzepaki czy chochle można łatwo powiesić na wieszaku i nie zajmują miejsca w szufladach. Kolejna zaleta: narzędzia są natychmiast pod ręką, bez konieczności chwytania najpierw brudnymi rękami za uchwyt. Listwy z hakami przesuwnymi mogą być wyposażone szczególnie elastycznie, ponieważ odległość między przyborami można zmieniać w zależności od ich wielkości. Do noży, widelców i łyżek bez oczek, a także małych przyborów kuchennych idealnie nadają się wkłady na sztućce do szuflad kuchennych.

Gdzie postawić szklanki, kubki i butelki? W stojakach!

Naścienny system przechowywania nie zawsze nadaje się do wiszącego przechowywania w kuchni, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze. Jeśli chcemy po zmywaniu przechowywać butelki, szklanki i kubki porządnie w jednym miejscu, stojaki z ociekaczami są dobrym wyborem. Po postawieniu do góry nogami, naczynia mogą higienicznie wyschnąć. Do butelek z winem, piwem lub wodą mineralną polecane są nosidełka i uchwyty do butelek, które pozwalają na oszczędność miejsca w kuchni. W zależności od modelu można je układać w stosy, a tym samym rozbudowywać w zależności od potrzeb.