Rarität No.5
»Kirinyaga«

Kawa premium z Kenii
»Podążaj za nami fascynującymi ścieżkami Kenii do hrabstwa Kirinyaga - miejsca pochodzenia naszej nowej kawy premium.«
Markus Meusburger Ekspert do spraw kawy Tchibo
 
 

Rarität No.5 już dostępna!

Odkryj nową, limitowaną edycję kawy premium »Kirinyaga« z Kenii o smaku rabarbaru, czarnej porzeczki i czerwonego jabłka. Dostępna również jako Cafissimo Grand Classé z aromatycznymi owocowymi nutami czarnej porzeczki. Dostępna tylko do wyczerpania zapasów!

Drodzy Odkrywcy Kawy,

podążajcie za nami fascynującymi ścieżkami Kenii do hrabstwa Kirinyaga.

Podążaj za nami po fascynujących szlakach Kenii do hrabstwa Kirinyaga. Nazwa regionu "Kirinyaga" pochodzi z języka rdzennych mieszkańców Kikuyu i oznacza "lśniącą górę". Chodzi o Mount Kenya, drugą co do wysokości górę Afryki, której szczyt obserwowany z okolicznych plantacji kawy wygląda zachwycająco.

W tym pięknym miejscu spotykamy Margret Wambui. Z niezwykłym entuzjazmem opowiada nam o swoim życiu i codziennej rutynie na plantacji kawy: "Dobrobyt kojarzy mi się z kawą. Dzięki mojemu zawodowi mogłam wybudować dom, zapewnić dzieciom edukację i kupić trzy krowy. Moim celem jest ciągła nauka tak, abym również w przyszłości mogła oferować kawę najwyższej jakości. Chciałabym, aby każdy miłośnik kawy mógł poczuć, jakiego wysiłku i poświęcenia wymagała jej uprawa."

Dzięki licznym aktywnym wulkanom występują tu jedne z najbardziej żyznych gleb w kraju. Krystalicznie czysta woda używana do uprawy kawy pochodzi bezpośrednio z lasu Mount Kenya i przyczynia się do doskonałej jakości kawy. Owoce kawowca zbiera się tutaj rano i jeszcze tego samego dnia poddaje się je obróbce.

Co czyni tę kenijską kawę typu Rarität tak wyjątkową, to fakt, że ziarna kawy są tu przed eksportem ręcznie sortowane według wielkości, a AA jest znakiem klasyfikacyjnym dla jednego z największych i najwyższej jakości ziaren z regionu. Ten rozmiar jest niezwykle rzadki i jest używany wyłącznie do tej kawy, co czyni ją prawdziwie unikatową.

Zarówno ręcznie parzona kawa, jak i ta przygotowana w ekspresie na kapsułki Cafissimo ma wyraźne nuty owocowe, przywołujące skojarzenia z czarną porzeczką. Ponadto można również wyczuć aromat rabarbaru i czerwonego jabłka.

Ciekawe jakie aromaty odnajdziesz w swojej filiżance

» Fascynujące pozdrowienia z Kenii i dużo radości podczas degustacji! «
Markus Meusburger Ekspert do spraw kawy Tchibo

Rarität No.5 »Kirinyaga«

  • POCHODZENIE: Kirinyaga, Kenia
  • WYSOKOŚĆ UPRAW: 1.600 - 2.000 m n.p.m.
  • KLIMAT: tropikalny
  • ODMIANA: SL-28
  • PRZYGOTOWANIE: myta i suszona na słońcu
  • RODZAJ: 100% Tchibo Arabica
  • CERTYFIKAT: Rainforest Alliance
  • SMAK RARITÄT: rabarbar, czarna porzeczka, czerwone jabłko
  • SMAK CAFISSIMO GRAND CLASSÉ: aromatyczny, owocowy z nutami czarnej porzeczki
Spróbuj teraz

Ekskluzywne aromaty - dzięki naszej limitowanej kawie premium

Udaj się w wyjątkową podróż dookoła świata i odkryj najbardziej ekskluzywne źródła kawy delektując się naszymi kawami Rarität. Zarówno do przygotowania ręcznego, jak i jako kawa Grand Classé do ekspresu Cafissimo: poznaj różnorodność pochodzenia kawy z wybranych plantacji, zbieranych ręcznie, przetwarzanych z należytą starannością i nieporównywalnych w smaku.

Każda edycja naszej limitowanej kawy premium pochodzi ze zrównoważonych upraw i wspiera projekty ekologiczne oraz społeczne w regionie uprawy, zgodnie z odpowiednim oznaczeniem.

Wyjątkowa kawa oznacza wyjątkowy smak

Od owocowych i pikantnych, przez orzechowe i czekoladowe, po słodkie i kwiatowe: każda edycja oferuje wyjątkowy wachlarz aromatów. Dzięki wzornictwu w kolorze danego smaku oraz kolorowemu kołu aromatów na opakowaniu, już na pierwszy rzut oka można odczytać poszczególne smaki limitowanych kaw premium.

Wzajemne oddziaływanie czynników środowiskowych, takich jak rodzaj gleby, wysokość uprawy i klimat, a także elementów mechanicznych, takich jak zbiory, przetwarzanie i prażenie, przyczyniają się do powstania wyjątkowych aromatów naszych kaw premium.

Zachwycające oferty smakowe -
kilka razy w roku

Co roku, w zależności od kalendarza zbiorów, można spodziewać się do sześciu odmian kawy Rarität - niektóre z nich oferujemy również jako Cafissimo Grand Classé. W okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia staramy się przygotować coś wyjątkowego: kawy premium z najlepszych światowych źródeł w ekskluzywnych puszkach, z których każdą zdobi niezwykły wzór wskazujący na pochodzenie kawy.

Puszki do kawy są nie tylko przedmiotami kolekcjonerskimi i dekoracją każdej kuchni, ale służą również do przechowywania ulubionych kaw, tak by zachować ich aromat jak najdłużej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy również
filtry ręczne, młynki do kawy i wiele innych
Do optymalnego przygotowania naszych kaw Rarität polecamy nasz ceramiczny filtr ręczny firmy HARIO wraz z pasującym filtrem papierowym. Idealnym uzupełnieniem będzie elektryczny młynek do kawy i elektryczny czajnik do indywidualnej regulacji temperatury. Doskonałą przyjemność z picia kawy gwarantuje również przygotowanie kapsułek Cafissimo Grand Classé za pomocą ekspresu na kapsułki Cafissimo.