Pranie – praktyczne pomoce na co dzień

Prawidłowy sposób prania i pielęgnacji ubrań oraz tekstyliów domowych są bardzo ważne dla ich trwałości i długiej użyteczności. Przede wszystkim, oczywiście, należy stosować się do wskazówek znajdujących się na metce z instrukcją prania. Ponadto istnieje wiele pomocniczych drobiazgów, które nie tylko wpływają korzystnie na stan ubrań, ale także przy okazji mogą oszczędzić nieco pracy. Przejrzyj teraz asortyment Tchibo i znajdź nasze praktyczne produkty do prania i pielęgnacji tkanin!
Woreczki do prania biustonoszy, 2 sztuki
34,99
Wyjątkowo wąskie wieszaki na ubrania, 8 sztuk, pudrowe
39,99
Wyjątkowo wąskie wieszaki na ubrania, 8 sztuk, szare
44,99
Składany kosz na pranie
129,99
Pokrowiec na deskę do prasowania
49,99
Wieszaki na ubrania z pogrubioną okolicą ramion, 4 sztuki
39,99
Woreczek do prania butów
34,99
Składana mata do prasowania
69,99
Kosz na pranie na kółkach
149,99
Woreczki do prania, 2 sztuki
29,99
Piłki z wełny do suszarki, 2 sztuki
39,99
Wyjątkowo wąskie wieszaki na ubrania, 8 sztuk, zielone
44,99
-25 %
Organizery
59,99
44,99
Golarka do odzieży
59,99
-33 %
Woreczek na klamerki do bielizny, z zawieszką
29,99
19,99
Woreczki do prania biustonoszy, 2 sztuki
34,99
Woreczki do prania, 2 sztuki
29,99
Worek na klamerki do bielizny
29,99
Szczotka do ubrań
39,99
ostatnie sztuki
Szczotka parowa
199,99
ostatnie sztuki
Zestaw akcesoriów do szycia w metalowym pudełku
44,99
ostatnie sztuki
Rozpruwacz do szwów z lupą i lampką LED
39,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Worek na klamerki do bielizny
29,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
-20 %
Woreczki do prania biustonoszy, 2 sztuki
34,99
27,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Lampka do robótek ręcznych z lupą
119,99
ostatnie sztuki
-21 %
Pudełko na przybory do szycia
139,99
109,99
-20 %
Zestaw do szydełkowania »ogrzewacze do jajek«
49,99
39,99
Kreda krawiecka w ołówku, 2 sztuki
29,99
-16 %
Zestaw do szydełkowania »ozdobny koszyk wielkanocny«
59,99
49,99
ostatnie sztuki
Zestaw nici krawieckich
69,99
ostatnie sztuki
1

Akcesoria i produkty do pielęgnacji pralki

Właściwie trudno już sobie dziś wyobrazić pranie bez użycia pralki. Odpowiednie akcesoria do pralki zapewnią, że Twój sprzęt przez długi czas będzie trwały i niezawodny, gdy chodzi o usuwanie brudu i przykrych zapachów z ubrań. Środki piorące najlepiej przechowywać w odpowiednich pudełkach, które nie tylko mają walory dekoracyjne, ale także chronią proszek przed przedostaniem się do niego wilgoci. Jako akcesorium do prania biustonoszy idealnie nadaje się kula piorąca. Ma ona kształt idealnie dopasowany do koszyczka, co zapobiega uszkodzeniu wyściółki i złamaniu fiszbinów. To z kolei pozwala uniknąć uszkodzenia pralki i pozostałych ubrań.
Akcesoria związane z praniem: młoda długowłosa kobieta stoi przy suszarce na pranie i wiesza ręczniki.

Suszarki, stojaki, pająki: wskazówki dotyczące suszenia prania

Odpowiednie akcesoria są niezwykle ważne także w przypadku suszarki. Kule do suszarki, posiadające wypustki na całej powierzchni, sprawią, że Twoje pranie będzie bardziej miękkie oraz zapobiegną powstawaniu uporczywych zagnieceń. Są idealne dla wszystkich, którzy marudzą podczas prasowania! Jeśli suszysz pranie na powietrzu, woreczek na klamerki do bielizny pomoże zapobiec ich pogubieniu. Jeżeli sięgasz po suszarkę ogrodową typu pająk, odpowiednia osłona zabezpieczy Twoje urządzenie przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Tchibo ma w swojej ofercie także pozostałe akcesoria związane z praniem, ułatwiające suszenie ubrań.
Młoda kobieta w szarym t-shircie prasuje ubrania. Po lewej stronie na desce do prasowania leży stosik poskładanych ręczników, a po prawej ubrania przeznaczone do prasowania.

Prasowanie stało się takie łatwe!

Po praniu czas na wygładzenie zagnieceń za pomocą żelazka, przynajmniej w przypadku niektórych ubrań. Tu także ułatwią Ci pracę praktyczne akcesoria. Uniwersalne krzesełko do prasowania, zapewniające podporę dla Twoich pleców, możesz dopasować do swoich rozmiarów, a ono z kolei umożliwi Ci przyjęcie ergonomicznej pozycji podczas prasowania. Ponadto można go używać także podczas innych prac domowych, takich jak na przykład gotowanie. Oddający ciepło pokrowiec na deskę do prasowania daje efekt wygładzenia na odwrocie, dlatego też ubranie wystarczy wyprasować tylko z jednej strony, co pozwala oszczędzić czas i nerwy!

Praktyczne produkty związane z praniem i przechowywaniem

Wreszcie chowasz swoje idealnie poskładane pranie do szafy. Używając praktycznej deski do składania ubrań można się z tym składaniem bardzo szybko uporać! Istnieją także specjalne pałąki na paski, szaliki i ręczniki. Pomagają one zaprowadzić porządek w szafie. Ubrania sezonowe, których w danym czasie nie potrzebujesz, schowaj w worku próżniowym do ubrań lub w komodzie pod łóżkiem. Jeśli niektóre ubrania mimo dochowania staranności podczas prania i mimo używania akcesoriów nieco się sfilcują, z pomocą przyjdzie Ci golarka do ubrań Tchibo.

Pranie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju stało się takie łatwe

Zrównoważony rozwój to bardzo ważna kwestia. Także podczas prania i dobierania akcesoriów związanych z praniem możesz postępować ekologicznie! Nie będzie to wcale takie trudne, jeśli będziesz się stosować do następujących wskazówek: ładuj pralkę, wkładając do niej możliwie najwięcej ubrań, a dozowanie środka piorącego ustal w zależności od stopnia zabrudzenia wsadu i twardości wody. Wybieraj także jak najniższą temperaturę. Większość naszych ubrań wykonana jest z materiałów syntetycznych. Używając specjalnych worków do prania, odfiltrujesz cząstki mikroplastiku, które potem możesz wrzucić do odpadów nienadających się do recyklingu, zapobiegając tym samym przedostaniu się ich do ścieków.
Prawidłowe używanie akcesoriów do prania: w łazience stoi pralka wypełniona wsadem, obok krzesło z poduszką dekoracyjną, a po lewej stronie wysoki otwarty regał drewniany, przed którym znajduje się kosz na pranie.

Większa trwałość – wysokie standardy produkcyjne i jakościowe

Początkiem i końcem naszego łańcucha produkcyjnego jest kontrola jakości, która sprawi, że Twoje ubrania oraz akcesoria do prania będą możliwie najdłużej trwałe. Opatrując nasze produkty znakiem jakości TCM (skrót od: „Tchibo Certified Merchandise”) gwarantujemy Ci, że zawsze otrzymasz do rąk produkt o najwyższej jakości. Współpracujemy wyłącznie ze starannie dobranymi dostawcami, a nasze artykuły już podczas procesu produkcji kierujemy na testy w zewnętrznych instytutach kontroli.
Na zewnątrz wisi linka na pranie. Na niej ubranka dziecięce przypięte czerwonymi, żółtymi i zielonymi klamerkami.