Komoda z przewijakiem – zmieniaj pieluchy łatwo i bezpiecznie

Rodzice zmieniają pieluchy swoim najmłodszym członkom rodziny nawet pięć – dziesięć razy dziennie. Stabilna komoda z przewijakiem jest bardzo ważna i pomocna, jeśli zmiana pieluch ma być bezpieczna i komfortowa. Komoda może być wąska lub nieco szersza, kupiona w zestawie z innymi meblami do pokoju dziecięcego lub też odrębnie. Najważniejsze, aby można było wygodnie i bezpiecznie położyć dziecko oraz łatwo i sprawnie je przewinąć. Odkryj w Tchibo ofertę komód z przewijakiem i zamów komodę bezpośrednio online!
Komoda z przewijakiem
2 399,00

Komoda z przewijakiem jako mebel wielofunkcyjny

Jeśli nie liczyć łóżeczka dziecięcego, komoda z przewijakiem, stolik do przewijania czy regał z przewijakiem to najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym. Posiadając taki mebel, można urządzić stały kącik do przewijania, w którym będzie się zmieniać pieluchy dziecku, a który równocześnie zapewni dużą przestrzeń do przechowywania, będąc zaopatrzony w szuflady, półki znajdujące się w szafce czy regale. W tych miejscach przechowywać będzie można wszystkie przydatne drobiazgi, takie jak na przykład chusteczki nawilżane, pieluchy czy różne środki do pielęgnacji. Można tu schować nawet kilka ubranek dziecięcych, tak aby zawsze mieć je pod ręką.
Kupując komodę z przewijakiem, zawsze należy pamiętać, by jej wysokość była dopasowana do wzrostu osoby przewijającej.

Idealna wysokość komody z przewijakiem

Dobra komoda z przewijakiem zapewnia bezpieczeństwo i ochronę dla Twojego dziecka oraz sprawia, że zmiana pieluch stanie się możliwe najbardziej komfortowa dla Ciebie i Twojego dziecka. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wysokość komody. Jeśli masz ok. 160 cm wzrostu, idealna wysokość komody z przewijakiem wynosi 85 cm. Jeżeli osoba, która będzie przewijać dziecko, ma wzrost 170 cm lub więcej, odpowiednie dla niej będą komody z przewijakiem mające wysokość 95 – 105 cm. Ważne: nigdy nie wolno zostawiać na przewijaku dziecka bez opieki! Żelazna zasada: zawsze trzymaj dziecko przynajmniej jedną ręką.
Zabawki i światła odwrócą uwagę dziecka podczas przewijania.

Wskazówki dotyczące ustawiania komody

Aby przewijanie przebiegało jak najsprawniej z punktu widzenia osoby przewijającej i dziecka, miejsce wokół komody z przewijakiem trzeba urządzić w sposób praktyczny, wygodny i tak, by wyglądało ładnie. Potrzebne artykuły do pielęgnacji zawsze miej w zasięgu ręki. Wybierz też miękką, ścieralną nakładkę na przewijak. Aby uprzyjemnić dziecku moment przewijania, nad miejscem, w którym położysz dziecko, zawieś zabawkę, na przykład ruchomą, a także obrazki dla dzieci lub przyklej na ścianę ładną bordiurę.

Różne warianty komód z przewijakiem

Niektóre komody z przewijakiem mają cechy szczególne. Przykładem może być tu połączenie przewijaka z wanienką czy komoda z przewijakiem wyposażona w kółka, którą można dowolnie przesuwać z jednego miejsca na drugie. Chcesz używać komody nawet wtedy, gdy Twoje dziecko już wyrośnie z pieluch? Zwróć uwagę na to, by przewijak był oddzielnie montowany na komodzie i by można było go zdjąć w razie potrzeby. Dzięki temu mebel dziecięcy błyskawicznie możesz zmienić później w szafkę lub komodę.

Przewijak do różnych mebli

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, alternatywnym rozwiązaniem do komody z przewijakiem jest sam przewijak w postaci nakładki. Można go umieścić na zwykłej komodzie lub na pralce. Bardzo ważne jest, by został on prawidłowo zamontowany. Nakładka zawsze powinna mieć od spodu powierzchnię antypoślizgową lub być umieszczona na podłożu uniemożliwiającym ślizganie się jej.
Gdy dziecko już podrośnie, powinna istnieć możliwość zdjęcia przewijaka z komody.

Skąd uzyskać pewność, że komoda z przewijakiem będzie doskonałej jakości?

Wszyscy rodzice na pewno zgodzą się ze sobą w jednej kwestii: na pierwszym miejscu jest zawsze bezpieczeństwo dziecka. Również komoda z przewijakiem powinna więc spełniać określone kryteria. Wśród nich szczególnie duże znaczenie mają jakość oraz stabilność. Dlatego też nasze komody z przewijakiem, wykonane z wytrzymałego litego drewna, utrzymane na przykład w prostych odcieniach bieli, doskonale będą pasować na przykład do pokoju urządzonego w stylu rustykalnym.
Jeśli w domu jest mało miejsca, dobrą alternatywą są przewijaki w postaci nakładek na komodę czy na stół.