Grille i akcesoria do grilla: Korzystaj kulinarnie z uroków lata

Gdy dni stają się coraz dłuższe, a od strony domu sąsiadów rozchodzi się nęcący zapach pieczonego mięsa, to znaczy tylko jedno – przyszedł czas grillowania. Gdy robi się ciepło, wiele osób przenosi kuchnię na zewnątrz i smaży na ruszcie dania na kolację. Ruszt z kolei może mieć różne postacie, od patelni-paleniska po elegancki grill elektryczny. W Tchibo znajdziesz różnego rodzaju grille i akcesoria do grilla oraz celne wskazówki, które pomogą Ci zaaranżować najpiękniejsze chwile w letnie dni.
Praska do burgerów
49,99
Szpikulce do szaszłyków, 4 sztuki
39,99
Termoizolacyjna torba na kanapki
79,99
Koc piknikowy w kratkę, mały
Koc piknikowy w kratkę, XL
69,99
99,99
Koc piknikowy XL
99,99
Watowany koc piknikowy
229,99
-14 %
Koszyk termiczny
69,99
59,99
Torba termoizolacyjna
99,99
Plecak termiczny 2 w 1
139,99
Uchwyty do kolb kukurydzy, 8 sztuk
39,99
Obrus ogrodowy, wielkość standardowa
Obrus ogrodowy, wielkość niestandardowa
89,99
119,99
Muślinowy koc piknikowy
179,99
Mata plażowa
84,99
Torba termoizolacyjna
79,99
Koc piknikowy w kratkę, mały
Koc piknikowy w kratkę, XL
69,99
99,99
Foremki do grillowania, 2 sztuki
59,99
Szczypce do grillowania ze stali nierdzewnej
59,99
Narzędzie do obracania ryb na grillu
44,99
Torba termiczna na butelki
59,99
Rozpałka do węgla do grillowania
49,99
Obrus ogrodowy, wielkość standardowa
Obrus ogrodowy, wielkość niestandardowa
89,99
119,99
Szczypce do grillowania ze stali nierdzewnej
44,99
Papier do grillowania z drewna bukowego
59,99
Szczotka ze stali nierdzewnej do czyszczenia grilla
49,99
Obrus ogrodowy, ok. 150 x 275 cm
Obrus ogrodowy, ok. 140 x 180 cm
Obrus ogrodowy, ok. 90 x 90 cm
99,99
79,99
59,99
WyprzedanyProdukt wkrótce dostępny
Produkt wkrótce dostępny
Obrus ogrodowy, ok. 150 x 275 cm
Obrus ogrodowy, ok. 140 x 180 cm
Obrus ogrodowy, ok. 90 x 90 cm
99,99
79,99
59,99
WyprzedanyProdukt wkrótce dostępny
Produkt wkrótce dostępny
Grill węglowy
4-stopniowa regulacja rusztów
329,99
Produkt wkrótce dostępny

Gaz, prąd czy węgiel drzewny – jak znaleźć odpowiedni grill?

Najbardziej rozpowszechnione grille, przypominające pierwsze tego typu urządzenia, opalane są węglem drzewnym. Wiele osób wręcz poszukuje tego specyficznego smaku, jaki potrawom nadaje dym. Jednak korzystanie z węgla i ognia jest często nieco kłopotliwe, a na balkonie z reguły jest to zabronione. Dlatego też w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się grille elektryczne czy gazowe. Grill gazowy ze względu na wykorzystywany w nim płomień w pewnym sensie ma właściwości węgla drzewnego. Jeśli chcesz wypróbować tę technikę grillowania, w Tchibo możesz łatwo znaleźć nowe urządzenie dla siebie.
Młody mężczyzna stoi przy grillu i obraca szpikulec do szaszłyków, pomagając sobie skrobakiem, a młoda długowłosa kobieta obejmuje go za ramię, patrząc jednocześnie na grill.

Mięso do grillowania – wskazówki i triki

Podstawowa zasada brzmi: im lepsze jest mięso, tym lepiej będzie smakować potrawa z niego przyrządzona. Warto więc nie stawiać raczej na ilość, natomiast skupić się na tym, by smak dania był jak najdoskonalszy. Aby nasz smakołyk z grilla wciąż pozostał jak najbardziej soczysty, należy najpierw możliwie najlepiej nagrzać ruszt. Po mocnym obsmażeniu mięsa ze wszystkich stron ruszt można podnieść nieco wyżej. Jeśli Twój model grilla jest wyposażony w pokrywę, możesz uzyskać taki sam efekt jak w przypadku pieczenia potrawy w piekarniku. Na grillu pod przykryciem mięso dochodzi powoli, przez co wewnątrz staje się delikatniejsze i bardziej soczyste. Przeczytaj także nasze inne wskazówki pomagające urządzić idealnego grilla.
Także warzywa można grillować: Grupka młodych ludzi stoi przy grillu i przygotowuje warzywa na małym stoliku.

Wegetariańskie przysmaki z grilla

Osoby niejedzące mięsa podczas kolacji przy grillu często mogą mieć niewielki wybór potraw. Tymczasem oprócz grillowanego sera można i warto przygotować na ruszcie wiele różnych rodzajów warzyw. Na przykład kolby kukurydzy czy grzyby z powodzeniem można położyć właśnie na grillu. Wystarczy dodać odrobinę oleju lub posmarować te produkty marynatą i już można zaczynać grillowanie. Natomiast cukinia, pomidory czy papryka muszą być traktowane nieco ostrożniej. Użycie małych patelni grillowych lub opakowanie tych produktów w folię aluminiową sprawi, że warzywa te będą się piec odpowiednio długo i pozostaną delikatne. Po prostu spróbuj!

Poręczna alternatywa – grill stołowy

Klasyczny grill ogrodowy zajmuje nieco miejsca, ale dzięki temu można przyrządzić na nim potrawy dla dość sporej grupy osób. Jeśli jednak masz tylko mały balkon lub po prostu chcesz urządzić grilla we dwoje, polecamy grill stołowy. Ten mały poręczny grill, jak sama jego nazwa wskazuje, zmieści się na każdym stole czy małym meblu ogrodowym, takim jak taboret czy skrzynia. Wśród takich grilli szczególną popularnością cieszą się modele w kształcie kuli, wyposażone w pokrywę. W sposób optymalny bowiem wykorzystują one ciepło, nie zużywając dużej ilości energii. Należy pamiętać, że modele elektryczne trzeba umieszczać w pobliżu gniazdka.

Jak prawidłowo czyścić grill?

Węgiel drzewny i resztki po smażeniu mogą spowodować, że grille i akcesoria do grilla szybko i mocno się zabrudzą. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, przed rozpoczęciem grillowania po prostu natrzyj ruszt olejem. Niektórzy używają do tego cebuli przekrojonej na pół. Obie te metody pozwolą ograniczyć do minimum przyklejanie się resztek jedzenia do rusztu. Po zjedzeniu posiłku warto zdjąć ruszt z grilla i namoczyć go na całą noc, na przykład pozostawiając go w mokrej trawie. Zamiast wyrzucać popiół po grillowaniu wprost do śmieci, można go użyć do szorowania rusztu. Popiół ma podobne działanie jak mydło i bardzo ułatwia czyszczenie grilla, nadaje się do tego wręcz idealnie.
Prawidłowe czyszczenie grilla: Dwie ręce czyszczą ruszt do grilla w kwadratowej plastikowej misce, wypełnionej wodą.

Trwałe grille i akcesoria do grilla z pieczęcią TCM

Jeden sezon grillowy przechodzi w drugi, a najbliższe lato na pewno nadejdzie. Idealnie byłoby, gdyby można było używać tego samego grilla i akcesoria do grilla przez wiele lat. Pieczęć TCM to gwarancja, że dany artykuł będzie bardzo trwały i że jego nabywca może nam spokojnie zaufać w tej kwestii. Wszystkie produkty własne Tchibo mają oznaczenie składające się z tych trzech liter, których rozwinięcie brzmi: „Tchibo Certified Merchandise”. Gwarantujemy tym samym, że podczas całego procesu produkcji spełniane są najbardziej restrykcyjne kryteria jakościowe. Dokonując zakupu, możesz spokojnie zdać się na znak jakości TCM, przyznawany przez Tchibo!
Młody mężczyzna w zielonym fartuchu kuca przy czarnym okrągłym grillu, a jego syn, trzymając szczypce, obraca szaszłyki.