Leżaki ogrodowe na letni odpoczynek

Lato, słońce, relaks w ogrodzie: każdy weekend jest jak krótki urlop. Również w środku tygodnia długie wieczory zachęcają do pozostania na świeżym powietrzu. Rozgość się na swoim tarasie – i zrelaksuj podczas opalania lub z dobrą książką w ręku. W Tchibo znajdziesz atrakcyjną ofertę leżaków ogrodowych. Pozwól się zainspirować ogromną różnorodnością produktów – od lekkich modeli składanych z wytrzymałego drewna aż po warianty w formie rozkładanych krzeseł!
Leżak »Lenja« z wysuwanym stolikiem
1 399,00
  • Leżak »Lenja« z tapicerowaną nakładką
1 199,00
1 099,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 099,00 zł
-8 %
Leżak »Lenja« z tapicerowaną nakładką
1 199,00
1 099,00
Hamak z frędzlami
259,99
Leżak bujany z drewna tekowego obity tkaniną
1 949,00
Składany leżak falisty »Lenja«
999,00
Leżak »Leira« z tapicerowaną nakładką
1 499,00
Leżak »Leira« z nakładką
1 299,00

Funkcjonalne, elastyczne i piękne

Leżaki ogrodowe należy wybierać w zależności oczywiście całkowicie od Twojego gustu. Zastanów się jednak, gdzie będziesz go najczęściej używać. Jeśli chcesz korzystać z leżaków ogrodowych elastycznie – nie tylko w ogrodzie i na balkonie, ale również nad jeziorem czy na kempingu – warto wybrać lekkie, składane leżaki ogrodowe z aluminium. W takim modelu można bez problemu regulować podparcie głowy i nóg. Leżaki ogrodowe z drewna są solidniejsze, cięższe i niełatwe do przechowywania. Również one – w połączeniu z miękkimi poduszkami – zapewniają wysoki poziom komfortu podczas opalania lub czytania.
Leżak ogrodowy do odpoczywania: młoda kobieta w czerwonym stroju kąpielowym leży na wyściełanym, drewnianym leżaku ogrodowym.

Nuta elegancji: leżaki rattanowe i drewniane z miękkimi poduszkami

Oprócz wygody duże znaczenie w przypadku leżaka ogrodowego ma również jego wygląd. Bardzo elegancko prezentują się modele z rattanu – nie posiadają jednak regulacji. Zwolennicy indywidualnych, a jednocześnie eleganckich rozwiązań powinni sięgnąć po leżak z drewna tekowego z wielostopniową regulacją oparcia. Jego pozycję można zmieniać za pomocą podłokietników. Drewno tekowe uchodzi za bardzo odporne na warunki atmosferyczne, należy je jednak zabezpieczać co kilka lat, aby nie stało się kruche. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poradniku dotyczącym materiałów stosowanych w meblach ogrodowych. W przypadku pokrycia leżaka ogrodowego warto zdecydować się na przykład na wytrzymałą mieszankę bawełniano-poliestrową – grubość pokrycia tapicerskiego waha się pomiędzy ok. 3 a 8 cm.
Dwa leżaki ogrodowe z czerwonymi poduszkami stoją obok siebie w ogrodzie – między nimi rozłożony parasol.

Leżaki ogrodowe z daszkiem chronią przed słońcem

Posiadacze mocno nasłonecznionego tarasu zwykle łączą swoje meble ogrodowe i balkonowe z parasolem przeciwsłonecznym, który zapewnia cień. Mały balkon oferuje jednak zbyt mało miejsca na takie rozwiązanie. W takim przypadku wybierz po prostu leżak ogrodowy z daszkiem! W takich leżakach relaksacyjnych zintegrowany jest praktyczny żagiel słoneczny z wygodną regulacją. Dzięki temu można się w spokoju poświęcić lekturze bez obawy, że słońce będzie świecić w twarz i oślepiać. W Tchibo bez problemu kupisz leżaki ogrodowe z ochroną przeciwsłoneczną online.

Lekkie i praktyczne – leżaki ogrodowe z aluminium

Jeśli szukasz elastycznego leżaka ogrodowego, który oferuje różne możliwości regulacji i który można wygodnie złożyć, doskonałym wyborem będzie model z aluminium. Taki leżak waży jedynie kilka kilogramów, zmiana jego położenia w ogrodzie nie przysparza więc problemów. W ten sposób możesz bez wysiłku wędrować ze słońca w cień i na odwrót. Leżak ogrodowy z aluminium sprawdzi się również idealnie podczas urlopu na kempingu, wycieczki nad jezioro lub nad morze. Łatwe w pielęgnacji pokrycie z tworzywa sztucznego chroni przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi.

Oszczędność miejsca – rozkładane krzesło zamiast leżaka ogrodowego

Jako alternatywę dla leżaka można wykorzystać w ogrodzie również rozkładane krzesło ogrodowe. W tym przypadku można na przykład sięgnąć po model z elastyczną regulacją oparcia i części pod nogi albo zdecydować się na wyjątkowo kompaktowy wariant leżaka składanego. Pokryta tkaniną drewniana rama wygląda elegancko i tworzy na tarasie prawdziwą atmosferę klubu plażowego. Taki klasyk wśród leżaków sprawdzi się również idealnie jako letnie miejsce do siedzenia na balkonie. Tchibo oferuje duży wybór mebli ogrodowych w korzystnej cenie.
Rozkładane krzesło zamiast leżaka ogrodowego: para starszych ludzi siedzi obok siebie w ogrodzie na dwóch rozkładanych krzesłach i trzyma się za ręce.

Nasze znaki gwarantujące zrównoważoną jakość

Nasze produkty to połączenie wysokiej jakości i pozyskiwania surowców ze zrównoważonych źródeł. Obie te rzeczy są dla nas równie ważne. Znak jakości TCM znajdziesz również na swoim nowym leżaku ogrodowym. TCM oznacza „Tchibo Certified Merchandise” (towar certyfikowany przez Tchibo) i podkreśla naszą wysoką świadomość jakości – od wyboru materiału aż po sprzedaż. Znakiem FSC® oznaczone są produkty pochodzące ze zrównoważonych zasobów leśnych, natomiast oznaczenie „GUT GEMACHT” wskazuje na zastosowanie bawełny organicznej.
Relaks dzięki dobrej jakości: młoda brunetka leży uśmiechnięta na leżaku ogrodowym z rattanu.