Tradycyjna kuchnia: własnoręcznie wypiekany chleb, dania z pieca i szparagi

Samodzielnie wypiekany chleb, szparagi czy pyszna zapiekanka – tradycyjne potrawy sprawią, że w każdej kuchni będzie panowała przyjemna i miła atmosfera. Miłe zapachy wywołają radość oczekiwania na pyszne jedzenie. Czy i Ciebie naszła ochota na taką kuchnię? Świetnie! Poniżej znajdziesz przepisy na smakowite potrawy oraz wiele przydatnych porad i informacji.

Porady i wskazówki dotyczące wypiekania chleba

Świeży chleb można kupić w piekarni. Bez dwóch zdań. Ale istnieje szereg powodów, aby samemu wypiekać pieczywo. Najważniejszy z nich: to Ty decydujesz, z czego będzie składał się Twój bochenek chleba. Upiecz swój ulubiony chleb - z ziarnami, orzechami i warzywami albo chleb, który jest bezpieczny dla alergików. Wprowadzisz nie tylko odmianę do swojego jadłospisu, ale staniesz się bardziej świadomym konsumentem.
Ciasto na Twój ulubiony chleb

1. Ciasto na Twój ulubiony chleb

Ciasto na chleb możesz zagnieść w robocie kuchennym albo tradycyjnie, ręcznie. Ważne, aby pamiętać, że poszczególne rodzaje mąki wymagają różnej intensywności wyrabiania ciasta. Ciasto z mąki pszennej trzeba zagniatać mocniej niż z mąki żytniej, aby osiągnąć odpowiednią strukturę. Jeśli ciasto ma po wyrobieniu wyrosnąć, należy przykryć je wilgotną ściereczką kuchenną i odstawić w ciepłe miejsce. Optymalna temperatura, w której wyrasta ciasto, to 24oC. Ciasto jest odpowiednio wyrośnięte, jeśli wciskając w nie palec na głębokość ok. 1 cm, podniesie się o 3/4.
Jak nie dopuścić do wysuszenia chleba w piecu

2. Jak nie dopuścić do wysuszenia chleba w piecu

Aby ciasto mogło się w piekarniku prawidłowo rozwinąć, należy je wypiekać z włączoną grzałką górną i dolną bez termoobiegu, ponieważ inaczej szybko wysycha. Najlepiej rozpocząć pieczenie chleba w wysokiej temperaturze i dopiero po chwili ją obniżyć. Dzięki temu chleb nie będzie zbyt ciemny. Ważna jest ponadto odpowiednia wilgotność. Aby zapewnić odpowiednie warunki w piecu, można ustawić na jego dnie miskę z wodą lub od czasu do czasu skropić bochenek. Aby sprawdzić, czy chleb jest już gotowy, włóż w jego środek drewniany patyczek. Jeśli po wyjęciu patyczka nie ma na nim ciasta, oznacza to, że chleb jest gotowy.
Chleb z miękkim miąższem i chrupiącą skórką

3. Chleb z miękkim miąższem i chrupiącą skórką

Miąższem chleba nazywamy jego wnętrze, skórka natomiast to jego zewnętrzna powłoka. Dobry miąższ jest elastyczny, wilgotny i pięknie pachnie. Skórka powinna być chrupiąca. Jeśli chcesz, aby skórka była lśniąca, natychmiast po wyjęciu z piekarnika skrop chleb zimną wodą. Możesz także rozbełtać jajko i posmarować nim skórkę. Na tak przygotowanej skórce lepiej będą się też trzymały ziarna i orzechy. W przypadku słodkich chlebów do posmarowania skórki można zamiast wody użyć mleka, a następnie posypać wierzch cukrem.
Przechowywanie: w ten sposób chleb pozostanie dłużej świeży

4. Przechowywanie: w ten sposób chleb pozostanie dłużej świeży

Najlepszym miejscem do przechowywania chleba jest chlebak. Napoczęte bochenki należy odwrócić odciętą stroną do dołu. Dzięki temu mikroorganizmy żyjące w powietrzu nie będą mogły osadzić się na miękkiej powierzchni, a chleb nie wyschnie za szybko. Innym sposobem jest przechowywanie chleba w papierowej torbie lub w lnianym worku. Do lodówki chleb wkłada się tylko w bardzo gorące dni, w przeciwnym razie szybciej się zestarzeje. Wskazówka: jeśli upiekliśmy za dużo chleba lub chcemy go przechować na później, możemy go zamrozić w specjalnych workach do zamrażania.

Podstawowe przepisy na pyszny, własnoręcznie wypieczony chleb

Mając do dyspozycji poniższe przepisy na chleb wiejski i orkiszowy, stworzysz dobrą bazę, którą możesz uzupełnić różnymi dodatkami, np. ziarnami i orzechami.
Wiejski chleb
Wiejski chleb

Składniki:

  • 1/2 kostki drożdży (20 g)
  • 500 g mąki pszennej
  • ½ łyżeczki soli
  • mąka do podsypywania
Przygotowanie: 75 minut | 280 kcal na porcję | na 1 foremkę silikonową do wypiekania chleba
1. Rozkrusz drożdże, wsyp do miski i rozpuść w 300 ml letniej wody. Przykryj i odstaw na 10 minut.

2. Wsyp mąkę do foremki i zrób w środku zagłębienie. Rozczyn z solą wlej do zagłębienia. Składniki wyrabiaj aż do powstania elastycznego ciasta.

3. Oprósz dłonie mąką i uformuj z ciasta okrągły kształt, ciasto przykryj ściereczką. Odstaw na ok. 1 godz. i 30 minut.

4. Piekarnik nagrzej do temperatury 150oC (z termoobiegiem 1400C). Zamknij foremkę i wstaw do pieca. Piecz (na dolnej półce) przez ok. 45 minut, aż skórka stanie się brązowo-złota. Po upieczeniu wyjmij foremkę i ostrożnie otwórz (uwaga, z wnętrza może unieść się gorąca para!). Chleb wyłóż na kratkę i pozostaw do ostygnięcia.

Wskazówka: jeśli chcesz, możesz w trakcie zagniatania dodać do ciasta ziarna sezamu, pestki słonecznika albo dyni (około 5 g). Po ponownym zagnieceniu odstaw ciasto do wyrośnięcia. Następnie nanieś pędzelkiem na wierzch ciasta wodę, obsyp skórkę ziarnami lub pestkami według uznania i upiecz chleb w foremce.

© 2016 Gräfe und Unzer Verlag GmbH, München
Szybki chleb orkiszowy
Szybki chleb orkiszowy

Składniki:

  • 650 g mąki pełnoziarnistej orkiszowej
  • sól
  • 1 kostka świeżych drożdży
  • tłuszcz do smarowania foremki
Przygotowanie: 5 minut | pieczenie: ok. 50 minut | 145 kcal na porcję | na 1 prostokątną foremkę do wypiekania chleba
1. Foremkę nasmaruj tłuszczem. Mąkę połącz w misce z 1 łyżką stołową soli. Rozkrusz drożdże i dodaj do mąki.

2. Mieszając mąkę mikserem z mieszadłem do wyrabiania ciasta, stopniowo dodawaj do niej 1/2l wody w temperaturze pokojowej, aż powstanie gładkie ciasto.

3. Przełóż ciasto do foremki, włóż do zimnego piekarnika i piecz przez ok. 50 minut w temperaturze 200oC (środkowa półka, z termoobiegiem 180oC).

© 2016 Gräfe und Unzer Verlag GmbH, München

Do pieczenia w piekarniku: tradycyjne i innowacyjne tworzywa

W kuchni liczy się nie tylko jakość użytych składników. Duże znaczenie mają także przybory kuchenne i tworzywo, z którego są wykonane. W naszych kuchniach tradycja idzie w parze z nowoczesnością. Chętnie sięgamy po przybory kuchenne sprawdzające się w praktyce od kilkudziesięciu lat, ale równie często wybieramy nowe, praktyczne rozwiązania. Każde tworzywo ma swoje wady i zalety. Tutaj wyjaśnimy, czym różnią się od siebie poszczególne materiały, w jaki sposób należy je czyścić i do jakich potraw najlepiej się nadają.
Naczynia emaliowane

Naczynia emaliowane

Emalia to powłoka wykonana ze szkła. Charakterystyczną cechą emaliowanych naczyń jest to, że nie zmieniają smaku ani aromatu przyrządzanych lub przechowywanych w nich potraw. Gładka, szklista powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu i spełnia wysokie wymogi higieniczne. Naczynia z emaliowaną powłoką dobrze przewodzą ciepło, dzięki czemu można w nich szybko przygotować posiłek nie zużywając dużo prądu ani gazu. Podczas użytkowania tego rodzaju naczyń należy pamiętać o tym, że pod tą powłoką znajduje się metalowa warstwa, która sprawia, że całe naczynie, łącznie z uchami i pokrywką, szybko się nagrzewa. Dlatego koniecznie należy używać rękawic kuchennych!
Naczynia gliniane

Naczynia gliniane

Wykonywanie naczyń z gliny cieszy się długą tradycją i nie bez powodu popularne jest i dziś: w glinianych garnkach warzywa, np. ziemniaki, można dusić nie używając do tego wody lub masła. Dzięki temu można wydobyć z potraw szczególnie intensywny aromat bez dodatku niezdrowych tłuszczów. Przygotowana w ten sposób żywność nie traci swoich witamin i wartości odżywczych. Ważne: naczynia gliniane nie są odporne na wahania temperatury. Z tego względu wszystkie pieczone w nich potrawy należy wkładać do zimnego piekarnika i dopiero wtedy włączyć grzanie.
Naczynia silikonowe

Naczynia silikonowe

Silikon jest wyjątkowo niewymagającym i łatwym do czyszczenia materiałem, dzięki czemu zyskuje coraz większą popularność w kuchni. Chętnie wykorzystywany jest np. do produkcji foremek do ciast. Formy silikonowe są elastyczne i nie wymagają smarowania tłuszczem. Wypiekane w nich chleby i ciasta można bardzo łatwo z nich wyjąć. Naczynia silikonowe są żaroodporne i nadają się do zmywarek i mikrofalówek. Wahania temperatury to dla nich żaden problem, dzięki czemu można je wyjąć z zamrażalnika i wsunąć natychmiast do pieca.
Patelnie z powłoką zapobiegającą przywieraniu

Patelnie z powłoką zapobiegającą przywieraniu

Najbardziej użyteczna innowacja w kuchni to patelnie z powłoką zapobiegającą przywieraniu. Dzięki nim do smażenia nie musimy używać tłuszczu i możemy być pewni, że nic nie przywrze do ich dna. Jeśli nasza patelnia nadaje się ponadto do włożenia do piekarnika, możemy bez trudu zabrać się za pieczenie i zapiekanie. Jakość nieyprzywierających powłok można sprawdzić samemu: im bardziej szorstka jest powłoka, tym lepiej. Wysokiej jakości patelnie charakteryzują się powłoką, w którą wtopione są twarde cząstki. To właśnie one sprawiają, że dno patelni jest odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Dania z pieca i inne pyszności: przepisy z babcinego zeszytu

Zapiekanka z mięsem mielonym i kalarepką
Zapiekanka z mięsem mielonym i kalarepką

Składniki:

  • sól
  • 600 g selera korzeniowego
  • 1 kg kalarepki
  • 2 łyżeczki oliwy z oliwek
  • 700 g chudej, mielonej wołowiny
  • pieprz
  • 2 łyżki stołowe suszonego oregano
  • 4 jajka (rozmiar M)
  • 500 ml mleka
  • gałka muszkatołowa
  • 200 g startego, żółtego sera
Przygotowanie: 20 minut | pieczenie: ok. 30 minut | 580 kcal na porcję | na 1 duże naczynie żaroodporne
1. W dużym garnku zagotuj dużą ilość posolonej wody. Obierz seler i kalarepkę i pokrój na plastry grubości ok. 1/2 cm. Pokrojone warzywa włóż do wrzątku i zblanszuj (gotuj ok. od 2 do 3 minut), następnie odcedź.

2. Nagrzej piekarnik do 180oC. Na patelni rozgrzej oliwę i usmaż mięso mielone. W trakcie smażenia rozdrobnij je. Przypraw solą i pieprzem, dodaj oregano. W osobnym naczyniu rozbełtaj jajka z mlekiem, dodaj do nich sól, pieprz i świeżo zmieloną gałkę muszkatołową.

3. W naczyniu żaroodpornym ułóż na przemian warstwę pokrojonych w plasterki warzyw, podsmażonego mięsa mielonego i 150 g sera. Ostatnią, górną warstwą powinny być warzywa. Zalej wszystko rozrobionymi jajkami, a na wierzch zetrzyj resztkę żółtego sera. Zapiekankę piecz w nagrzanym piekarniku (środkowa półka, z termoobiegiem 160°) przez ok. 30 minut.

© 2016 Gräfe und Unzer Verlag GmbH, München
Ziemniaki pieczone w glinianym naczyniu
Ziemniaki pieczone w glinianym naczyniu

Składniki:

  • 1,5 kg ziemniaków sałatkowych średniej wielkości
Czas przygotowania: ok. 1 godzina
1. Nagrzej piekarnik do 230oC (z termoobiegiem).

2. Dokładnie umyj ziemniaki i jeszcze wilgotne wrzuć do garnka.

3. Garnek przykryj pokrywą i wstaw do piekarnika na kratkę.

Wskazówka: jeśli chcesz sprawdzić, czy ziemniaki są już gotowe, wbij w nie nóż.
Ziemniaki gratin
Ziemniaki gratin

Składniki:

  • 40 g masła
  • 800 g ziemniaków mączystych
  • sól
  • świeżo zmielony pieprz
  • gałka muszkatołowa
  • 200 g śmietany
  • 200 ml mleka
Przygotowanie: 30 minut | pieczenie: ok. 50 minut | 370 kcal na porcję | na 1 małe naczynie żaroodporne
1. Nagrzej piekarnik do 200oC (z termoobiegiem 180oC). Naczynia nasmaruj masłem. Obierz ziemniaki, pokrój je na cienkie plasterki i wyłóż nimi naczynie żaroodporne, układając je na zakładkę, tak jak dachówki. Każdą warstwę ziemniaków przypraw solą, pieprzem i gałką muszkatołową.

2. Zmieszaj śmietanę z mlekiem i równomiernie zalej nią ziemniaki. Pozostałe masło pokrój na małe kawałki i poukładaj na wierzchu. Ziemniaki gratin piecz w nagrzanym piekarniku na środkowej półce przez ok. 30 minut. Gdy rozrobiona z mlekiem śmietana zacznie wrzeć na krawędziach, ostrożnie i delikatnie przyciśnij ziemniaki łopatką, aby wszystkie warstwy równomiernie dusiły się w płynie. Ziemniaczany gratin piecz przez kolejnych 20 minut.

3. Aby sprawdzić, czy zapiekanka jest gotowa, wbij ostry nóż w środek ziemniaków. Jeśli nóż lekko wchodzi do środka, a ziemniaki są miękkie, wyjmij gratin z pieca. Zanim wyłożysz potrawę na talerze, przykryj naczynie folią aluminiową i odstaw na ok. 10 minut. Następnie podziel gratin ostrym nożem na cztery porcje, wyjmij za pomocą łopatki i rozłóż na talerzach.

© 2016 Gräfe und Unzer Verlag GmbH, München
Potrawka z kurczaka w sosie pomidorowym z oliwkami
Potrawka z kurczaka w sosie pomidorowym z oliwkami

Składniki:

  • 700 g filetów z piersi kurczaka
  • 400 g pomidorów koktajlowych
  • 1 czerwona cebula
  • 2 ząbki czosnku
  • 4 gałązki tymianku
  • 1 łyżka stołowa masła
  • 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek
  • sól
  • pieprz
  • 1 l wytrawnego, białego wina lub bulionu drobiowego
  • ½ pęczka pietruszki
  • 2 łyżki stołowe zielonych oliwek
Dla 4 osób| czas przygotowania: 30 minut | 265 kcal na porcję
1. Filet z piersi kurczaka umyj pod zimną wodą, osusz papierowym ręcznikiem i pokrój w paski. Umyj pomidory i pokrój je na pół. Obierz cebulę oraz czosnek i drobno posiekaj. Umyj tymianek, strzepnij nadmiar wody i ściągnij listki.

2. Na dużej patelni rozpuść masło i dodaj do niego oliwę. Kawałki kurczaka smaż w trzech porcjach na dużym gazie, mieszaj, aby zrumieniły się na jasno-brązowy kolor równomiernie z każdej strony. Dodaj do kurczaka sól i pieprz, zdejmij go z patelni, przykryj i odstaw w ciepłe miejsce.

3. Na patelnię, gdzie wcześniej smażył się kurczak, wrzuć pomidory, cebulę, czosnek i tymianek i duś przez ok. 2 minuty, ciągle mieszając. Do sosu dolej wina lub bulionu i gotuj przez ok. 2-3 minuty na małym gazie, bez przykrycia.

4. Umyj listki pietruszki, osusz je papierowym ręcznikiem i drobno posiekaj. Dodaj do sosu pomidorowego razem z oliwkami i kawałkami kurczaka. Spróbuj sosu, a w razie potrzeby dopraw. Nałóż na talerze. Podawaj z chlebem i sałatką z rukoli.

© 2016 Gräfe und Unzer Verlag GmbH, München

Prawidłowe przygotowanie szparagów

Nadeszła pora na szparagi i w każdym sklepie czekają na nas pyszne, zielone i białe łodygi. W jaki sposób prawidłowo przygotowuje się to sezonowe warzywo? Czym, oprócz koloru, różnią się od siebie białe i zielone szparagi? Poniżej znajdziesz przydatne porady i wskazówki dotyczące przygotowywania potraw ze szparagów.
Prawidłowe obieranie szparagów

Prawidłowe obieranie szparagów

Po dokładnym umyciu warzyw należy je obrać. Przyda się do tego ostry nóż do szparagów lub ewentualnie zwykła obieraczka do warzyw. Do obierania nie powinno używać się zwykłego noża kuchennego, ponieważ powstaje wtedy za dużo odpadków. Wierzchołki szparagów są ich najdelikatniejszą częścią i nie wolno ich obierać. Ponieważ zwykle końcówki tego warzywa są twarde i mają posmak drewna, można je obciąć (od 0,5 do 2 cm).

W trakcie obierania szparagi ostrożnie trzymamy wierzchołkiem skierowanym w stronę nadgarstka. Nóż do obierania należy przykładać najlepiej bezpośrednio pod wierzchołkiem i obierać warzywo przesuwając dłoń w dół. W trakcie tej czynności szparagi należy cały czas obracać.

Zielonych szparagów nie trzeba obierać całych, ponieważ ich skórka jest cieńsza i bardziej miękka niż w przypadku białych. Zwykle wystarczy, jeśli obierzemy jedną trzecią dolnej części łodygi i odkroimy suche końce.
Prawidłowe gotowanie szparagów

Prawidłowe gotowanie szparagów

Istnieje wiele sposobów na gotowanie szparagów. Każdy z pewnością znajdzie metodę odpowiadającą jego kulinarnym upodobaniom. Najbardziej popularne jest gotowanie szparagów w słonej wodzie. Dodając do wody odrobinę cukru, pozbędziemy się gorzkiego posmaku, jeśli natomiast dodamy do niej masło, wzmocnimy smak gotowanych w niej warzyw. Inną powszechną metodą przygotowywania szparagów jest gotowanie ich w bulionie warzywnym, jednak w wyniku takiej obróbki ich smak się zmienia. Jeśli chcemy, aby szparagi zachowały swój mocny smak, dobrym rozwiązaniem będzie dodanie do wrzątku najpierw obierek i odciętych końcówek, a dopiero po chwili szparagów.

W zależności od grubości łodyg szparagi powinno się gotować nie dłużej niż 20 minut. W przeciwnym razie będą za miękkie. Jeśli używamy specjalnych garnków, w których szparagi gotowane są w pozycji pionowej, musimy pamiętać o tym, aby używać mniej wody. Woda powinna zakrywać szparagi tylko na wysokości 1/3 ich łodyg, pozostała część warzywa ma dusić się pod przykryciem. Czas gotowania szparagów przy użyciu specjalnych naczyń jest krótszy. Jeśli chcemy, aby szparagi były al dente, powinnyśmy gotować je ok. 15 minut. Po czym poznamy, że szparagi są już ugotowane? Jeśli przy wyjmowaniu lekko się uginają, ale się nie łamią, oznacza to, że są w sam raz.

Przybory kuchenne

  • Żeliwna brytfanna i patelnia 2 w 1
379,99
299,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 299,99 zł
-21 %
Żeliwna brytfanna i patelnia 2 w 1
379,99
299,99
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 20 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 24 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 28 cm
139,99
169,99
229,99
  • Żeliwna patelnia
249,99
219,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 219,99 zł
-12 %
Żeliwna patelnia
249,99
219,99
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 20 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 24 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 28 cm
139,99
169,99
229,99
Zestaw garnków ze stali nierdzewnej
699,00
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 20 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 24 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z wysokiej jakości powłoką ceramiczną, średnica ok. 28 cm
139,99
169,99
229,99
Forma do pieczenia chleba
79,99
  • Żeliwna patelnia do serwowania COMBEKK »Sous-Chef«
399,99
279,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 279,99 zł
-30 %
Żeliwna patelnia do serwowania COMBEKK »Sous-Chef«
399,99
279,99
  • Garnek żeliwny, biały
  • Garnek żeliwny, czerwony
379,99
279,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 279,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 279,99 zł
-26 %
-26 %
Garnek żeliwny, czerwony
Garnek żeliwny, biały
379,99
279,99
379,99
279,99
79,99
69,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,99 zł
-12 %
Koszyk do wyrastania ciasta, owalny
Koszyk do wyrastania ciasta, okrągły
79,99
79,99
69,99
  • Wałek do ciasta
59,99
29,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł
-50 %
Wałek do ciasta
59,99
29,99
Emaliowana forma do zapiekania z pokrywką, duża
Emaliowana forma do zapiekania z pokrywką, mała
89,99
69,99
Maty do pieczenia, 4 sztuki
59,99
Miska do kąpieli wodnej
39,99
2 ceramiczne naczynia żaroodporne
119,99
  • Zestaw akcesoriów do pieczenia i gotowania
259,99
249,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 249,99 zł
Zestaw akcesoriów do pieczenia i gotowania
259,99
249,99
  • Szklane formy do zapiekania z pokrywką, 2 sztuki
159,99
119,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 119,99 zł
-25 %
Szklane formy do zapiekania z pokrywką, 2 sztuki
159,99
119,99
Ramka do pieczenia ze stali nierdzewnej
59,99
  • Emaliowana blacha do pizzy i podawania potraw
89,99
79,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,99 zł
-11 %
Emaliowana blacha do pizzy i podawania potraw
89,99
79,99
Prostokątna forma do pieczenia z pokrywką
59,99
  • Mata do pieczenia z podwyższonym brzegiem
59,99
44,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,99 zł
-25 %
Mata do pieczenia z podwyższonym brzegiem
59,99
44,99
Emaliowana forma do zapiekania z pokrywką, duża
Emaliowana forma do zapiekania z pokrywką, mała
89,99
69,99
-12 %
Emaliowana miska do serwowania i przyrządzania z pokrywką
79,99
69,99
-23 %
Patelnia ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ok. 20 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ok. 24 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ok. 28 cm
169,99
199,99
259,99
199,99
Trzepaczka do ciasta
39,99
Torba do gotowania ziemniaków w kuchence mikrofalowej
39,99
-23 %
Patelnia ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ok. 20 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ok. 24 cm
Patelnia ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ok. 28 cm
169,99
199,99
259,99
199,99
Mata do pieczenia
44,99
  • Siekacz do ciasta 2 w 1
49,99
29,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł
-40 %
Siekacz do ciasta 2 w 1
49,99
29,99
Zabezpieczenie przed kipieniem
59,99
1