Oświetlenie ogrodowe – gwarancja nastrojowej atmosfery

Nie ma chyba lepszego miejsca do odpoczynku niż własny ogród. Aby w Twojej osobistej oazie dobrego samopoczucia przytulna atmosfera panowała także po zmroku, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodowe. Zapewnia ono również właściwy poziom bezpieczeństwa w ciemności. Romantyczne lampiony, nastrojowe lampy w formie kuli czy zewnętrzne lampy stołowe i stojące – w Tchibo znajdziesz wspaniałe lampy ogrodowe na miarę każdej potrzeby oraz wskazówki dotyczące projektowania oświetlenia!
Łańcuch świetlny LED
179,99
Słupki świetlne, 3 sztuki
199,99
Stojąca lampa akumulatorowa LED z plecionym kloszem
499,00
-30 %
Lampa solarna »kamień«
399,99
279,99
-25 %
Dekoracyjny pręt z łańcuchem świetlnym LED
319,99
239,99
Wisząca lampa solarna
239,99
-36 %
Lampa ogrodowa LED
109,99
69,99
-38 %
Latarnia LED
599,00
369,99
Lampion solarny z drewna
429,00
-31 %
Lampa solarna »żaba«
349,99
239,99
-34 %
Akumulatorowa lampa wisząca LED
349,99
229,99
Lampa ogrodowa LED
169,99
-39 %
Outdoorowa latarnia LED
499,00
299,99
-33 %
Lampa ogrodowa LED na trzech nogach
599,00
399,00
-40 %
Latarnia LED z akumulatorem
299,99
179,99
Akumulatorowa lampa stojąca LED stylizowana na drewnianą
499,00
-23 %
Lampa stojąca LED ze stołem
519,00
399,00
Pałeczki solarne, 2 sztuki
199,99

Oświetlanie powierzchni i ścieżek w ogrodzie

Przy wyborze oświetlenia ogrodowego najpierw należy się zastanowić, do jakich celów ma ono służyć. Lampy wiszące montowane pośrodku nad częścią wypoczynkową tarasu oraz zewnętrzne lampy stołowe sprawiają, że nawet po zmroku można spędzać wspólnie czas, delektując się pysznymi kiełbaskami z grilla lub chłodnym piwem. Kinkiety zewnętrzne i lampy stojące zewnętrzne rozświetlają większe powierzchnie łagodnym światłem. Jeśli chcemy, aby każdy nasz krok był bezpieczny nawet w nocy, do oświetlenia ścieżek w ogrodzie warto wykorzystać mobilne lampy gruntowe, które można elastycznie zakotwić w ziemi.
Prawidłowe zastosowanie oświetlenia ogrodowego: przy drewnianym płocie stoją okrągłe lampy ogrodowe, które oświetlają małe drzewka ozdobne.

Umiejętne eksponowanie atrakcji wizualnych

Jeśli masz w ogrodzie wyjątkową roślinę, imponujące drzewo lub ciekawą rzeźbę, warto wyeksponować ten niezwykły element również w ciemności – za pomocą oświetlenia ogrodowego. Idealnie nadają się do tego celu reflektory naziemne, które można ukryć za kamieniem lub w poszyciu, a także reflektory na klips, które niepostrzeżenie znikają pośród drzew i krzewów. W atrakcyjny sposób można wyeksponować również basen i zaryzykować skok do chłodnej wody po zmroku. Przytulną atmosferę zapewniają także reflektory podwodne, które można umieścić na dnie stawu ogrodowego.
Oświetlenie ogrodowe jako dekoracja: stojący pod drzewem drewniany stół ogrodowy, na którym znajduje się wino, ser i owoce. Nad nim wisi świecący łańcuch świetlny z okrągłymi lampionami.

Piękne lampy o wspaniałym wzornictwie

Wcześniej w przypadku wielu lamp najważniejsza była funkcjonalność, dzisiaj wiele modeli przekonuje również swoją atrakcyjną formą, nadaje się więc idealnie do dekoracji. Aby uzyskać harmonijny efekt, najlepiej zdecydować się na szereg lamp utrzymanych w podobnym stylu lub należących do tej samej linii kolorystycznej. Oświetlenie ogrodowe w postaci fantazyjnych latarni, lampionów i łańcuchów świetlnych zapewnia romantyczny nastrój po zapadnięciu zmroku. Wspaniałą atmosferę wyczarujesz również za pomocą ponadczasowych lamp w formie kuli. Najlepiej przejrzyj asortyment Tchibo i pozwól się zainspirować.

Światło w ogrodzie i na posesji

Aby znaleźć odpowiednie miejsce dla lamp i opraw oświetleniowych, najlepiej przejść się po zmroku po ogrodzie. W ten sposób od razu widać, które miejsca najbardziej potrzebują oświetlenia. Warto zdecydować się na oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu – w razie potrzeby włącza się automatycznie. Takie rozwiązanie sprawdza się również doskonale w przypadku, gdy chcemy zwiększyć bezpieczeństwo posesji, garażu, altany lub na zewnętrznych schodach prowadzących do domowej piwnicy. W ten sposób można nie tylko zapobiec wypadkom, ale i odstraszyć nieproszonych gości. Jeśli oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie i na posesji ma się włączać i wyłączać o określonej godzinie, wystarczy je wyposażyć w programator czasowy.

Oświetlenie ogrodowe z technologią solarną i LED

Jeśli chcesz oświetlić swój ogród za darmo i w sposób przyjazny dla środowiska, mądrym wyborem jest oświetlenie zewnętrzne z zasilaniem solarnym. W ciągu dnia ładuje się ono energią słoneczną (najlepiej skierować je na południe!) i nie wymaga uciążliwego układania kabli. Jeśli jednak masz do dyspozycji przyłącze prądu, wykorzystaj jako oświetlenie ogrodowe energooszczędne diody LED – najlepiej o barwie światła ciepłej bieli. W Tchibo znajdziesz wspaniałe lampy z technologią solarną i LED. Podstawowa zasada: najważniejsze jest bezpieczeństwo! W przypadku swoich lamp ogrodowych zawsze zwracaj uwagę na stopień ochrony IP – im jest wyższy, tym większa odporność produktu na działanie czynników atmosferycznych i brudu.
Oświetlenie ogrodowe z technologią solarną: otoczona kwiatami lampa solarna stojąca na zielonej łące.

Wysokie standardy w zakresie dostaw, produkcji i jakości.

Jeśli zdecydujesz się na zakup lamp i opraw oświetleniowych Tchibo, będziesz się cieszyć swoim nowym oświetleniem ogrodowym przez długi czas. Również w przypadku tych produktów kładziemy duży nacisk na wysoką jakość i trwałość. Aby to osiągnąć, współpracujemy tylko z wybranymi dostawcami, a podczas produkcji nasze artykuły są regularnie kontrolowane przez instytucje zewnętrzne. Utrzymanie tych wysokich standardów gwarantujemy znakiem jakości TCM (skrót od „Tchibo Certified Merchandise” - towar certyfikowany przez Tchibo).
Oświetlenie ogrodowe w doskonałej jakości: mała dziewczynka w letniej sukience stoi w ogrodzie rozświetlonym łańcuchem lampionów i czyta książkę.