Zabawki to mus – bez nich ani rusz!

To jasne – zabawa to radość i jest bardzo ważna, aby móc beztrosko przeżyć dzieciństwo. Dodatkowo zabawa ma też istotne znaczenie dla psychicznego i fizycznego rozwoju dziecka. Dając dziecku zabawki odpowiednie do jego wieku, pomagasz mu rozwijać zdolności motoryczne, spostrzegawczość, kreatywność czy umiejętności reagowania. Wiedząc, że chcesz swojemu odkrywcy świata zapewnić to, co najlepsze, mówimy, czym należy się kierować kupując zabawki.
Gra «Kółko i krzyżyk» w pudełku
59,99
-20 %
Drewniane zabawki do krojenia »Warzywa i owoce«
49,99
39,99
-20 %
Piłki do grania i żonglowania, 3 sztuki
49,99
39,99
-21 %
Zestaw gwizdków imitujących ptaki
69,99
54,99
Gra tryktrak ze zwijaną planszą
119,99
-28 %
Zestaw pluszowych zabawek «Yakari»
69,99
49,99
Skakanka
39,99
Harmonijka ustna z drumlą
59,99
Żaba na szczęście, z dźwiękiem
29,99
Wielkanocny zestaw kreatywny
29,99
ostatnie sztuki
Piłeczki nożne i do żonglowania, 3 sztuki
44,99
ostatnie sztuki
Grabki do piasku
34,99
Świnka na szczęście, z dźwiękiem
29,99
Koszyczki wielkanocne, 2 sztuki
29,99
Gra zręcznościowa w krążki
59,99
-25 %
Zestaw dużych kart do gry ok. 19 x 12 cm
39,99
29,99
Lalka szmaciana »kotek«
69,99
Pluszowe zwierzątko »pszczółka«
59,99
Miękka lalka »Baletnica«
59,99
Ręcznie robiona szydełkowa grzechotka Pebble »Happy«
59,99
Ręcznie robiona szydełkowa grzechotka Pebble »Eddie«
99,99
Kredki akwarelowe
39,99
-22 %
Gra »Kółko i krzyżyk«
89,99
69,99
ostatnie sztuki
Gra w krążki
69,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Poduszka pod kark 2 w 1 »słoń«
79,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Wywrotka i koparka
69,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
-30 %
Pozytywka dla niemowląt »Chmurka«
49,99
34,99
ostatnie sztuki

Radość dla najmłodszych – zabawki odpowiednie dla niemowląt

Niemowlęta cieszą się, otrzymując bodźce pobudzające je do działania, na przykład dźwiękowe. Taka zabawka dla niemowląt brzęczy, dzwoni, szeleści, szybko przyciąga uwagę dziecka, ucząc przy okazji umiejętności wychwytywania dźwięków i trenując słuch. Kolorowe ruchome zabawki doskonale się sprawdzą jako stymulatory wzroku. Dość wcześnie należy proponować dziecku zabawki, które może chwycić: już w pierwszych tygodniach życia dziecko dzięki temu poprawi swój refleks i rozwinie zmysł dotyku. Po ukończeniu pierwszego roku życia dziecko jest już w stanie świadomie sięgać po zabawki.

Wspólne chwile – zabawki dla całej rodziny

Najpiękniejsze są wspólne zabawy z dzieckiem, które wciąż rośnie. Wzmacniają one więź i stwarzają dziecku doskonałą możliwość, aby w formie zabawy nauczyło się ono określonych zasad i przyswoiło sobie wartości, które są ważne w życiu. Grając w gry planszowe, Twoje dziecko uczy się cierpliwie oczekiwać na swoją kolej oraz odpowiednio reagować na swoją wygraną i przegraną. Im młodsze jest dziecko, tym mniej graczy i reguł powinno być w grze, w którą ono gra. Trzeba brać też pod uwagę wiek graczy, zalecany przez producenta gry.

Zabawki na podróż

Znana dziecku, ulubiona zabawka to nie tylko doskonały sposób na spędzanie czasu, ale także odskocznia w nowych sytuacjach, czy to w podróży, czy podczas krótkiego wypadu do sklepu. Znajomy zapach czy możliwość wtulenia się zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Klasycznymi zabawkami tego typu są maskotki i lalki, które można wziąć ze sobą. Także książeczki z obrazkami czy zabawki do ogrodu doskonale sprawdzą się poza domem, gdyż maluchy będą w stanie same się nimi zająć.

Na co trzeba zwracać uwagę, kupując zabawki dla dzieci?

Wszystko, po co dziecko jest w stanie sięgnąć, wkłada do buzi. Dlatego też wybieraj drewniane zabawki, które nie są lakierowane lub które, dla ułatwienia mycia, zostały cienko powleczone lakierem powstałym na bazie wody, odpornym na działanie śliny. Bezpieczne zabawki wykonane z plastiku mają oznaczenie „PVC frei” („Nie zawiera PVC”) lub znaki TÜV, takie jak oznaczenie CE lub znak GS. Potwierdzają one, że produkt został sprawdzony zgodnie z wytycznymi określonymi w przepisach prawa. Wskazówka: do przechowywania zabawek wybierz także produkty z materiałów niezawierających substancji niebezpiecznych.

Zabawki dla dzieci – dobra robota od Tchibo

Zabawki są przede wszystkim po to, by sprawiać radość. Zaufaj naszej pieczęci TCM, a bez obaw będziesz mógł sprawić radość swojemu dziecku. Zapewnią to wygląd zabawek, dopasowany do upodobań dzieci oraz wykonanie z materiałów niezawierających substancji niebezpiecznych. Ponadto, realizując naszą inicjatywę GUT GEMACHT, dbamy o to, by produkcja naszych wyrobów odbywała się z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz wspieramy na przykład projekty związane ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami leśnymi i produkcją bawełny w sposób niezagrażający środowisku.