Joga albo pilates – zdrowsze i szczęśliwsze życie

Jak zyskać równowagę i harmonię za pomocą konkretnych ruchów i świadomego sposobu oddychania – nawet jeśli w życiu codziennym znowu pojawił się stres? Pomoże nam w tym joga albo pilates. Decydując się na jedną z tych dyscyplin, wybieramy holistyczny rozwój naszego ciała, umysłu i duszy. Na czym polega różnica między jogą a pilatesem? Przedstawimy Ci zalety każdej z dyscyplin oraz potrzebne akcesoria i sprzęty. Następna stacja? Wewnętrzny spokój i opanowanie!

Joga Znajdź swój wewnętrzny spokój

Czym właściwie jest joga?
Joga to zdecydowanie więcej niż tylko modny styl życia! W rzeczywistości jest filozoficznym systemem opracowanym w Indiach przed ponad dwoma tysiącami lat. Za pomocą fizycznych i mentalnych ćwiczeń mamy odnaleźć drogę do poznania samych siebie. W Europie znane są przede wszystkim ćwiczenia dla ciała, tzw. asany, które rozpowszechniły się w latach 70 i zdobyły do tej pory dużą popularność.

Najpopularniejsze rodzaje jogi

Joga od samego początku jest stale dopracowywana. Oprócz tradycyjnych form dostępne są dzisiaj również liczne nowoczesne warianty. Ale wszystkie rodzaje jogi mają ten sam cel: doprowadzić do harmonii ciała, umysłu i duszy oraz osiągnąć większą witalność i elastyczność ciała. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie niektórych rodzajów jogi.

Także dla początkujących: Hatha joga
Mówiąc o jodze mamy najczęściej na myśli Hatha jogę, kładącą nacisk na ćwiczenia fizyczne. Niewymagające fizyczne ćwiczenia, techniki oddechowe i medytacje pomagają wrócić ciału, umysłowi i duszy do równowagi. Ten bardzo rozpowszechniony styl jogi nadaje się dla początkujących i może być uprawiany bez względu na wiek. Ważne jest jednak to, aby zabawę z jogą rozpocząć pod okiem nauczyciela. Tylko w ten sposób będziemy mogli prawidłowo wykonać ćwiczenia.

Bardziej oryginalne odmiany: Kundalini, Ashtanga joga i inne.
Jeśli mamy już doświadczenie z jogą lub chcemy spróbować innych metod, czekają na nas liczne różnorodne style. Od dynamicznej Power Jogi, po Acro-jogę dla par. Wiele ciekawych możliwości i różne stopnie trudności. Znajdź coś dla siebie!

Kundalini joga

Kundalini joga jest duchową formą jogi. Płynne sekwencje ruchów i duży nacisk na oddech mają na celu uwolnienie uczucia szczęścia i innych pozytywnych emocji. Ten styl jogi polega na wykonaniu ćwiczeń rozciągających w harmonicznie dopasowanej sekwencji ruchów. Wymagające ćwiczenia łączone są z intensywnymi ćwiczeniami oddechowymi, medytacją i śpiewem.

Ashtanga joga i Power Joga

Ashtanga joga nie bez powodu nazywana jest także Power Jogą. Ten dynamiczny styl jest pod kątem fizycznego zaangażowania najbardziej trudny i wymagający. Polega wprawdzie na wykonywaniu klasycznych figur, ale wszystko odbywa się szybciej, w określonej kolejności, przy czym każda pozycja utrzymywana jest przez ok. 5 wdechów i wydechów. Ćwiczenia wymagają dobrej kondycji i wzmacniają przede wszystkim środkową część tułowia. Styl ten raczej nie nadaje się dla początkujących.

Acro-joga

Ta oryginalna i jeszcze bardzo młoda odmiana jogi łączy w sobie aspekt medytacyjny z akrobacjami. Ćwiczenia dla par pozwolą Ci na karkołomne, cyrkowe akrobacje na macie: osoba będąca w górze nazywana jest lotnikiem, podtrzymywana jest przez osobę nazywaną bazą i wykonuje ćwiczenia, prawie unosząc się w powietrzu. Ten styl pozwoli nam wyćwiczyć nie tylko ciało. Pracujemy także nad zaufaniem do innych i rezygnacją z nadmiernej kontroli.

Pozytywne efekty jogi

Joga uczy nas lepiej rozumieć nasze ciało i umysł. Dzięki temu mamy konkretny wpływ na nasze dobre samopoczucie. W końcu nie bez powodu mówi się, że joga wzmacnia nasz wewnętrzny środek. Jednak joga potrafi o wiele więcej.

Wzmocnienie ciała i umysłu

Wiele dyscyplin sportowych kształci jedynie określone partie ciała, joga natomiast całe ciało i umysł. Sekwencje ruchów wzmacniają i rozciągają mięśnie. Stawy stają się bardziej elastyczne, a narządy wewnętrzne pobudzane są do wydajniejszej pracy. Gospodarka hormonalna wraca do stanu równowagi. Niektóre asany, np. pozycja dziecka, mają kojący wpływ na nadnercza, które odpowiedzialne są za produkcję hormonu stresu - kortyzolu.

Lepsza równowaga i koordynacja ciała

Pozycje jogi wzmacniają ścięgna, mięśnie i stawy. Liczne pozycje wzmacniają także mięśnie brzucha i tułowia. Trenowane są zatem te części ciała, które odpowiedzialne są za odpowiedni balans. Regularne ćwiczenie jogi poprawia także koordynację ciała. Pozytywne efekty można zobaczyć nie tylko w trakcie wykonywania sekwencji ruchów jogi, lecz też na co dzień w poprawie postawy ciała.

Działanie medytacyjne

W zależności od stylu jogi, medytacja ma różne znaczenie przy wykonywaniu ćwiczeń. Jednak nawet odmiany jogi nastawione głównie na ćwiczenia fizyczne mają działanie medytacyjne. Specjalne ćwiczenia oddechowe oraz ogólnie głębokie i regularne oddychanie wywierają pozytywny wpływ na nasz mózg i cały układ nerwowy i spełniają także funkcję medytacji. W ten sposób uczymy się koncentrować na oddechu i wyłączać się.

Działanie detoksykacyjne

Joga przyspiesza metabolizm, dzięki czemu oczyszcza organizm z toksyn. Dodatkowo istnieje szereg ćwiczeń, które regularnie wykonywane pozwolą przeprowadzić celową detoksykację organizmu. Należą do nich pozycje polegające na obróceniu lub skłonie tułowia, np. pozycja krokodyla.

Odpowiedni sprzęt do jogi

Abyśmy mogli w pełni skoncentrować się na wykonywaniu ćwiczeń, potrzebujemy miejsca, w którym czujemy się dobrze oraz odpowiednich akcesoriów. Za pomocą kilku środków pomocniczych będziemy mogli bez zakłóceń i jeszcze intensywniej ćwiczyć poszczególne pozycje i medytować.

Dopasowana odzież

Odpowiednia odzież do jogi charakteryzuje się tym, że jest wygodna, dopasowana i nie ogranicza swobody ruchów. Dobrym rozwiązaniem są np. legginsy do jogi z bawełny z domieszką elastanu. Taka odzież wytrzyma też pozycje, które wymagają od nas dużej elastyczności stawów.

Po wykonaniu poszczególnych sekwencji zwykle następują fazy relaksacyjne, w których ciało przez dłuższą chwilę znajduje się w pozycji spoczynku. Dlatego do legginsów najlepiej nosić koszulkę z długim rękawem, chroniącą nas przed wychłodzeniem.

Mata antypoślizgowa

Dobra mata do jogi nie może się w trakcie ćwiczeń przesuwać i powinna zapewnić stabilność przy wykonywaniu poszczególnych sekwencji. Dobrze, jeśli ma sprężynującą powierzchnię, która chroni nasze stawy przed kontuzjami.

Aby w trakcie faz relaksacyjnych było nam wygodnie i ciepło, mata powinna stanowić odpowiednią izolację i mieć miękką powierzchnię. Jeśli chcemy ją zabierać na zajęcia jogi, powinna mieć rączkę do noszenia. Dobrym rozwiązaniem jest używanie specjalnego worka.

Poduszka medytacyjna

Ćwiczenia medytacyjne można wykonywać w różnych pozycjach, np. w pozycji klęczącej, po turecku czy w pozycji kwiatu lotusu.

Poduszka medytacyjna pomaga nam w trakcie medytacji w pozycji siedzącej utrzymać prawidłową postawę ciała. Plecy prostują się i są odciążane, a my możemy swobodniej oddychać.

- PORADY -
Hannah Frey, specjalistka od jogi, doradza początkującym

W Niemczech jogę uprawia ok. 3 miliony osób, a liczba ta stale wzrasta! To, że joga uprawiana jest przez wiele osób, jest po części spowodowane tym, że jest to sport dla każdego: dzieci, seniorów, kobiet, również ciężarnych, młodych matek i mężczyzn – każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kurs.

Jednak z powodu bardzo licznych odmian jogi problemy, początkujący mogą mieć aby się w tym gąszczu metod i stylów odnaleźć. Kto z nas wie czym dokładnie jest np. Anusara, Jivamukti, Ashtanga, Bikram, Forrest, Iyengar, Kundalini, Power czy Yin Joga?

Znaleźć odpowiedni kurs jogi

Zasadniczo jogę można praktykować zawsze i wszędzie. Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, zapisz się na kurs dla początkujących w pobliskiej szkole jogi. Wtedy będziesz miał wsparcie ze strony nauczyciela. Na zajęciach dla początkujących nauczysz się nie tylko ćwiczeń fizycznych, tzw. asanów, ale także różnego rodzaju metod oddychania i technik medytacyjnych oraz innych podstaw.

Dla początkujących szczególnie dobrze nadaje się Hatha joga. Hatha joga to nie tyle styl jogi, ile pojęcie nadrzędne odnoszące się do ćwiczeń fizycznych, tzw. asanów. Kursy Hatha jogi są zwykle dość spokojnymi, niezbyt wymagającymi zajęciami, które dzięki temu bardzo dobrze nadają się dla początkujących.

Abyśmy mogli znaleźć pasujący do nas styl jogi, powinniśmy wypróbować kilka z nich. Dobrym rozwiązaniem jest podpytanie znajomych – może są wśród nich osoby, które będą mogły nam polecić dobrego nauczyciela lub szkołę jogi w naszej okolicy.

Jeśli zapiszemy się na zajęcia otwarte, w których mogą uczestniczyć zarówno początkujący, jak i zaawansowani, powinniśmy poinformować prowadzącego, że dopiero zaczynamy naszą przygodę z jogą. Wówczas może poświęcić nam więcej uwagi albo zaproponować inne zajęcia, które będą dla nas bardziej odpowiednie. W końcu chodzi o to, abyśmy dobrze się czuli i po pierwszej godzinie zajęć nie zrezygnowali sfrustrowani!

Potrzebna odzież i akcesoria

Na początku nie potrzebujemy zbyt wielu akcesoriów. Z reguły wystarczy mata do jogi, dzięki której nie będziemy się ślizgać w trakcie wykonywania ćwiczeń. Odzież do jogi powinna być wygodna i najlepiej przylegająca do ciała, aby się nie zwijała i przesuwała. Obuwie nie jest potrzebne, ponieważ jogę praktykuje się na boso.

Dodatkowymi akcesoriami, których używa się na zajęciach jogi, są pasy i klocki. Za pomocą pasków można ułatwić sobie niektóre ćwiczenia, „wydłużając” nogi i ramiona, jeśli nie jesteśmy jeszcze na tyle rozciągnięci i wygimnastykowani. Akcesoria przydają się także do intensywniejszego wykonywania asanów. Klocki np. używane są do ćwiczeń, w których trzeba zachować równowagę.

Pozytywne działanie

Joga ma dobroczynny wpływ na ciało i duszę. Kolejny powód, który sprawia, że coraz więcej osób próbuje swoich sił na macie do jogi. Aby w pełni odczuć pozytywne działanie jogi na nasze ciało i duszę, jogę należy ćwiczyć regularnie.

W krajach zachodnich joga często stosowana jest jako antidotum na stres. Ma relaksacyjny wpływ, poprawia koncentrację i dodaje energii. Dzięki niej zyskujemy większe zaufanie do samego siebie i większą pewność siebie, pozbywamy się napięć i bólów karku i głowy oraz wzmacniamy nasz układ odpornościowy. Regularne ćwiczenia rozciągające poprawiają zmysł równowagi.

Sztuka nie porównywania

Ważne, aby na początku przygody z jogą nie stawiać sobie wysokich wymagań. Trzeba dać sobie potrzebny czas. Przy wykonywaniu ćwiczeń koncentrujmy się wyłącznie na nas samych, a nie na tym, co robi na macie nasz sąsiad. Nie wolno porównywać się do innych.

Może dużo od nas starsza sąsiadka była w młodości sportowcem wyczynowym i praktykuje jogę od lat. Z takimi osobami możemy spotkać się przede wszystkim wtedy, gdy zdecydujemy się chodzić na zajęcia otwarte. Jeśli jako osoby początkujące zaczniemy porównywać się do wysportowanych i rozciągniętych sąsiadów z sali, już na samym starcie będziemy na straconej pozycji. Na jogę należy spojrzeć z innej perspektywy: zajęcia z jogi to dobry wybór i sposób, aby poświęcić swój czas tylko sobie.

Asany dla początkujących

Yogaübung Katze

Pozycja kota

Przejdź do klęku podpartego. Kolana znajdują się pod biodrami, a dłonie na szerokości ramion pod barkami. Wraz z wydechem przesuń miednicę do tyłu i zaokrąglij plecy. Brodę przyciągnij do mostka.
Pozycja krowy

Pozycja krowy

Wraz z wdechem miednicę przesuń do przodu i wygnij plecy do dołu otwierając klatkę piersiową. Spojrzenie skierowane jest lekko do góry.

Pozycję kota i krowy powtórz 10 razy (pięć razy pozycję kota, 5 razy pozycję krowy). Ćwiczenia te służą zwiększaniu ruchomości kręgosłupa i rozluźniają mięśnie karku. .
Pozycja tygrysa

Pozycja tygrysa

Zostań w klęku podpartym, wysuń lewą nogę do tyłu i prawą rękę do przodu. Pozostań w tej pozycji przez 5 wdechów i wydechów. Jeśli chcesz wykonać dalszą część tego ćwiczenia, lewe kolano połącz z prawym łokciem pod brzuchem. Następnie ponownie wyprostuj ramię i nogę. Powróć do klęku podpartego i wykonaj ćwiczenie na drugą stronę.
Pozycja psa z głową w dół

Pozycja psa z głową w dół

Ponownie wróć do klęku podpartego. Wraz z wydechem zwiększ nacisk na ręce, wyprostuj ramiona, a biodra wysuń do góry. Łopatki odsuwają się od uszu. Na początku nie musisz prostować nóg, a pięty nie muszą dotykać podłoża. Kolana ugnij na tyle, na ile jest to konieczne. W tym ćwiczeniu proste plecy są o wiele ważniejsze niż wyprostowane nogi.
Pozycja wojownika 1

Pozycja wojownika 1

Unieś spojrzenie i prawą nogą zrób wykrok do przodu i postaw ją na podłożu pomiędzy rozstawionymi dłońmi. Wyciągnij ręce do góry nad głowę lub ułóż je na wysokości klatki piersiowej w pozycji półukłonu (Namasté). Pięta nogi, która została z tyłu, może być uniesiona do góry. Łydka i udo tworzą w stawie kolanowym kąt prosty. Łopatki ściągnięte są do tyłu i w dół, spojrzenie skierowane jest do przodu lub w kierunku sufitu.
Pozycja wojownika 2

Pozycja wojownika 2

Piętę nogi, która została z tyłu, przekręć o 90 stopni na zewnątrz, otwórz biodra, a ręce wyprostuj równolegle do podłoża. Kolano nogi, która jest z przodu, obraca się na zewnątrz. Łopatki ściągnięte są do tyłu, a spojrzenie skierowane do przodu. Wykonaj ćwiczenie na drugą stronę.

Kilka informacji o Hannah Frey:

Nazywam się Hannah Frey i zajmuje się www.projekt-gesund-leben.de. Jako naukowiec w dziedzinie zdrowego żywienia oraz autorka książek i blogerka łączę swoje dwie pasje: zdrowe żywienie i pisanie. Jestem także wykwalifikowaną nauczycielką jogi (200 godzinny podstawowy kurs dla nauczycieli jogi) i uczestniczę w kolejnym seminarium (+ 300 godzinny kurs dla nauczycieli jogi).

Moją miłość do Vinyasa Power Jogi odkryłam kilka lat temu, gdy szukałam sposobów osiągnięcia równowagi w codziennym, stresującym życiu i pracy za biurkiem.

Pilates: Więcej siły i energii!

Czym właściwie jest pilates?
Pilates to systematyczny trening całego ciała łączący w sobie elementy jogi, tańca i azjatyckich sztuk walki. Opracowany został pod koniec XIX wieku przez Josepha Huberta Pilatesa, który na początku nadał nowej metodzie miano „Contrology” – główne założenie mówiło o tym, że umysł ma sterować mięśniami. Szczególną uwagę kieruje się w trakcie wykonywania ćwiczeń na tzw. „gorset siły”, czyli środek tułowia składający się z talii i miednicy.

Pozytywne efekty pilatesu
Ćwiczenia, które wydają się proste, są wyjątkowo efektywne i wzmacniają przede wszystkim mięśnie tułowia. Pilates znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości, które pozwalają osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Efektem regularnych ćwiczeń jest poprawiona postawa, wzmocnione plecy i płaski brzuch – a dzięki temu większa pewność siebie.

Siła zamiast masy

Pilates wzmacnia mięśnie w bardzo intensywny sposób. W przeciwieństwie do zwykłego treningu siłowego, aktywuje przede wszystkim grupy małych, głęboko położonych mięśni. W ten sposób wzmocnisz mięśnie od środku bez widocznego przyrostu masy. Ponadto poprawisz pracę stawów, nie obciążając ich nadmiernie.

Więcej energii

Regularny trening pozwoli nie tylko wzmocnić mięśnie i zwiększyć ogólną wydolność organizmu i kondycję, ale także poprawić odżywianie mięśni, nerwów, kręgów i krążków międzykręgowych. Dzięki temu poczujemy przypływ energii, a postawa naszego ciała będzie dumna i wyprostowana.

Szybkie efekty

Ćwiczenia pilates są nie tylko wymagające pod kątem fizycznym, dodatkowo czerpią wiele elementów z innych dyscyplin sportowych i form aktywności. Dzięki temu trening jest z jednej strony urozmaicony, a z drugiej przynosi bardzo szybkie efekty. Kolejną zaletą pilatesu jest przyspieszona przemiana materii, dzięki której szybko przekonamy się o jego działaniu ujędrniającym i formującym ciało.

Wzmocnienie gorsetu siły

Regularna aktywność sportowa pozwala zmniejszyć masę ciała – to jest jasne jak słońce. Wykonując ćwiczenia pilates możemy dzięki skoncentrowaniu się sekwencji na środku tułowia stracić kilka centymetrów w talii, brzuchu oraz biodrach i wzmocnić mięśnie.

Joga i pilates: w Tchibo znajdziesz odpowiednią odzież sportową

Od oddychających topów po wygodne koszulki z długim rękawem: teraz na tchibo.pl znajdziesz idealną odzież i akcesoria do jogi!
Spodnie do jogi
99,99
 
Dostępne warianty:
 
Podkładka do przebierania i worek na mokre rzeczy
59,99
Koszulka do jogi i treningu, szałwiowa
Koszulka do jogi i treningu, czarna
Koszulka do jogi i treningu, szmaragdowa
69,99
69,99
69,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
Spodnie dresowe, czarne
Spodnie dresowe, szare
119,99
119,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
Spodnie sportowe modelujące sylwetkę
119,99
 
Dostępne warianty:
 
Długa koszulka, brązowa
Długa koszulka, szałwiowa
Długa koszulka, czarna
59,99
59,99
59,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
Produkt wkrótce dostępnyostatnie sztuki
Topy, 2 sztuki, zielony i biały
Topy, 2 sztuki, czarny i biały
69,99
69,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
Spodnie dresowe, czarne
Spodnie dresowe, szare
119,99
119,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
  • Legginsy sportowe modelujące sylwetkę, zielone
119,99
69,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 66,00 zł
-41 %
Legginsy sportowe modelujące sylwetkę, zielone
119,99
69,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Legginsy sportowe
99,99
39,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,99 zł
-60 %
Legginsy sportowe
99,99
39,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Legginsy bawełniane o długości 3/4
59,99
34,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,99 zł
-41 %
Legginsy bawełniane o długości 3/4
59,99
34,99
 
Dostępne warianty:
 
ostatnie sztuki
Bluza dresowa, fioletowa
149,99
 
Dostępne warianty:
 
ostatnie sztuki
Biustonosz sportowy
109,99
 
Dostępne warianty:
 
Legginsy sportowe
69,99
 
Dostępne warianty:
 
-42 %
Koszulka do jogi i treningu z rękawem o długości 3/4, niebieska nakrapiana
69,99
39,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Sportowe spodnie podkreślające sylwetkę, granatowe
99,99
79,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,99 zł
-20 %
Sportowe spodnie podkreślające sylwetkę, granatowe
99,99
79,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Obręcz do pilatesu
69,99
44,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,99 zł
-35 %
Obręcz do pilatesu
69,99
44,99
Bezszwowy biustonosz sportowy, granatowy
Bezszwowy biustonosz sportowy, czarny
59,99
59,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
Bezszwowy biustonosz sportowy, granatowy
Bezszwowy biustonosz sportowy, jasna terakota
69,99
69,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
Bezszwowy biustonosz sportowy, granatowy
Bezszwowy biustonosz sportowy, jasna terakota
69,99
69,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
ostatnie sztuki
Torba sportowa
109,99
ostatnie sztuki
  • Skarpetki do jogi, 2 pary
34,99
24,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,99 zł
-28 %
Skarpetki do jogi, 2 pary
34,99
24,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Top sportowy 2 w 1
69,99
39,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,99 zł
-42 %
Top sportowy 2 w 1
69,99
39,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Dwustronne legginsy sportowe, czarne
99,99
79,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,99 zł
-20 %
Dwustronne legginsy sportowe, czarne
99,99
79,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Spodnie dresowe, czarne
119,99
79,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,99 zł
-33 %
Spodnie dresowe, czarne
119,99
79,99
 
Dostępne warianty:
 
-20 %
Sportowe spodnie podkreślające sylwetkę, ciemna zieleń szmaragdowa
Cena promocyjna
79,99
 
Dostępne warianty:
 
  • Bidon z funkcją spryskiwania
44,99
29,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł
-33 %
Bidon z funkcją spryskiwania
44,99
29,99
  • Koszulka sportowa, jasnoniebieska
  • Koszulka sportowa, niebieska
69,99
59,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,99 zł
-14 %
-14 %
Koszulka sportowa, jasnoniebieska
Koszulka sportowa, niebieska
69,99
59,99
69,99
59,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
  • Topy sportowe, 2 sztuki, miętowy i biały
  • Topy sportowe, 2 sztuki, różowy i czarny
79,99
49,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 49,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 49,99 zł
-37 %
-37 %
Topy sportowe, 2 sztuki, różowy i czarny
Topy sportowe, 2 sztuki, miętowy i biały
79,99
49,99
79,99
49,99
 
Dostępne warianty:
 
 
Dostępne warianty:
 
  • Legginsy sportowe
79,99
59,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,99 zł
-25 %
Legginsy sportowe
79,99
59,99
 
Dostępne warianty:
 
1 ...