Schließen

Bogaty wybór z dobrą zawartością

W Tchibo Cafissimo jesteśmy na drodze ku realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.
Przykładem takiego bardziej zrównoważonego podejścia są dwa następujące obszary – tutaj dowiesz się, o jakie obszary chodzi i co udało nam się osiągnąć w tym zakresie.

Dobra baza: 100% certyfikowana kawa i herbata

Tchibo Cafissimo to smak i aromat pierwszorzędnej kawy z certyfikowanej uprawy. Wspólnie z organizacjami partnerskimi wspieramy ekologiczne i społecznie akceptowalne metody uprawy, pomagając w ten sposób chronić klimat i przestrzeń do życia.

Robimy to, ponieważ chcemy, abyś nie tylko dziś, ale i jutro mógł cieszyć się najlepszą jakością. Zrównoważona uprawa to podstawa, aby spełnić to oczekiwanie.

Nasi certyfikowani partnerzy

Produkt energooszczędny – nasze ekspresy do kawy Cafissimo

Wszystkie ekspresy do kawy Cafissimo zostały zaprojektowane z uwzględnieniem ekologiczności i wydajności.

  • Model Cafissimo TUTTOCAFFĖ posiada automatyczny system wyłączania i wyłącza się po ok. 9 minutach. Pozwala to zaoszczędzić energię i w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.
  • Nasz model Cafissimo LATTE to pełen automat w naszym asortymencie ekspresów na kapsułki. Dzięki automatycznemu systemowi wyłączania przechodzi po 9 minutach w tryb czuwania.

  • W przypadku naszego modelu Cafissimo CLASSIC – udało nam się znacznie skrócić czas przygotowania. Po 7 minutach ekspres przechodzi automatycznie na tryb energooszczędny, w którym zużywa zaledwie 0,04 W/h.
  • Ekspres do kawy Cafissimo PURE również przechodzi po 9 minutach na tryb czuwania, dzięki czemu jest ekologiczny i energooszczędny.

Nasze kapsułki Cafissimo

Nasze kapsułki to również dobry przykład zrównoważonego podejścia: udało nam się udoskonalić właściwości materiału kapsułek pod względem ich zdatności do recyklingu. Mamy jasny cel: 100% recykling naszych kapsułek. Optymistycznie spoglądamy w przyszłość, mając nadzieję na rychłą realizację tego celu.

Społeczne zaangażowanie na miejscu

Kawa rośnie w tzw. pasie tropikalnym, a więc przeważnie w Ameryce Środkowej i Południowej, Azji oraz w niektórych regionach Afryki. Podczas naszych wizyt na farmach nie sposób nie sposób nie zauważyć warunków, w jakich żyją farmerzy i ich rodziny. Wspieramy ich ukierunkowanymi projektami zgodnie z zasadą „pomoc dla samopomocy” w takich krajach jak Gwatemala, Kenia i Tanzania.

Więcej na temat naszej pracy projektowej