Schließen
Zwrot niebezpiecznych towarów

Zwrot niebezpiecznych towarów

Co to są towary niebezpieczne?

Towary niebezpieczne są określane jako produkty zawierające chemikalia, które są palne, pod ciśnieniem, powodują korozję, zagrażają środowisku lub są w inny sposób szkodliwe. Produkty te są zatwierdzane przez prawodawcę do przewozu tylko pod pewnymi warunkami i podlegają dokładnemu etykietowaniu, ponieważ stwarzają zwiększone ryzyko wysyłki.

Skąd wiesz, że to niebezpieczne towary?

W Tchibo rozpoznasz towary niebezpieczne wskazane na formularzu zwrotnym. Na nim poniżej nazwy produktu drukowane są następujące kombinacje liter i cyfr w celu dokładnej identyfikacji niebezpiecznego produktu:

[LQ] - Dangerous Goods Limited Quantity [LI-UN3090], [LI-UN3091], [LI-UN3480], [LI-UN3481] - Produkty zawierające lit (np. Baterie lub akumulatory)

Jak pakować niebezpieczne towary?

Jeśli to możliwe, użyj oryginalnego opakowania Tchibo, aby odesłać produkt. Jest dobrej jakości, a wszystkie formularze są zgodne z prawem. Jeśli oryginalne opakowanie jest uszkodzone lub już go nie masz, użyj nowego opakowania. Ze względów bezpieczeństwa upewnij się, że baterie lub akumulatory litowe nie są wysyłane razem z cieczami lub towarami niebezpiecznymi (LQ). Zawsze odsyłaj je osobno.

Co należy umieścić na paczce w przypadku zwrotu niebezpiecznego towaru?

Korzystając z oryginalnego pakietu Tchibo, upewnij się, że wszystkie informacje są czytelne. Jeśli nie, użyj etykiet dołączonych do opakowania. Jeśli ich nie masz, pobierz wymagane etykiety w razie potrzeby. Wydrukuj etykiety w kolorze zgodnie z międzynarodowymi przepisami w rozmiarze 120x110 mm i przyklej je do oryginalnego opakowania. Jeśli odsyłasz wiele produktów, którym przypisano różne etykiety, umieść wszystkie odpowiednie etykiety na opakowaniu.

W zależności od rodzaju różnych towarów niebezpiecznych, które chcesz odesłać, wygląda to tak:

Etykieta [LQ]:

Każda przesyłka który zawiera produkt klasyfikowany jako „materiały niebezpieczne w ograniczonych ilościach” powinno być zaopatrzone w LQ diamentu, z jednej strony, i strzał odniesienia (w tym do góry), na dwóch przeciwległych bokach.
 

Oznaczenie [LI-UNxxxx]:

Każda przesyłka zawierająca produkt z bateriami litowymi lub bateriami litowymi musi być oznaczona. Istnieją 4 różne wersje etykiety. Informację jaka wersja dla zwracanych towarów jest odpowiednia znajdziesz pod linią s produktu na formularz zwrotu towaru. Kiedy rozpoznasz znak wymagany do zwrotu towaru, przyklej go na dłuższym boku opakowania.