Schließen
Odzież przeciwdeszczowa dla całej rodziny

W odpowiedniej odzieży
deszcz nam nie straszny!

Pada lodowaty deszcz, a parasole na próżno próbują przeciwstawić się wyginającemu je na wszystkie strony wiatrowi...
W drodze do pracy, podczas niedzielnego spaceru lub podczas treningu plenerowego potrzebujesz odpowiedniej odzieży, aby przejść przez dzień suchą nogą. W tym poradniku wyjaśnimy na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki przeciwdeszczowej, płaszcza itp.

Krótki przewodnik po materiałach

Odzież przeciwdeszczowa musi być przede wszystkim wodoodporna. Ale po czym właściwie można poznać, czy dany element odzieży jest rzeczywiście wodoodporny? I co oznaczają pojęcia takie jak słup wody i tkanina oddychająca? Tutaj dowiesz się, jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze odzieży przeciwdeszczowej i jakie mamy w dzisiejszych czasach możliwości skutecznej ochrony przed przemakaniem.
Co oznacza pojęcie słupa wody?

Co oznacza pojęcie słupa wody?

Słup wody jest jednostką miary pozwalającą określić wodoszczelność tekstyliów takich jak kurtki i spodnie przeciwdeszczowe. Dokładniej mówiąc ta liczba informuje, jak wysoko woda mogłaby stać nad materiałem, by materiał pozostał nieprzemakalny. W praktyce oznacza to tyle, że im wyższa jest wartość słupa wody, tym bardziej nieprzemakalny jest dany materiał. Według normy europejskiej za wodoszczelny uznaje się materiał od 1500 milimetrów słupa wody. Odzież przeciwdeszczowa Tchibo wykazuje wodoszczelność wynoszącą 3000 milimetrów słupa wody. Dzięki temu przemoczenie nie grozi Ci nawet podczas burzy lub długotrwałego deszczu.

Tkanina oddychająca - dlaczego jest tak ważna?

Oddychalność należy do najważniejszych cech i największych wyzwań stawianych odzieży przeciwdeszczowej: zasadniczo odzież jest oddychająca, kiedy wilgoć może przenikać przez włókna tkaniny. Z reguły tak się dzieje w przypadku włókien naturalnych, jak na przykład bawełny. Jednak w przypadku odzieży przeciwdeszczowej materiał może być przepuszczalny tylko warunkowo. Przecież chodzi głównie o to, by nie przepuszczał wilgoci z zewnątrz do środka. Specjalistyczne tekstylia funkcyjne gwarantują, że wilgoć z powierzchni ciała jest odprowadzana na zewnątrz, ale jednocześnie wiatr i deszcz z zewnątrz nie mogą przeniknąć do środka. W ten sposób unikamy gromadzenia wilgoci pod wodoszczelną odzieżą, co zapewnia stały, przyjemny klimat ciała pod ubraniem.
Tkanina oddychająca - dlaczego jest tak ważna?
Klejone szwy - gwarancja wodoszczelności!

Klejone szwy - gwarancja wodoszczelności!

Nawet odzież przeciwdeszczowa wykonana z wodoszczelnego materiału może przepuszczać wilgoć. Dzieje się tak kiedy materiał nie został odpowiednio zabezpieczony. Problem polega na tym, że jeżeli w procesie produkcji odzieży, poszczególne elementy są ze sobą zszywane, materiał będzie przepuszczał wodę na szwach, w miejsca wkłucia igły. Zasadniczo wodoszczelna powłoka zostaje w tym miejscu uszkodzona – i podczas silnego deszczu woda przenika przez te prawie niewidoczne otwory.

Dlatego właśnie wysokogatunkowa odzież przeciwdeszczowa ma klejone szwy: po wewnętrznej stronie szwu nanosi się maszynowo taśmę celem dokładnego uszczelnienia tego miejsca. Pod wpływem wysokiej temperatury taśma łączy się z tkaniną. W ten sposób nawet najmniejsze otwory po igle zostają uszczelnione.

Ecorepel® – naturalne odprowadzanie wody

Najlepsze technologie często wzorują się na naturze. I tak na przykład nowoczesna powłoka ecorepel® naśladuje efekt odprowadzania wody, dzięki któremu ptactwo wodne utrzymuje pióra w stanie suchym. Na pewno zauważyłeś to zjawisko obserwując na przykład kaczki w parku, które dopiero co zanurkowały w poszukiwaniu pożywienia, a już za chwilę mogą odlecieć. Jest to możliwe, ponieważ zwierzęta wytwarzają oleistą wydzielinę, dzięki której woda po prostu spływa z ich piór. W przypadku powłoki ecorepel® bezzapachowa, nowoczesna powłoka zapobiega przenikaniu wody do wewnątrz. Zaimpregnowany materiał zachowuje przy tym swoją miękkość i pozostaje oddychający. Wyjątkową zaletą powłoki ecorepel® w przeciwieństwie do chemicznych impregnatów jest to, że jest ona przyjazna dla środowiska i nie zawiera perfluorowęglowodorów (PFC), które mogłyby być szkodliwe dla skóry.
Outdoor-Regenjeans
Softshell – idealne rozwiązanie na deszcz i wiatr

Softshell – idealne rozwiązanie na deszcz i wiatr

Softshell należy do wyjątkowo wszechstronnych nowoczesnych materiałów funkcyjnych. Składa się z trzech różnych warstw: wytrzymałej warstwy zewnętrznej, oddychającej membrany i przyjemnej w dotyku warstwy wewnętrznej. Zewnętrzna, wytrzymała warstwa odprowadza wodę z powierzchni i zapobiega jej wnikaniu w materiał chroniąc ciało przed deszczem i wiatrem. Prawie nie pochłania wilgoci, jednak potrafi ją doskonale transportować. Jest to bardzo ważne, ponieważ membrana wewnątrz odprowadza wilgoć z powierzchni ciała na zewnątrz. Ta wilgoć musi przedostać się z warstwy zewnętrznej do atmosfery. Pozwala to na utrzymanie przyjemnie suchego klimatu pod kurtką. Cienka warstwa pluszu z weluru lub podobnego materiału sprawia, że najbardziej wewnętrzna warstwa tworzy poduszeczkę powietrzną, która pozwala na utrzymanie przyjemnego ciepła.

Dżinsy przeciwdeszczowe – modne i funkcjonalne

Nowo opracowane dżinsowe spodnie przeciwdeszczowe są odporne są nieprzemakalne i odporne na zabrudzenia, co czyni je idealnymi do aktywności w plenerze. Nowoczesna powłoka ecorepel® stanowi impregnację odprowadzającą wodę i zabrudzenia z powierzchni spodni, a jednocześnie nie zmniejsza komfortu ich noszenia: wytrzymała mieszanka materiałowa bawełny i stretchu nadaje spodniom wyjątkowej elastyczności, a wysoka zawartość elastanu zapewnia doskonałe dopasowanie.

Nie zapomnieliśmy też o względach bezpieczeństwa: jeżeli jeździsz rowerem, możesz podwinąć nogawki, ponieważ odblaskowe elementy umieszczone po wewnętrznej stronie nogawki zapewniają lepszą widoczność na drodze.
Wasserabweisend

Odpowiedni strój na deszcz

    
Wyprzedany
 • Parka
 • Parka
Nieprzemakalna, wiatroszczelna i oddychająca dzięki zastosowaniu systemu laminatowego doskonałej jakości i klejonych szwów
199,99
Wyprzedany
 • Kurtka na każdą pogodę
Wiatroszczelna, nieprzemakalna i oddychająca dzięki zastosowaniu systemu laminatowego doskonałej jakości i klejonych szwów
199,99
159,99
Wyprzedany
 • Parka przeciwdeszczowa
Wiatroszczelna i nieprzemakalna dzięki dwuwarstwowemu systemowi laminatowemu ze zgrzewanymi szwami
179,99
Wyprzedany
 • Ponczo przeciwdeszczowe
Wiatroszczelne i nieprzemakalne dzięki dwuwarstwowemu systemowi laminatowemu i zgrzewanym szwom
229,99
179,99
    
Wyprzedany
 • Kalosze
Elastyczne wstawki ułatwiają wkładanie i zdejmowanie
99,99
Wyprzedany
 • Parka
 • Parka
Nieprzemakalna, wiatroszczelna i oddychająca dzięki zastosowaniu systemu laminatowego doskonałej jakości i klejonych szwów
199,99
Wyprzedany
 • Parka przeciwdeszczowa
Wiatroszczelna i nieprzemakalna dzięki dwuwarstwowemu systemowi laminatowemu ze zgrzewanymi szwami
259,99
199,99
Wyprzedany
 • Kurtka na każdą pogodę
Wiatroszczelna, nieprzemakalna i oddychająca dzięki zastosowaniu systemu laminatowego doskonałej jakości i klejonych szwów
199,99
159,99

Jaka kurtka pasuje do Ciebie najlepiej?

Droga do pracy, dzikie harce z dziećmi w jesiennej plusze lub spacer z psem: jest wiele powodów, by podjąć wyzwanie i wyjść na łono natury nawet podczas deszczu. Jesienią potrzebujesz kurtki, która ochroni Cię przed czynnikami atmosferycznymi i dopasuje się do Twoich indywidualnych potrzeb. Jaki rodzaj odzieży przeciwdeszczowej powinieneś wybrać?
Codziennie na rowerze

Codziennie na rowerze

Jazda na rowerze jest zdrowa, przyjemna i pozwala szybko dotrzeć do celu. Każdy, kto nawet w chłodne dni woli pedałować zamiast stać w korkach czy na przystanku, potrzebuje wyjątkowo elastycznej ochrony przed deszczem. Taka odzież musi skutecznie powstrzymywać deszcz, błoto i wiatr, nie może jednak ograniczać swobody ruchów i koniecznie musi być oddychająca.

Dlatego doskonałym wyborem dla cyklistów będzie kurtka softshell. Sprawdzą się w szczególności przedłużane kurtki i płaszcze, ponieważ podczas jazdy często na przemoczenie przez deszcz i pryskającą ze wszystkich stron wodę narażone są uda. Dzięki dłuższemu krojowi kurtka zapobiegnie również nieprzyjemnym podmuchom wiatru od spodu.

Spacery z dziećmi

Dla tych, którzy dużo spacerują z dziećmi jest jasne, że nie ma zbyt głębokiej kałuży. A ponieważ największa przygoda podczas niepogody jest niezmiennie fascynująca, na rodzinne spacery potrzebujesz wyjątkowo wytrzymałej odzieży przeciwdeszczowej. Oddychający, wodoszczelny płaszcz funkcyjny będzie doskonałym wyborem: zyskasz dzięki niemu niezawodną ochronę przed zmoknięciem, unikając potu na placu zabaw, podczas spaceru z psem, czy podczas zwykłej wycieczki do supermarketu.

Abyś nie stracił z oczy swoich podopiecznych, Twój kaptur powinien mieć daszek. Wyjątkowo praktyczne są modele, które dostosowują się do panującej temperatury. Podszewka wewnętrzna w postaci odpinanej bluzy z polaru pozwoli nosić taki płaszcz praktycznie przez cały rok.
Spacery z dziećmi
Dla aktywnych

Dla aktywnych

Rano jeździsz rowerem do pracy, po południu zawozisz dzieci samochodem na zajęcia, w międzyczasie wskakujesz na drobne zakupy, a wieczorem spędzasz czas z przyjaciółmi... Każdy, kto żyje tak intensywnie, jest praktycznie skazany na kurtkę na każdą pogodę, która dotrzyma kroku we wszystkich aktywnościach i która zapewni wszechstronną ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Żyjąc na pełnych obrotach potrzebujesz odzieży przeciwdeszczowej, która nie tylko jest wiatroszczelna i nieprzemakalna, ale również dobrze wygląda i nadąży za Twoimi wygórowanymi wymaganiami. Musi mieć na przykład odpowiednio dużo kieszeni na różne niezbędne drobiazgi. Praktyczna będzie elegancja parka z odpinaną kurtką wewnętrzną: taka odzież jest zarówno modna, jak i praktyczna oraz wszechstronna.

Modnie w każda pogodę

Kiedy pogoda nie sprzyja, wielu miłośników mody hołduje często zasadzie: „kto chce być piękny, musi cierpieć“. Jednak z odpowiednią odzieżą przeciwdeszczową nie jest to wcale konieczne. Nawet odzież na deszczową jesień może być stylowa i zapewnić pełną ochronę przed przemoczeniem. Twoja doskonała ochrona przed deszczem to trencz. Ten klasyczny płaszcz zyskał bowiem również swoją wersję przeciwdeszczową z nieprzemakalnego i wiatroszczelnego materiału z klejonymi szwami.

Szczególnie praktyczne są modele z odpinanym kapturem. Dzięki takiemu modnemu płaszczowi będziesz doskonale ubrana zarówno na wypad do restauracji, jak i podczas drogi do domu podczas ulewy. Ten trencz doskonale ochroni Cię przed przemoczeniem, dzięki czemu nawet w deszcz będziesz wyglądać świetnie!
Modny wygląd wbrew pogodzie

Podpowiadamy jak zachować właściwości odzieży przeciwdeszczowej na dłużej

Bez względu na to, jak dobra jest Twoja odzież przeciwdeszczowa, gdy nosisz ją w czasie deszczu, na wietrze i w innych niekorzystnych warunkach pogodowych, z czasem mogą pojawić się na niej drobne uszkodzenia. Zapewnij swojej odzieży regularną pielęgnację - dzięki temu zachowa swoją funkcjonalność na dłużej, a Ty nie będziesz musiała martwić się o jej trwałość!

Pielęgnacja odzieży przeciwdeszczowej

Wysokogatunkowa odzież przeciwdeszczowa jest nie tylko wodoszczelna ale i odporna na zabrudzenia tak, że nawet przy dużym obciążeniu długo zachowuje ładny wygląd. Mimo to z czasem w porach mogą się zgromadzić zabrudzenia, które zatykając je zmniejszają oddychalność odzieży. Dlatego należy regularnie prać taką odzież. Nie martw się – jeżeli będziesz przestrzegać pewnych zasad, możesz to spokojnie zrobić w domowej pralce.

Zasada ogólna: wodoszczelne tekstylia pierz zawsze w niskiej temperaturze od trzydziestu do maksymalnie czterdziestu stopni Celsjusza. Zawsze stosuj się do wskazówek dotyczących prania zawartych na metce. Należy stosować płyny do prania tkanin delikatnych. Proszek do prania może zostawiać osad szkodliwy dla materiału. Nie należy stosować płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ ten zatyka pory i może prowadzić do uszkodzenia włókien sztucznych.

Jeżeli Twoja odzież przeciwdeszczowa wymaga impregnacji, należy odświeżać powłokę po mniej więcej co czwartym praniu. Lepiej sprawdzi się w tym celu impregnat w spray niż dodatek do prania. Spray można nanieść dokładnie na zewnętrzną warstwę, co pozwoli uniknąć obciążenia warstwy wewnętrznej. Najlepiej powiesić odzież na wieszaku i spryskać powierzchnię równomiernie z odległości dwudziestu do trzydziestu centymetrów. Nie należy wdychać oparów, a po skończonej operacji dobrze jest przewietrzyć pomieszczenie.

Jak załatać odzież przeciwdeszczową

Odzież plenerową cechuje wyjątkowa wytrzymałość, jednak nic nie jest niezniszczalne: wystarczy nieszczęśliwie zahaczyć o wystający, ostry przedmiot lub krawędź i nieszczęście gotowe: na materiale pojawia się pęknięcie. Inaczej niż w przypadku odzieży wykonanej z niewodoszczelnego materiału, w tym przypadku wykonasz naprawy za pomocą igły i nitki. Wówczas odzież stałaby się przemakalna w miejscach otworów po igle. Mimo to niewielkie uszkodzenia nie są wcale powodem, by wyrzucić uszkodzoną odzież.

Słabymi punktami są często szwy na ramionach, podobnie jak wycięcie przy dekolcie i rękawach. Może się zdarzyć, że ze względu na zużycie lub obciążenie te szwy się poluzują. Aby pozbyć się problemu, postępuj następująco: dokładnie oczyść uszkodzone miejsce, na przykład benzyną ekstrakcyjną. Następnie nanieś na poluzowane miejsca odrobinę kleju do tekstyliów i przytrzymaj ściśnięte przez co najmniej dwie minuty. Następnie poczekaj do wyschnięcia kleju – co najmniej dwanaście godzin.

Niewielką dziurkę lub rozdarcie również możesz naprawić samodzielnie. Przymocuj w tym celu najpierw stronę zewnętrzną za pomocą taśmy klejącej, a następnie wyczyść wewnętrzną stronę ubrania. Teraz naklej samoprzylepną łatkę naprawczą na rozdarciu po wewnętrznej stronie. Dodatkowa rada: łatka będzie się dłużej trzymać jeżeli zaokrąglisz brzegi.

Strój idealny na każdą pogodę – odzież przeciwdeszczowa dla najmłodszych

    
Wyprzedany
 • Kurtka przeciwdeszczowa
Lekka podszewka z tafty: idealna do ubierania na odzież
99,95
od44,99
Wyprzedany
 • Kurtka na każdą pogodę
Wiatroszczelna, nieprzemakalna i oddychająca dzięki zastosowaniu powłoki doskonałej jakości i klejonych szwów
99,90
Wyprzedany
 • Kurtka softshell
Wiatroszczelna, wodoodporna i oddychająca dzięki zastosowaniu systemu Clima Protection
159,99
129,99
Wyprzedany
 • Kurtka softshell
 • Kurtka softshell, czerwona
System Clima Protection
129,99
    
Wyprzedany
 • Kurtka przeciwdeszczowa, ciemnoniebieska
Wiatroszczelna i nieprzemakalna dzięki specjalnej powłoce i klejonym szwom
od69,95
Wyprzedany
 • Kurtka softshell
Wiatroszczelna, wodoodporna i oddychająca dzięki zastosowaniu systemu Clima Protection
159,99
129,99
Wyprzedany
 • Kalosze, niebieskie
Z ciepłą pluszową wyściółką
59,99
Wyprzedany
 • Kalosze, niebieskie
Dodatkowa wkładka do wyrównywania wielkości rozmiaru
79,99
64,99
Panie - moda sportowa

Panie - moda sportowa

Więcej pomysłów na sportowe stylizacje znajdziesz w kategorii Panie - moda sportowa

Przejdź do kategorii Panie - moda sportowa
Panowie - moda sportowa

Panowie - moda sportowa

Więcej propozycji stylizacji sportowych znajdziesz w kategorii Panowie - moda sportowa

Przejdź do kategorii Panowie - moda sportowa