ostatnie sztuki
Puchowa kołdra kasetowa irisette® greenline, wielkość standardowa
799,00
ostatnie sztuki
Kołdra Temprakon Zone letnia, rozmiar niestandardowy
1 149,00
Kołdra Temprakon Zone całosezonowa, wielkość standardowa
1 149,00
Kołdra Temprakon Zone letnia, rozmiar standardowy
999,00
Kołdra Temprakon Zone całosezonowa, wielkość niestandardowa
1 199,00
Produkt wkrótce dostępny
Pikowana kołdra irisette® greenline na 4 pory roku, wielkość standardowa
Pikowana kołdra irisette® greenline na 4 pory roku, wielkość niestandardowa
199,99
219,99
WyprzedanyProdukt wkrótce dostępny
default

Kołdra – ciepła i przytulna strona sypialni.

Przy zakupie właściwej kołdry dużą rolę odgrywają indywidualne upodobania, takie jak np. jej odpowiednia wielkość, wypełnienie, czy też klasa ciepła. Wybór kołdry nie należy do najłatwiejszych - w końcu to ona w znacznym stopniu decyduje zarówno o jakości naszego snu, jak i o ogólnym samopoczuciu. Porady dotyczące wyboru właściwych akcesoriów sypialnianych znajdziesz w poniższym artykule od Tchibo!

Indywidualne upodobania a wybór kołdry do łóżka.

Kołdra musi sprostać dwóm zadaniom: zapewnić optymalne warunki snu oraz zadbać o dobre samopoczucie. Najważniejszą rolę odgrywają w tym przypadku indywidualne preferencje dotyczące wielkości oraz rodzaju wypełnienia kołdry. Należy uwzględnić również związany ze zmianą pór roku fakt różnic temperatur w pokoju i zaopatrzyć się np. w dwie różne kołdry – po jednej na lato i na zimę. Poza aspektami klimatycznymi, dla alergików i osób unikających produktów pochodzenia zwierzęcego istotną rolę odgrywa również rodzaj wypełnienia kołdry. Bogata oferta różnorodnych kołder w Tchibo z pewnością umożliwi Ci dokonanie idealnego wyboru.

Wybierz kołdrę w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze

Odpowiednia wielkość kołdry zależy oczywiście od Twojej postury. Model standardowy posiada wymiary 135 x 200 cm. Osobom lubiącym mieć więcej bądź chętnie „zakopującym się” w pościeli przypadną do gustu kołdry o wymiarach 155 x 200 cm. Komfortowy sen w przypadku par powinny zapewnić kołdry o wymiarach 200 x 200 cm, natomiast dla osób o wzroście powyżej 180 cm, kołdry 200 x 220 cm. Jeśli nie wiesz, jakiej wielkości kołdra będzie dla Ciebie odpowiednia, trzymaj się prostej reguły, że ponadwymiarowe materace oraz osoby większej postury wymagają kołder o większych rozmiarach. Ofertę produktów we wszystkich rozmiarach znajdziesz w katalogu online Tchibo.

Odpowiednia kołdra na każdą porę roku

W temperaturach letnich zaleca się kołdry wykonane z materiałów o właściwościach chłodzących. Puste włókna poliestrowe, włókna bambusowe czy też dziki jedwab charakteryzuje niska waga własna, a co za tym idzie niskie właściwości kumulujące ciepło. Dokładnej odwrotności wspomnianego wymaga się natomiast w przypadku kołder zimowych – grube wypełnienie syntetyczne / wypełnienie pochodzenia zwierzęcego zapewnia dobrą izolację i utrzymuje ciepło przy niskich temperaturach otoczenia. Kołdry puchowe stanowią dobre rozwiązanie zarówno na lato jak i zimę. Kołdry na 4 pory roku to pomysłowe, zapewniające optymalny klimat w sypialni przez cały rok połączenie różnego rodzaju kołder.

Kołdry do zastosowań specjalnych

Niektóre rodzaje kołder wymagają spełnienia dodatkowych kryteriów – tak wygląda np. sytuacja w przypadku kołder przeznaczonych dla alergików. Takie kołdry nie powinny być wykonane z, ani zawierać materiałów pochodzenia zwierzęcego. Substancje odzwierzęce są znacznie bardziej podatne na pył i powstawanie roztoczy, również same mogą stanowić przyczynę reakcji alergicznych. Z tego też powodu kołdry przeznaczone dla alergików powinny być wypełnione materiałami syntetycznymi bądź bawełną. Możliwość intensywnego prania sprawia, że nadają się one również w charakterze kołder dla dzieci. Pełny asortyment produktów od pościeli z mikrofazy do produktów typu biber znajdziesz w naszym sklepie online Tchibo!

Prawidłowe czyszczenie kołder

To, w jaki sposób należy prać daną kołdrę zależy od jej materiału wykonania oraz wypełnienia. W przypadku wysokiej jakości kołder z pierzem wystarczające jest ich gruntowne przewietrzenie. Z kolei materiały syntetyczne możesz wygodnie prać w pralce, w temperaturach pomiędzy 60 a 90 stopni. W przypadku czyszczenia kołder o większych rozmiarach zaleca się skorzystanie z pomocy fachowca. Zasadniczo zaleca się czyszczenie kołder raz do dwóch razy w roku.