Co się kryje za bawełną ekologiczną? Całkiem sporo!

Stosujemy bawełnę pochodzącą ze zrównoważonych upraw do produkcji wielu naszych tkanin i chcielibyśmy, aby było ich coraz więcej. Powód: w procesie uprawy bawełny ekologicznej wykorzystuje się tylko naturalne nawozy i środki ochrony roślin. Ponadto produkty z certyfikatem GOTS w całym łańcuchu dostaw spełniają wymagające kryteria społeczne i ekologiczne, np. produkcja bez użycia niebezpiecznych substancji chemicznych.

Dlatego naszym celem jest wykorzystanie w jak największym stopniu zrównoważonej bawełny w 100% naszych produktów tekstylnych do 2022 roku. Stawiamy na to, aby bawełna pochodziła przede wszystkim z upraw ekologicznych. A im więcej artykułów wyprodukowanych z bawełny ekologicznej, tym większy wpływ na bardziej zrównoważony przemysł tekstylny.

3 argumenty za wykorzystywaniem bawełny ekologicznej:

Oszczędność wody

W procesie uprawy bawełny ekologicznej rośliny i gleba wymagają znacznie mniej intensywnego nawadniania, co korzystnie wpływa na środowisko.

Ekologiczna uprawa

W procesie produkcji wykorzystuje się surowce uprawiane zgodnie z wymagającymi kryteriami środowiskowymi, co chroni nie tylko przyrodę, ale również rolników.

Redukcja emisji CO2

Naturalne nawozy i środki ochrony roślin wytwarzają mniej gazów cieplarnianych. Chroni to oceany i atmosferę.
Dla lepszej przyszłości

Cotton made in Africa

Inicjatywa Cotton made in Africa dąży do wprowadzenia zrównoważonej uprawy bawełny. Wspiera ona drobnych plantatorów w Afryce Subsaharyjskiej poprzez ukierunkowane szkolenia w zakresie wydajnej i przyjaznej dla środowiska uprawy bawełny. Dzięki większym zbiorom i wyższym dochodom jakość życia plantatorów oraz ich rodzin zmienia się na lepsze.

Zaleta bawełny z certyfikatem Cotton made in Africa:

Wsparcie dla plantatorów

Cotton made in Africa zapewnia lepsze warunki pracy i życia
drobnym plantatorom w Afryce Subsaharyjskiej.

Działamy na rzecz zrównoważonych metod upraw

Również w Indiach, które są największym na świecie producentem bawełny ekologicznej, chcemy w dłuższej perspektywie poprawić sytuację plantatorów. Dlatego też wspieramy indyjską spółdzielnię Fairtrade Chetna, która angażuje się we wprowadzanie zrównoważonej uprawy bawełny. Ponad 500 producentów otrzymuje w ramach tego projektu nasiona wolne od GMO, wsparcie finansowe i ukierunkowane szkolenia w celu poprawy jakości swoich upraw.

Aby ułatwić szybkie odnalezienie naszych produktów ze zrównoważonej bawełny, oznaczamy je między innymi następującymi znakami:

Satin Bettbezug
Perkal Bettbezug

Dziękujemy za przyłączenie się do naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój!