Meble ogrodowe do zielonej oazy w środku miasta

Raj pełen zieleni na małej powierzchni

Chcesz w pełni cieszyć się słonecznym latem na własnym kawałku zieleni? Nawet mały balkon w środku miasta oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć zieloną strefę wypoczynku. Z pomocą kilku ciekawych tricków i odrobiny kreatywności będziesz mógł odpoczywać w pięknej oazie pełnej zieleni.
Sprytne meble balkonowe

Sprytne meble balkonowe

Aby optymalnie wykorzystać dostępne miejsce, najlepiej jest wybrać wielofunkcyjne, składane meble. Dzięki temu nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni nie będzie trzeba z niczego rezygnować. W naszej ofercie dostępnych jest wiele wspaniałych produktów, od ławki chroniącej przed słońcem z dowolnie montowanymi półkami na rośliny i dekoracje po stół ogrodowy z wbudowanym wieszakiem na pranie.
Ochrona przed wiatrem i spojrzeniami ciekawskich sąsiadów

Ochrona przed wiatrem i spojrzeniami ciekawskich sąsiadów

Gdy wiatr wieje w oczy, a sąsiad z zaciekawieniem spogląda Ci przez ramię podczas czytania porannej gazety, nie sposób się zrelaksować. Jeśli w Twoim ogródku nie ma żywopłotu ani drzew, które osłaniałaby Cię przed wiatrem lub ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, musisz poszukać innych rozwiązań, np. składanych markiz bocznych lub osłon montowanych na barierce, chroniących przed wiatrem - i nie tylko.
Parasole przeciwsłoneczne

Parasole przeciwsłoneczne

Słońce jest dobre dla ciała i duszy. Ale jeśli zbyt długo wystawimy się na działanie promieni UV, doczekamy się oparzeń słonecznych i innych uszkodzeń skóry. Stylowa markiza lub piękny parasol pozwolą Ci rozkoszować się w cieniu ciepłą i słoneczną porą roku. Przy zakupie parasola lub markizy zwróć uwagę na to, aby były w możliwie wszechstronne.

Kwitnący balkon - nic prostszego

Jeśli wiosną chcesz cieszyć się kolorowym pięknem kwiatów, umieść różnego rodzaju rośliny na różnych wysokościach. Gęsto rosnące pnącza możesz zasadzić w dużych donicach podłogowych, a mniejsze rośliny posadzić w doniczkach wiszących lub modnych torbach na kwiaty. Na balkonie możesz także postawić kwietniki schodkowe, na których umieścisz różnego rodzaju kwiaty. W ten sposób stworzysz szczególnie bogaty i kolorowy miniogródek. Za pomocą praktycznych regałów pionowych i miniszklarni będziesz cieszyć się aromatycznymi ziołami i owocami z własnej uprawy.
Pionowe kwietniki, stojaki schodkowe itd.

Pionowe kwietniki, stojaki schodkowe itd.

Pionowe kwietniki lub stojaki schodkowe sprawdzają się nawet na bardzo małej powierzchni: rośliny, kwiaty albo zioła można umieścić na nich na kilku poziomach i zaoszczędzić w ten sposób sporo miejsca. Tego rodzaju stojaki i kwietniki spełniają także funkcję osłony.
Modne rozwiązania: torby na kwiaty oraz wiszące donice

Modne rozwiązania: torby na kwiaty oraz wiszące donice

Za pomocą modnych toreb na kwiaty wykonanych z wytrzymałej tkaniny oraz wiszących, kolorowych doniczek zamienisz wszystkie gołe ściany i barierki w kwietne dekoracje. Torby i doniczki nadają się także do tego, aby w okamgnieniu założyć na balkonie pachnący ogród zielny. W ten sposób można upiększyć również balkony w stylu francuskim.
Dla ogrodników balkonowych

Dla ogrodników balkonowych

Ogrodnicy - amatorzy, którzy nie mają własnych ogródków, mogą spełniać swoje botaniczne marzenia na balkonie. W małych szklarniach panują odpowiednie warunki, aby mogły się tam w spokoju rozwijać własnoręcznie wyhodowane rośliny. Przeszklone okna i drzwiczki szklarni oraz liczne otwory wentylacyjne gwarantują idealną temperaturę i warunki świetlne, w których rośliny mogą się odpowiednio rozwijać, aż będą na tyle silne, aby można je było przenieść na balkon.

Uprawa warzyw i ziół na balkonie

Pomidory, papryczki chili i bazylia: niektóre rodzaje warzyw i ziół nadają się bardzo dobrze do uprawy na balkonie. Pokażemy Ci, jak rozpocząć własną uprawę balkonową i już teraz życzymy Ci udanej zabawy!
1. Pomidory
Pomidory

Potrzebne przedmioty:

  • Osłona na doniczkę
  • Doniczka
  • Nasiona pomidorów
  • Żyzne podłoże lub ziemia
Pomidor należy do rodziny psiankowatych, jest blisko spokrewniony z ziemniakiem i można go uprawiać w skrzynkach/donicach lub w ziemi. Ponieważ jest rośliną wrażliwą na niskie temperatury, pomidory można sadzić do gruntu najwcześniej w maju. Pomidory nie są mrozoodporne.
Uprawa
Jeśli pomidory zamierzamy później sadzić do gruntu, musimy je zasiać w marcu bądź kwietniu (od 6 do 8 tygodni przed ostatnimi przymrozkami) w skrzynkach, które zostawiamy na parapecie lub przenosimy do szklarni.
Do doniczki wsyp ziemię. Następnie umieść nasionka na głębokości ok. 0,5 cm. Zasiane nasionka przykryj cienką warstwą ziemi lub podłoża i lekko dociśnij. Doniczkę umieść w osłonce.
Optymalna temperatura kiełkowania wynosi od 20 do 25°C. Kiełkowanie trwa od 14 do 21 dni. Do momentu pojawienia się pierwszego pędu doniczkę należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Gdy rośliny wykształcą pierwsze liście, należy je pikować, tzn. przesadzić, zostawiając między nimi większy odstęp niż do tej pory. Nowe stanowisko pomidorów powinno być jasne i nasłonecznione, ciepłe oraz osłonięte przed wiatrem i deszczem. Pęd należy sadzić w ziemię na głębokość nowych listków. W ten sposób wytwarzają się dodatkowe korzenie.

Pielęgnacja
Aby wszystkie owoce prawidłowo dojrzewały, należy regularnie przycinać roślinę. Przycinanie polega na usuwaniu pędów bocznych. Pędów tych nie trzeba obcinać, wystarczy je urwać.
Rośliny należy odpowiednio nawozić oraz podlewać letnią wodą. Zalecamy, aby używać specjalnych nawozów do pomidorów i przestrzegać podanych na opakowaniu wskazówek producenta. Pomidory potrzebują żyznej gleby i dużej ilości wody (nie wolno ich zalewać!). Pękające pomidory świadczą o braku wody.
W razie potrzeby krzaki pomidorów należy podwiązać. Można użyć do tego spiralnych prętów.

Zbiory
Pomidory sadzone do gruntu zbiera się od sierpnia do października. Pomidory należy zrywać dopiero wtedy, gdy są bardzo czerwone. Wtedy ich smak jest najlepszy. Owoce należy zrywać z krzaczka, ostrożnie je przekręcając.
2. Papryczki chili
Papryczki chili

Potrzebne przedmioty:

  • Osłona na doniczkę
  • Doniczka
  • Nasiona papryczek chili
  • Żyzne podłoże lub ziemia
Papryczka chili, nazywana także papryką ostrą, należy do rodziny psiankowatych, jest blisko spokrewniona m.in. z papryką i można ją uprawiać w skrzynkach/donicach lub w ziemi. Ponieważ jest rośliną wrażliwą na niskie temperatury, na zewnątrz można ją przenieść najwcześniej pod koniec maja. Papryczki chili nie są odporne na temperaturę poniżej +5 °C.
Uprawa
Jeśli papryczki chili zamierzamy później sadzić do gruntu lub przenieść na zewnątrz, musimy je zasiać w okresie od marca do kwietnia w skrzynkach, które zostawiamy na parapecie lub przenosimy do szklarni.
Do doniczki wsyp ziemię. Następnie umieść nasionka na głębokości ok. 0,5 – 1 cm. Zasiane nasionka przykryj cienką warstwą ziemi lub podłoża i lekko dociśnij. Doniczkę umieść w osłonce.
Okres kiełkowania zależy w dużej mierze od temperatury. Obowiązuje następująca zasada: im wyższa temperatura, tym krótszy okres kiełkowania. Najniższa temperatura, w której kiełkują nasiona papryczki chili wynosi 20°C, optymalnie od 25 do 30°C. W idealnych warunkach rozwojowych okres kiełkowania nasion wynosi od 10 do 20 dni. Po pojawieniu się pierwszych zarodków należy koniecznie zadbać o to, aby miejsce, w którym stoi doniczka, było nasłonecznione.
Gdy rośliny wykształcą pierwszą parę liści, należy je pikować, tzn. przesadzić, zostawiając między nimi większy odstęp niż do tej pory. Pęd należy sadzić w ziemię na głębokość dolnych listków. W ten sposób wytwarzają się dodatkowe korzenie.
Papryczki rosnące w doniczce lub skrzynce można stopniowo wystawiać na zewnątrz. Na początku jedynie na kilka godzin, aby mogły przyzwyczaić się do działania promieni słonecznych. W okresie zimowym rośliny można ponownie przenieść do domu. Nowe stanowisko papryczek powinno być jasne i nasłonecznione, ciepłe oraz osłonięte przed wiatrem i deszczem.
Jeśli nie zamierzasz wystawiać kwitnących roślin na zewnątrz, musisz nimi od czasu do czasu lekko wstrząsnąć. W ten sposób stymulujesz proces zapylania i zapładniania. W przypadku roślin zasadzonych do gruntu lub hodowanych na zewnątrz w skrzynkach wystarczy do tego wiatr.

Pielęgnacja
Papryczki chili należy nawozić oszczędnie, a podlewać codziennie bądź co 2 dzień, najlepiej do spodka, na którym stoją. Zalecamy, aby używać specjalnych nawozów do papryczek chili i przestrzegać podanych na opakowaniu wskazówek producenta. Ostra papryka potrzebuje żyznej gleby i odpowiedniej ilości wody (nie wolno jej zalewać!).

Zbiory
Papryczkę chili sadzoną do gruntu lub rosnącą na zewnątrz w skrzynkach zbiera się od sierpnia do października. Papryczki należy zrywać dopiero wtedy, gdy są bardzo czerwone (ok. 3 dni po zmianie koloru). Wtedy najlepiej smakują i są najbardziej ostre
3. Bazylia
Bazylia

Potrzebne przedmioty:

  • Osłona na doniczkę
  • Doniczka
  • Nasiona bazylii
  • Żyzne podłoże lub ziemia
Bazylia jest jednoroczną rośliną dekoracyjną, którą można uprawiać w doniczkach, skrzynkach albo sadzić do gruntu bądź przechowywać na zewnątrz. Ponieważ jest wrażliwa na niskie temperatury, można ją sadzić do gruntu bądź przechowywać na zewnątrz najwcześniej w połowie maja, gdy temperatura gleby wynosi powyżej +16°C.
Uprawa
Jeśli naszą bazylię chcemy później zasadzić do gruntu, musimy ją wysiać w marcu lub w kwietniu i pozostawić przez jakiś czas na parapecie.
Do doniczki wsyp ziemię, a na niej umieść nasionka. Lekko ją dociśnij. Nie zakrywaj nasion podłożem, ponieważ do wykiełkowania potrzebują światła. Optymalna ilość nasion na 1 doniczkę: ok. 20. Doniczkę umieść w osłonce i postaw na podłożu zabezpieczonym przed wilgocią. W razie potrzeby użyj podstawki. Optymalna temperatura kiełkowania wynosi od 15 do 20°C. Okres kiełkowania wynosi od 2 do 3 tygodni.
Sadzonki można sadzić do gruntu w drugiej połowie maja, gdy temperatura gleby wynosi +16°C. Należy pamiętać o tym, żeby gleba była bogata w humus, lekka i żyzna, a odstęp między poszczególnymi roślinami wynosił ok. 25 cm. Do uprawy bazylii należy wybrać słoneczne stanowisko.

Pielęgnacja
Gleba powinna być zawsze wilgotna, jednak nie wolno dopuścić do zalania rośliny! Bazylię należy chronić przed niskimi temperaturami poniżej +10°C.

Zbiory
Bazylia jest gotowa do zbiorów po upływie ok. 2 miesięcy. Jeśli została posadzona do gruntu, zbiera się ją od czerwca do listopada. Aby zapobiec jej kwitnieniu i zapewnić długi czas zbiorów, zrywać należy zawsze cały wierzchołek pędu. Z pozostałych nasad liści wyrosną nowe pędy, których wierzchołki ponownie będzie można zerwać. Po zerwaniu liści bazylii ich aromat zachowa się najdłużej, jeśli je zamrozimy.

Meble ogrodowe i aranżacja zielonej oazy w środku miasta

Uniwersalny parawan »Tinus« ze skrzynkami na rośliny
1 049,00
Składany leżak »Lenja«
999,00
Leżak z tapicerowaną nakładką
949,00
Stylowe krzesło do jadalni
799,00
Fotel wypoczynkowy »Thore« z funkcją rozsuwania
1 399,00
  • Modułowy zestaw mebli wypoczynkowych »Lenja«
4 799,00
3 999,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 999,00 zł
-16 %
Modułowy zestaw mebli wypoczynkowych »Lenja«
4 799,00
3 999,00
  • Skrzynki na kwiaty »JONTE«, zestaw 3 sztuk
699,00
459,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 459,00 zł
-34 %
Skrzynki na kwiaty »JONTE«, zestaw 3 sztuk
699,00
459,00
Ławka balkonowa z parawanem „Lenja” ze skrzynią do przechowywania
929,00
Nakładka premium na krzesło z wysokim oparciem, jasnoszara
Nakładka premium na krzesło z wysokim oparciem, antracytowa
199,99
199,99
  • Szafa ogrodowa z drewutnią na drewno kominkowe
1 999,00
1 749,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 749,00 zł
-12 %
Szafa ogrodowa z drewutnią na drewno kominkowe
1 999,00
1 749,00
  • Okrągły stół ogrodowy
1 699,00
1 599,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 599,00 zł
-5 %
Okrągły stół ogrodowy
1 699,00
1 599,00
ostatnie sztuki
  • Fotele z plecionką polirattanową, 2 sztuki
1 649,00
1 599,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 599,00 zł
Fotele z plecionką polirattanową, 2 sztuki
1 649,00
1 599,00
ostatnie sztuki
Wózek barowy „Elin” z szufladą i betonową powierzchnią roboczą
1 399,00
Zestaw 2 stolików z betonowym blatem
1 199,00
Regał z 8 donicami »Tinus«
1 199,00
  • Skrzynia na nakładki z plecionką polirattanową
1 399,00
1 199,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 799,00 zł
-14 %
Skrzynia na nakładki z plecionką polirattanową
1 399,00
1 199,00
Fotel ogrodowy z wysuwanym podnóżkiem, czarny
1 199,00
Parawan balkonowy, szary
Parawan balkonowy, kremowy
179,99
179,99
Krzesło z plecionki polirattanowej
999,00
  • Wózek do grilla »Lenja« z 2 tacami
1 099,00
999,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 999,00 zł
-9 %
Wózek do grilla »Lenja« z 2 tacami
1 099,00
999,00
  • Fotel bujany z plecionką polirattanową
1 299,00
999,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 999,00 zł
-23 %
Fotel bujany z plecionką polirattanową
1 299,00
999,00
Wysoka rabatka »Elin« ze zdejmowaną podpórką
949,00
Skrzynka na rośliny
129,99
Stolik 2-poziomowy »Lenja«
379,99
Elastyczna taca na sofę z drewna tekowego
229,99
  • Pionowa rabatka »JONTE«
599,00
459,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 459,00 zł
-23 %
Pionowa rabatka »JONTE«
599,00
459,00
  • Okrągły stolik kawowy
599,00
459,00
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 459,00 zł
-23 %
Okrągły stolik kawowy
599,00
459,00
Konsola z naturalnymi drewnianymi deskami
449,00
Mała ławka ogrodowa »Lenja« z półką
419,00
Parawan balkonowy, szary
Parawan balkonowy, kremowy
179,99
179,99
1