Schließen

Tekstylia ze zrównoważonej produkcji

Tylko ten, kto zaprzyjaźni się z przyrodą, może przyczynić się do piękniejszego jutra.
Ponieważ wiadomo, że cel ten można szybciej osiągnąć wspólnymi siłami, współpracujemy ramię w ramię z certyfikowanymi organizacjami o międzynarodowej renomie. Razem angażujemy się na rzecz przestrzegania standardów socjalnych i ekologicznych w całym łańcuchu wartości. Dzięki temu – patrząc jako klient na certyfikowany znak – możesz mieć pewność, że czynisz dobro nie tylko dla siebie, ale również przyczyniasz się do wielu dobrych rzeczy na świecie.
Bawełna ekologiczna

Naturalnie ekologicznie!

Nasze tekstylia z bawełny ekologicznej są DOBRZE ZROBIONE, ponieważ bawełna pochodzi z uprawy kontrolowanej biologicznie. Bez problemu rozpoznasz te produkty po składzie materiałowym: jeżeli produkt zawiera minimum 95% bawełny ekologicznej, potwierdza to znak OCS 100, a w przypadku, gdy w składzie jest jej co najmniej 50%, znak ten to OCS Blended. Uprawa ekologiczna jest dobra dla człowieka i środowiska.
Produkt certyfikowany przez GOTS

Ekologicznie z pola na sklepową półkę

Nasza odzież posiada certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS) i zawiera minimum 95% bawełny z uprawy kontrolowanej biologicznie. Na każdym etapie w łańcuchu produkcji tekstylnej zwracamy również uwagę na przestrzeganie kryteriów środowiskowych i socjalnych.
Wsparcie dla farmerów

Razem dla przyszłości w Afryce

Nasze wyroby tekstylne ze znakiem Cotton made in Africa są DOBRZE ZROBIONE, ponieważ kupując je pomagasz drobnym rolnikom w Afryce Subsaharyjskiej. Podczas szkoleń farmerzy uczą się efektywnej i ekologicznej uprawy bawełny. Dzięki wyższym zbiorom i większym zyskom sami, własnymi siłami, poprawiają sytuację swoją i swoich rodzin.
Lenzing Viscose®

Dobre samopoczucie w równowadze

W naszych ubraniach wyprodukowanych z włókna Lenzing Viscose® od razu poczujesz, że są DOBRZE ZROBIONE – materiały są lejące i wyjątkowo miękkie w dotyku.

Włókno celulozowe to nie tylko „miękki dotyk” na skórze, ale również korzyść dla naszego środowiska, ponieważ włókno jest wytwarzane z surowców roślinnych. Te z kolei są zasadniczo pozyskiwane ze źródeł zrównoważonych. Podczas produkcji przywiązujemy wagę do przestrzegania wysokich standardów w zakresie jakości i ochrony środowiska.
Lenzing Tencel®

Włókno przyszłości

To funkcjonalne włókno jest pozyskiwane z drewna. Jest ono nie tylko jedwabiście miękkie i przyjemne dla skóry, ale również wyjątkowo przyjazne dla środowiska oraz pozwala na racjonalne wykorzystanie surowców na etapie produkcji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nasza bielizna nocna z włókna TENCEL® jest dobra dla Ciebie i środowiska.
Lenzing Modal®

Cudo ze świata roślin

To, co ma bezpośredni kontakt ze skórą, powinno być DOBRZE ZROBIONE: włókno Lenzing Modal® jest wytwarzane z drewna bukowego z wykorzystaniem opatentowanej technologii, która jest bezpieczna dla klimatu. Tym samym przyczynia się ono do ochrony środowiska dla Twojej korzyści – we właściwy dla siebie, wyjątkowo delikatny i miękki sposób.
Ze sztucznym futrem

Jakość wolna od cierpienia

Nasza odzież z futrzanymi lamówkami jest DOBRZE ZROBIONA, ponieważ na etapie jej produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Jesteśmy członkiem PROGRAMU FUR FREE RETAILER – inicjatywy międzynarodowych towarzystw ochrony środowiska i zwierzą. Z tego powodu całkowicie zrezygnowaliśmy z prawdziwego futra i obecnie oferujemy wysokiej jakości artykuły futrzane z włókien sztucznych. W ten sposób możesz wyznaczać nowe standardy i nowe spojrzenie na modę.
Garbowanie bezchromowe

Bezpiecznie dla człowieka i środowiska naturalnego

Skóra to materiał o wyjątkowej jakości i wytrzymałości. Dlatego możesz długo cieszyć się swoim produktem. Nasze wyroby skórzane są dodatkowo garbowane bez użycia chromu. W ten sposób środowisko nie jest obciążane chromem, a zdrowie ludzi w krajach wytwórczych nie jest zagrożone skutkami działania tego pierwiastka – Twoje również.
Z materiału pochodzącego z recyklingu

Ze starego nowe

W przypadku produktów z materiałów recyklingowanych możesz mieć pewność, że nie kupujesz śmieci. Produkt zawiera wartościowe materiały, które zostały już inaczej wykorzystane. Pozwala to zaoszczędzić cenne surowce i w ten sposób zmniejszyć góry „bezużytecznych” odpadów.
Bawełna w 100% ekologiczna

Odczuwalnie lepsze

Bawełna w 100% ekologiczna jest czymś szczególnym. To fakt, o którym wiesz nie tylko Ty, ale i wielu drobnych rolników w Indiach, którzy uprawiają naszą bawełnę w ekologicznych i akceptowalnych społecznie warunkach. Jest to odczuwalna poprawa dla nich oraz ich rodzin.