Krzesła ogrodowe: zadbaj o przyjemną atmosferę także na świeżym powietrzu

Gdy nadchodzi lato, a temperatury rosną i kiepska pogoda to już przeszłość, chętniej wychodzimy na zewnątrz. Tak naprawdę słońcem możemy jednak cieszyć się dopiero wówczas, gdy w ogrodzie lub na tarasie mamy odpowiednie krzesła. Za sprawą krzeseł ogrodowych zaraz za drzwiami możemy stworzyć sobie własną niewielką oazę. Kupując odpowiednie meble z oferty Tchibo, szybko i łatwo stworzysz własny cichy kącik. Daj się zainspirować!
-19 %
Krzesło z wysokim oparciem »rope«
499,00
399,99
Składane krzesło z podłokietnikiem
349,99
Leżak ogrodowy-fotel relaksacyjny, szary
499,00
Produkt wkrótce dostępny
Ławka ogrodowa, vintage grey
Dowolne zastosowanie – z rozkładanym stołem
659,00
Produkt wkrótce dostępny
Produkt wkrótce dostępny
  • Krzesło składane
Z wysokiej jakości drewna akacjowego posiadającego certyfikat FSC®
319,99
Krzesło składane
Z wysokiej jakości drewna akacjowego posiadającego certyfikat FSC®
319,99
Produkt wkrótce dostępny

Idealne krzesło ogrodowe dla Ciebie

Odpowiednie krzesło ogrodowe możesz wybrać wedle własnego gustu i upodobań. Trzeba na przykład zastanowić się, czy potrzebujemy tylko jednego, czy może interesuje nas cały zestaw, który ewentualnie można uzupełnić o stół. Można wybrać klasyczny ogrodowy stół, kompleksowy zestaw ogrodowy lub obszerne meble, takie jak fotele ogrodowe. Za sprawą szerokiego asortymentu konstrukcji, modeli i materiałów z całą pewnością znajdziesz odpowiednie zewnętrzne meble do swojego ogrodu. Aby pomóc podjąć decyzję o zakupie, zaprezentujemy różne warianty.
Przyjemna jadalnia pod gołym niebem: na tarasie znajduje się nakryty stół z niebieskim obrusem i pięcioma drewnianymi krzesłami ogrodowymi.

Praktyczna jadalnia czy wygodny kącik

Krzesła ogrodowe przewidziane do jadalni na świeżym powietrzu koniecznie muszą być pod względem wysokości dopasowane do stołu. Niewielkie siedzisko oraz proste oparcie ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia i jedzenia. Jeśli zależy nam na przytulnym charakterze, warto postawić na meble obite grubą warstwą tapicerki, w których można się wygodnie zatopić. Miejsce zaoszczędzisz natomiast, wybierając składane krzesła ogrodowe lub zestaw krzeseł wkładanych jedno w drugie. Wysoki poziom komfortu zapewnią też przytulne leżaki ogrodowe. Na tych meblach ogrodowych możesz relaksować się przez długie godziny.
Dwa drewniane krzesła ogrodowe stoją na tarasie z widokiem na zielony ogród – przed nimi znajduje się z kolei niewielki drewniany, czworokątny stół, na którym położono wazon z kwiatami.

Drewniane krzesła ogrodowe

Odpowiedni materiał powinien być odporny na warunki atmosferyczne i komponować się ze stylem aranżacji wnętrza. Drewniane meble ogrodowe są przy tym wyjątkowo solidne i znakomicie komponują się z naturalnym stylem rustykalnym. Krzesła ogrodowe są produkowane z tradycyjnych lub tropikalnych gatunków drewna, które z powodzeniem stawiają czoła wszystkim warunkom atmosferycznym i bez przeszkód można je pozostawić na świeżym powietrzu. Aby zapewnić sobie trwałość kolorów, lekko pokryte lakierem drewno należy chronić dodatkowo pod plandekami i osłonami. Dotyczy to także mebli z rattanu, czyli cienkich, plecionych włókien palm. Wskutek działania wilgoci mogą się one stawać kruche. W poradniku dotyczącym mebli ogrodowych znajdziesz dodatkowe informacje na temat materiałów.

Romantyczna lub nowoczesna atmosfera za sprawą metalowych krzeseł

Krzesła ogrodowe wykonane z metalu pozwolą Ci rozkoszować się na tarasie romantycznym nastrojem lub industrialnym stylem. Choć materiał wyróżnia się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, w szczególności w przypadku bezpośredniego promieniowania słonecznego może się szybko nagrzewać. Z tego względu, aby uniknąć bolesnych oparzeń, należy unikać zbyt długiego narażania aluminiowych mebli ogrodowych na promieniowanie słoneczne. Ewentualnie krzesła można także połączyć z tekstylnymi pokryciami, które pozwolą cieszyć się wyższym komfortem oraz lepszą kompensacją temperatur.

Krzesła ogrodowe na balkon

Jeśli nie masz ogrodu ani tarasu, nic straconego: swoją własną oazę możesz stworzyć także na balkonie. Praktyczne meble balkonowe nie tylko gwarantują oszczędność miejsca, ale i zapewniają przytulny kącik do jedzenia i relaksu. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim krzesła balkonowe składane lub wkładane jedno w drugie. Na ograniczonej powierzchni da się je sprawnie przesunąć na bok, umożliwiają także łatwiejsze przechowywanie w zimie. W Tchibo znajdziesz optymalną ofertę mebli na zewnątrz. Szeroki asortyment pozwoli Ci znaleźć nowe, ulubione krzesło!
Krzesła ogrodowe na balkon: na niewielkim balkonie stoją dwa drewniane krzesła oraz drewniany, czworokątny stół.

Optymalna jakość, na której możesz polegać

Za sprawą oznaczeń FSC i PEFC gwarantujemy, że te drewniane produkty pochodzą ze zrównoważonych upraw leśnych. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nowe meble ogrodowe z drewna tropikalnego przyczyniają się do ochrony lasów deszczowych. Produkty TCM („Tchibo Certified Merchandise”) to gwarancja jakości. Starannie dobrani producenci i ekskluzywny, zgodny ze standardami Tchibo proces produkcji to gwarancja najwyższej funkcjonalności i trwałości.
Gwarancja jakości krzeseł ogrodowych: w ogrodzie przy stole je pięcioro dorosłych, wokół których biegają dzieci. Nad nimi wisi włączony łańcuch z lampionami.