-28 %
Latający dysk dla psa
34,99
24,99
-25 %
Mata wodna dla psa
119,99
89,99
Szybkoschnąca mata dla psa
89,99
-12 %
Piłki dla psów, zestaw 2-częściowy
39,99
34,99
-25 %
Smycz dla psa z elementami odblaskowymi
59,99
44,99
Smycz dla psa, smycz spacerowa i smycz do joggingu
89,99
-11 %
Zabawka dla psa - atrapa jedzenia
44,99
39,99
Kocyk dla psa
139,99
ostatnie sztuki
Szczotka do czesania sierści kota
34,99
ostatnie sztuki
Szelki dla psa XL
139,99
-25 %
Szczotka do mycia zwierząt
39,99
29,99
-40 %
Chustka dla psa, bawełniana
29,99
17,99
Płaszcz dla psa
99,99
Obroża dla psa
59,99
ostatnie sztuki
-50 %
Szczotka do wyczesywania sierści
29,99
14,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
-50 %
Derka dla konia przeciw owadom marki USG
119,99
59,99
 
Dostępne warianty:
 
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Zabawka dla psa
44,99
ostatnie sztuki
Sweter dla psa
59,99
-14 %
Kamizelka odblaskowa dla psa
69,99
59,99
ostatnie sztuki
Siedzisko samochodowe dla psa
249,99
ostatnie sztuki
Smycz dla psa o regulowanej długości
89,99
ostatnie sztuki
Torebka na psie smakołyki
49,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Podkładka pod miskę
59,99
ostatnie sztuki
-50 %
Prysznic dla psa z wbudowaną szczotką myjącą
59,99
29,99
ostatnie sztuki
Zabawka wodna dla psa »wieloryb«
49,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Apaszki dla psów, 2 sztuki
49,99
ostatnie sztuki
Składana miska dla psa
49,99

Artykuły dla zwierząt: dla psów, kotów i innych

Dla naszych czworonożnych przyjaciół zawsze chcemy oczywiście tego, co najlepsze. Właśnie dlatego rozpieszczamy naszych ulubieńców, nie tylko oferując im naszą miłość, ale także nagradzając dobrym jedzeniem, zabawkami czy różnymi atrakcjami. Dzięki temu życie z nimi pod jednym dachem jest niezwykłym urozmaiceniem. Wiąże się z tym jednak jednocześnie wiele zadań i obowiązków. Dodatkowo coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czego tak naprawdę potrzebują pies, kot czy mniejsze zwierzęta.

Tak z całą pewnością uszczęśliwisz swoje zwierzątko domowe

Zabawki dla psów do polowania i poszukiwań

Jako drapieżnik pies czerpie zazwyczaj ogromną frajdę z aportowania. Dla bezpieczeństwa zdecydowanie lepiej jest jednak kupić czworonogowi wysokiej jakości zabawki. Nie grożą one bowiem skaleczeniem podczas łapania, a podczas żucia nasz ulubieniec z całą pewnością nie połknie drobinek. Dodatkowo nasz pełen pasji myśliwy nie będzie podczas spaceru w lesie kładł nam ciągłe przed nogi patyków. Tego rodzaju zabawki pozwalają także szkolić zmysł myśliwski i inteligencję poprzez zabawę: ukryj zabawkę lub smakołyk w trawie albo za drzewem i pozwól psu go odnaleźć. Taka zabawa sprawdza się w przypadku złej pogody także we własnych czterech ścianach. Pies może wówczas odnaleźć trofeum za fotelem lub pod dywanem.

Odpowiednia pielęgnacja futra

Koty same pielęgnują swoje futro. Psom można natomiast w tym pomóc, korzystając z odpowiednich akcesoriów: jeśli nasz czworonożny przyjaciel ma krótkie futro, można je rozczesywać za pomocą naturalnej szczotki lub specjalnej rękawicy co 2–3 dni. W przypadku długowłosych ras, codzienne szczotkowanie pozwala usuwać brud i kołtuny. Oprócz tego większość psów doceni także przyjemny masaż. Zwierzęta należy jednak kąpać jedynie sporadycznie, co pozwoli im zachować naturalną warstwę ochronną skóry: jeśli pies wytarza się w nieprzyjemnie pachnącej substancji, wówczas można sięgnąć po specjalny, łagodny szampon.

Zabawki dla kotów jako sposób na nudę

Gdy pana lub pańci nie ma w domu, kotu warto zapewnić różne możliwości spędzania czasu. Najlepszym sposobem jest tu oczywiście sprawienie mu innego towarzysza zabaw. Można jednak także zaproponować mu różnego rodzaju zabawki – ale nie od razu. Warto ukryć niewielkie, wypełnione kocimiętką lub walerianą poduszki w różnych kątach mieszkania. Dobrze jest także urządzić mruczkowi przytulne legowisko na parapecie, z którego będzie mógł obserwować uliczny zgiełk.

Dzieci chcą zwierzątko domowe?

Zabawy, głaskanie i opieka: kontakt ze zwierzętami to dla dzieci cudowne doświadczenie, które uczy je odpowiedzialności, pewności siebie, a także empatii. Zakup takiego przyjaciela to jednak spore wyzwanie: aby o niego zadbać, potrzeba bowiem dużo czasu, miejsca i cierpliwości. Czy jesteś w stanie systematycznie ponosić koszty artykułów dla zwierząt, karmy, opieki weterynaryjnej, ubezpieczenia itp.? Czy jesteś w stanie przez wiele lat zapewniać zwierzęciu dobrą opiekę każdego dnia? W przypadku małych dzieci na samym początku obowiązek ten spoczywa na rodzicach: od 4. roku życia dzieci mogą pomagać przy prostych czynnościach, a dopiero mniej więcej 10 lat później nasze latorośle mogą przejąć pełną odpowiedzialność.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie artykułów dla zwierząt

Możliwość wykorzystywania w praktyce

Obecnie na rynku dostępne są artykuły dla zwierząt różnego rodzaju, pełniące najróżniejsze funkcje. Podczas zakupu należy jednak wybierać te, które są jak najbardziej praktyczne. Przykładowo miska na pokarm powinna mieć odpowiedni rozmiar, a podczas jedzenia stabilnie utrzymywać się na jednej powierzchni. Pomóc może w tym warstwa antypoślizgowego silikonu umieszczona na spodzie. Zabawki powinny w tym przypadku nie tylko sprawiać frajdę, ale i być łatwe w czyszczeniu. Akcesoria takie jak obroże, które czworonożny przyjaciel nosi na szyi, powinny być bezpieczne, a przy tym nie krępować ruchów. Takiego rodzaju produkt może być oprócz tego wyposażony w odblaski oraz przywieszkę, na której wpisuje się adres.

Solidne wykonanie

Nieważne, czy chcemy kupić akcesoria dla małych zwierząt, psów, czy kotów: wszystkie muszą być wystarczająco solidne, aby posłużyły naszym ulubieńcom przez dłuższy czas i były dla nich zawsze bezpieczne. Z jednej strony trzeba zatem wybierać zawsze wytrzymałe materiały. W zależności od akcesoriów może być to stal szlachetna lub poliester. Z drugiej strony musimy także zwrócić uwagę na odpowiednie wykonanie: na powierzchni nie może być nierówności, a krawędzie powinny być zaokrąglone i zeszlifowane. Jeżeli akcesoria są wykonane z materiału, powinny być wówczas starannie zszyte lub na stałe zgrzane. Nawet jeśli dany materiał jest trwały, należy go systematycznie sprawdzać pod kątem uszkodzeń.

Nasza gwarancja jakości artykułów dla zwierząt

Aby można było spędzać długie godziny, bawiąc się z naszymi pupilami, karmiąc ich oraz patrząc jak śpią, oferujemy artykuły dla zwierząt wykonane ze starannie wybranych materiałów, które wyróżniają się wysokiej jakości wykonaniem. Kontrolę jakości naszych produktów systematycznie zlecamy własnym i zewnętrznym instytutom badawczym. O ich poziomie świadczy przyznanie znaku „Tchibo Certified Merchandise”, w skrócie „TCM”. Nawet kupując artykuły dla zwierząt przez internet, trzeba od razu umieć rozpoznać, czy dany produkt pasuje do Ciebie i Twojego zwierzęcia. Widniejące przy naszych artykułach dla zwierząt wskazówki, takie jak „bezpieczny dla zębów” i „odporny na ślinę” sygnalizują, że możesz bez żadnych obaw dać te przedmioty swojemu czworonożnemu przyjacielowi. Informacja „produkt pływający” wskazuje natomiast, że z naszym pupilem możemy się także bawić w wodzie.