Słuchawki prysznicowe: zadbaj o ciało i relaks w łazience

Słuchawka prysznicowa to końcowa część prysznica, która reguluje strumień wody dzięki wbudowanym dyszom. W zależności od ustawienia dysz, woda wypływa ze słuchawki w formie odświeżających, malutkich kropli lub wręcz przeciwnie — jako intensywny, masujący ciało prysznic. Jeśli myślisz o kupnie słuchawki prysznicowej, możesz nabyć ją oddzielnie i zamontować na końcu węża prysznicowego. Masz także możliwość kupna zestawu składającego się ze słuchawki, węża oraz pasującego do nich uchwytu. Istnieją także modele słuchawek prysznicowych które zamontujesz na istniejącej słuchawce. To one wyczarują na przykład delikatny strumień przypominający mżawkę.
ostatnie sztuki
  • Słuchawka prysznicowa premium
119,99
99,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 99,99 zł
-16 %
Słuchawka prysznicowa premium
119,99
99,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Wielofunkcyjna głowica prysznicowa
89,99
ostatnie sztuki

Dopasuj strumień wody do Twoich potrzeb

Ważną funkcją słuchawek prysznicowych jest regulacja strumienia wody. Proste modele nie oferują więcej niż jeden rodzaj strumienia i sprawiają, że woda płynie z węża zawsze z tą samą intensywnością. Wielofunkcyjne słuchawki prysznicowe dają za to możliwość przełączania pomiędzy różnymi rodzajami strumienia przy pomocy przycisku lub pokrętła. Dzięki nim wybierzesz do woli między miękką mżawką, intensywnym masażem lub silnym strumieniem. Z nową słuchawką prysznicową Twoja łazienka urośnie do rangi prawdziwego domowego spa, w którym odpoczniesz i zrelaksujesz się po długim dniu.
Jaka słuchawka prysznicowa pasuje do Twojej łazienki?

Jaka słuchawka prysznicowa pasuje do Twojej łazienki?

To, czy powinieneś zdecydować się na dużą lub kompaktową słuchawkę prysznicową powinno zależeć od rodzaju Twojego prysznica oraz armatury Twojej łazienki. Model słuchawki powinien harmonijnie współgrać z kranem w umywalce oraz wanną, szczególnie wtedy, gdy zamontowane są tuż obok siebie. Zwróć uwagę także na maksymalną wysokość, na której możesz zainstalować słuchawkę. Odległość pomiędzy Twoją głową i dystrybutorem wody powinna wynosić co najmniej 20 centymetrów. W przypadku małych pryszniców zachowanie tej długości nie jest możliwe. Postaw wtedy na ultrapłaskie słuchawki prysznicowe.
Z czego wykonane są słuchawki prysznicowe, czyli materiał syntetyczny lub stal nierdzewna

Z czego wykonane są słuchawki prysznicowe, czyli materiał syntetyczny lub stal nierdzewna

Obudowy słuchawek prysznicowych powstają zazwyczaj z lekkich, antypoślizgowych i odpornych na uszkodzenia materiałów syntetycznych takich jak akrylonitryl-butadien-styren (ABS). Powierzchnie te dostępne są w matowych lub połyskliwych srebrnych odcieniach oraz bieli, by wpasować się wizualnie do wnętrza Twojej łazienki. Wysokiej jakości duże głowice prysznicowe w formie wodospadu nad głową są dostępne także w wersji wykonanej ze stali nierdzewnej. Powłoka zapobiegająca osadzaniu się kamienia na dyszy powstaje z termoplastycznej gumy lub sylikonu. Przez to jest ona łatwa w pielęgnacji. Wystarczy obrobić ją palcami, aż cały osad odpadnie.

Wodooszczędne słuchawki prysznicowe

Słuchawki prysznicowe oszczędzające wodę redukują jej ilość. Strumień wody jest po części wypełniony powietrzem, dzięki czemu wzrasta jego objętość. Jeśli masz ochotę na bardziej tradycyjny prysznic, możesz z łatwością zdjąć tę nakładkę. Przyjazny środowisku jest również przycisk służący do zatrzymania strumienia wody, który przyda się, gdy chcesz przerwać prysznic na krótką chwilę, na przykład podczas nakładania szamponu na włosy. Przycisk ten wyczujesz dotykiem także jeśli chcesz uruchomić strumień by spłukać szampon mając zamknięte oczy.
Wodooszczędne słuchawki prysznicowe