Deski sedesowe – wygodnie siadaj tam, gdzie król chodzi piechotą

Deska sedesowa – używamy jej kilka razy dziennie, a tak rzadko doceniamy jej zalety. Takie siedzisko przy tym jest nie tylko praktyczne, ale też, mając niezwykły wygląd, jest w stanie przykuć wzrok obserwatora. Przy zakupie tego produktu znaczącą rolę odgrywają także takie kwestie jak materiał, sposób mocowania i funkcjonalność. W sklepie internetowym Tchibo znajdziesz wiele desek sedesowych, odpowiadających Twoim potrzebom oraz wskazówki dotyczące ich zakupu.

Niestety nie mamy tego, czego szukasz.
Może tutaj znajdziesz coś ciekawego:

Materiał – tworzywo sztuczne czy drewno?

Wiele desek sedesowych jest wykonanych z tworzywa sztucznego, na przykład z duroplastu, termoplastu lub z żywicy poliestrowej. Materiał taki jest bardzo wytrzymały i szczególnie higieniczny ze względu na swoje właściwości antybakteryjne. Deski sedesowe wykonane z drewna przekonują z kolei komfortem, jaki zapewniają osobom na nim siedzącym. Mają także właściwości antybakteryjne. Ponadto drewno nie jest tak zimne w dotyku jak inne materiały i także zimą przy pierwszym zetknięciu się z ciałem zapewnia przyjemne ciepło. Jeśli jednak ktoś nie chce wydawać zbyt dużych sum na tego typu wyposażenie, może zdecydować się na model z rdzeniem wykonanym ze sprasowanych włókien drewnianych (MDF). Rdzeń ten jest powleczony kilkoma warstwami lakieru, a tym samym zostaje zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych.

Deski sedesowe o ciekawym, stylowym wyglądzie

Można znaleźć różne modele desek sedesowych w najrozmaitszych wzorach. Prosty model w jednym kolorze zawsze będzie dobrze wyglądać. Jasne kolory dają wrażenie czystości, ciemne zaś wyglądają szlachetnie i stylowo. Szczególnie popularne w łazienkach są zdobienia w stylu marynistycznym, takie jak motyw kotwicy, latarni morskiej czy rozgwiazdy. Kolejny hit – deski sedesowe przypominające muszle! Deski sedesowe z naklejkami z motywem zawsze doskonale się sprawdzą jako elementy podkreślające Twój styl aranżacji wnętrz. Jeśli chcesz, by całość wyposażenia wyglądała jak odlana z jednej matrycy, zdecyduj się na cały zestaw toaletowy, składający się z deski sedesowej, szczotki do toalety, uchwytu na papier toaletowy i kosza na śmieci, gdzie wszystkie elementy są wykonane w jednym stylu.

Mocowanie – odpowiednie zawiasy do Twojej deski sedesowej

Podobnie jak w przypadku desek sedesowych, tak i do produkcji zawiasów do mocowania desek używa się różnych materiałów. Szczególnie wytrzymałe, stabilne i trwałe są warianty wykonane z metalu i stali szlachetnej. Z kolei zawiasy z tworzywa sztucznego przekonują swoją ceną. Tak zwane zawiasy na klik czy zawiasy do szybkiego montażu są szczególnie łatwe do zamontowania i można je założyć lub zdjąć w ciągu kilku sekund, co idealnie sprawdza się podczas sprzątania! Jeśli jednak zawias się zepsuje, najlepiej wymienić całą deskę sedesową. W sklepie internetowym Tchibo znajdziesz wiele modeli o różnych wzorach.

Praktyczność i funkcjonalność

Oczywiście, deska sedesowa nie tylko powinna wspaniale wyglądać, ale także prawidłowo spełniać swoją funkcję. Jeśli chodzi o automatyczne deski sedesowe samoopadające, przygniecione palce i hałas przy opadaniu to już przeszłość. Dzięki sprężynie umieszczonej w zawiasach deski, te zamykają się powoli i prawie bezszelestnie. Dla rodzin z dziećmi doskonałym wyborem będzie deska sedesowa z siedziskiem dla dzieci. Takie deski mają drugie siedzisko z mniejszym otworem i bez problemu można je otwierać i zamykać. Dorośli nie muszą się wiec obawiać, że ich potomstwo przypadkiem wpadnie do toalety. Ten, kto przywiązuje pewną wagę do komfortu i odrobiny luksusu, zapewne chętnie zdecyduje się na ogrzewaną deskę sedesową.

Higieniczna czystość – tak należy myć toaletę

Codziennie chodzi się „na stronę” około siedem – dwanaście razy. Dbaj o regularne mycie, aby Twoja deska sedesowa była jak najbardziej trwała i nie stała się wylęgarnią bakterii i pleśni. Do mycia najlepiej używać miękkiej szmatki, dzięki czemu można uniknąć zadrapań i pozostawienia śladów na powierzchni deski. W przypadku zwykłych zabrudzeń w zupełności wystarczą tradycyjne środki czyszczące, na przykład woda z delikatnym mydłem. Zanieczyszczenia, które przywarły, trzeba usuwać delikatnym mleczkiem do czyszczenia. Należy trzymać się z dala od cudownych środków, stanowiących często „broń chemiczną” na zarazki. Takie środki często są żrące! Mogą one nie tylko uszkodzić deskę sedesową, ale także spowodować podrażnienia skóry.

Standardy jakościowe od Tchibo

W przypadku naszych desek sedesowych, tak jak i przy innych naszych produktach, największy nacisk kładziemy na jakość i trwałość. Przyznając naszą pieczęć TCM („Tchibo Certified Merchandise”), dajemy klientom pewność, że podczas całego procesu produkcyjnego spełniane są najwyższe standardy, a całość regularnie jest sprawdzana przez niezależne instytucje zajmujące się kontrolą. Jeśli Twoja deska sedesowa ma w składzie drewno, zwróć także uwagę na certyfikat FCS („Forest Stewart Council”). Gwarantuje on, że materiał wykorzystany do wytworzenia produktu pochodzi od dostawcy dbającego o odpowiedzialną gospodarkę zasobami leśnymi.