Schließen

Hygge – trend, który uszczęśliwa

Czym tak naprawdę jest „hygge “? Styl życia „hygge “ jest trendem wywodzącym się ze Skandynawii. Dokładniej rzecz ujmując słowo pochodzi języka norweskiego. Dzisiaj jest łączony przede wszystkim z kulturą duńską, ponieważ właśnie tutaj hygge jest wyjątkowo intensywnie celebrowane. Samo pojęcie nie tak łatwo jest przetłumaczyć. „Hygge“ obejmuje uczucie przyjemności, intymności, bezpieczeństwa i ciepła. „Hygge“ to jednak dużo więcej niż tylko trend – to raczej styl życia stawiający za cel osiągnięcie szczęścia na co dzień.

„Hygge“ wymawia się podobnie do niemieckiego „hügge“ i jest zasadniczo skrótem od pojęcia „hyggelig“, które oznacza ciepłą, serdeczną atmosferę i przyjemne chwile obcowania z najbliższymi. O wyjątkowości tego stylu życia decyduje pozytywne nastawienie. Żyjący w duchu “ hygge “ rozkoszują się i celebrują chwile i przeżycia – zarówno te wielkie, jak i te zupełnie maleńkie.

Hygge jest fenomenem niezależnym od pór roku, któremu można hołdować zarówno podczas przyjemnego letniego pikniku w parku, jak i w zimne dni przed kominkiem. Szczyt sezonu dla hygge przypada jednak w zimie, kiedy na zewnątrz jest zimno, a wewnątrz staje się wyjątkowo przytulnie. A ponieważ na północy zimy są długie i ciemne, trend pochodzący z Danii jest doskonałą bronią przeciwko ponurym myślom.

O to chodzi w trendzie hygge

Terminem „hygge “ można zasadniczo opisać wszystko, co wywołuje uczucie przyjemności. Może to być filiżanka kawy, którą rozkoszujemy się popołudniami na wygodnej sofie, może również wesoły wieczór spędzony na zabawie w gronie przyjaciół i to właśnie są te wyjątkowe chwile, kiedy na chwilę się zatrzymujesz i po prostu cieszysz życiem. Soulfood i komedie romantyczne również mogą należeć do trendu hygge, podobnie jak przytulne wnętrza, wygodna odzież rekreacyjna i atrakcyjne dekoracje.


Najważniejszym aspektem duńskiego trendu jest jednak nastawienie: kto potrafi się cieszyć nawet z najdrobniejszych rzeczy i celebrować czas spędzony z bliskimi ludźmi, ten jest szczęśliwszy. Nic dziwnego, że Duńczyków uznaje się za najszczęśliwszych ludzi na świecie. Ich styl życia w duchu hygge jest świadomym czasem oderwania od codziennego stresu, który znajduje odzwierciedlenie również w wyposażeniu wnętrz.


Jak żyć hygge
meble i tekstylia dla domu

Aby wprowadzić klimat hygge do swojego mieszkania nie potrzebujesz wcale zbyt wiele. Nawet kilka drobiazgów mogą sprawić, że poczujesz atmosferę hygge. W żadnym wypadku nie może przy tym zabraknąć świec. Ich jasny blask sprawi, że nawet najmniejsze pomieszczenie stanie się wyjątkowo przytulne. Jeszcze więcej przyjemności wprowadzą puszyste koce zapraszające do otulenia i tworzące ciepłą, domową atmosferę. Przyjemnie ciepła odzież rekreacyjna spotęguje uczucie relaksu i odprężenia.

Trend mebli hygge:
styl wiejski z nowoczesnymi elementami

Hygge to także absolutny trend w obszarze dekoracji i aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego, ponieważ kwintesencja mieszkania jest ściśle związana z duńskim stylem życia – dobre samopoczucie jest w modzie. Przede wszystkim style o charakterze nostalgicznym, takie jak klasyczny styl wiejskiej chaty, przyczyniają się do tworzenia atmosfery przytulności. Dla tej stylistyki charakterystyczne jest jasne drewno, przytłumione światło i delikatne, naturalne kolory. Pojedyncze meble w stylu rustykalnym lub przedmioty dekoracyjne doskonale się komponują ze stylem nowoczesnym tworząc wspólnie przytulny, przyjemny klimat. Ten idylliczny styl utrzymany w bliskości z naturą jest w stanie podnieść walory estetyczne nawet najbardziej surowych wnętrz zmieniając je zgodnie z ideą hygge w przytulne oazy szczęścia.

Materiały zgodne z ideą hygge: puszyste i naturalne

Jeżeli najchętniej zakopałbyś się między puszystymi, aksamitnymi poduszkami, otulony na miękkiej sofie w ciepły wełniany koc już nigdy nie zdejmując wygodnej bawełnianej bluzy, to zdecydowanie wprowadziłeś do swojego mieszkania odrobinę filozofii hygge. Wyjątkowe chwile otulenia zapewnią puszyste owcze skóry lub kołdry z imitacji futra. Jeszcze lepiej poczujesz się stawiając stopy na miękkim dywanie o długim włosiu, który nie tylko zapewni przyjemne ciepło, ale również przyczyni się do stworzenia przytulnej atmosfery w duchu hygge.

Kraina przyjemności: filozofia hygge na co dzień

Wprowadzając do swojego mieszkania ducha hygge stworzysz własną oazę szczęścia, która zapewni relaks i doskonałe samopoczucie. Jednak dla uzyskania uczucia hygge możesz zrobić jeszcze wiele więcej: daj sobie świadomie czas na to, co do tej pory traktowałeś po macoszemu. Kiedy na przykład ostatnio spędziłeś wieczór z przyjaciółmi? Stwórz własne, wyjątkowe chwile przyjemności spędzone w gronie najbliższych lub po prostu w towarzystwie pięknych wspomnień i poczuj się naprawdę hygge.

Jak wprowadzić atmosferę hygge do domu:

    
Wyprzedany
Wyprzedany
  • Piżama z motywem z cekinów
Przyjemnie miękka mieszanka materiałowa z zawartością bawełny i włókna Lenzing Viscose®
109,99
89,99
Wyprzedany
  • Otulający szlafrok
Z miękkiego puszystego pluszu
139,99
109,99

Więcej na tchibo.pl

Klimatyczne oświetlenie

Klimatyczne oświetlenie

Przejdź do kategorii
Piękne lampy dekoracyjne, oświetlenie zewnętrzne

Piękne lampy dekoracyjne, oświetlenie zewnętrzne

Przejdź do kategorii
Nowoczesne meble do pokoju dziennego

Nowoczesne meble do pokoju dziennego

Przejdź do kategorii