Ściana prysznicowa: zdecydowane „nie” dla kałuż w łazience

Gdy się myjesz, na zasłonie prysznicowej zatrzymują się krople wody, lecz nie jest ona zbyt trwała a jej pielęgnacja wymaga czasu i energii. Ściana prysznicowa sprawi, że wilgoć nagromadzona w czasie kąpieli szybko spłynie do brodzika. Poza tym świetnie się prezentuje. W zależności od budowy łazienki wybierz pomiędzy kompletną kabiną prysznicową lub samym tylko oddzieleniem prysznica od reszty pomieszczenia. Możesz także zdecydować się na pojedynczą ściankę, jeśli posiadasz prysznic typu “walk-in” lub gdy brodzik znajduje się na wysokości podłogi. Prysznic znajdujący się w kącie łazienki uzupełni ściana prysznicowa z zasuwanymi lub obrotowymi drzwiami, podczas gdy wannę zestawić możesz z prostą ścianą prysznicową odgradzającą ją jedynie na części długości.

Niestety nie mamy tego, czego szukasz.
Może tutaj znajdziesz coś ciekawego:

Zasuwane, składane, nieruchome: rodzaje ścian prysznicowych

Przy wyborze mechanizmu ściany prysznicowej kieruj się sposobem, w jaki zamontowany jest prysznic oraz rozmiarem przestrzeni, którą chcesz przeznaczyć na otwieranie i zamykanie. Brodziki zamontowane na wysokości podłogi zazwyczaj uzupełnione są nieruchomą ścianką wykonaną ze szkła, która dodatkowo wsparta jest zabezpieczającymi podporami ukośnymi. Ta konstrukcja charakteryzuje się stabilnością. Brak barier na podłodze sprawia, że idealnie nada się ona dla osób na wózku inwalidzkim lub balkoniku. Ściany prysznicowe wyposażone w drzwi wahadłowe składają się w jednym miejscu, podczas gdy drzwi składane zginają się w nawet dwóch lub trzech miejscach. Sprawdzą się, gdy nie masz w łazience wystarczająco miejsca na otwieranie i zamykanie klasycznych drzwi obrotowych.
Szkło czy materiał syntetyczny?

Szkło czy materiał syntetyczny?

Ściana prysznicowa ze szkła jest bardzo elegancka i nada Twojej łazience aurę nowoczesności i stylowej prostoty. Ściany te zazwyczaj wykonane są z odpornego na kruszenie się szkła ochronnego. Jeśli dojdzie do zbicia, szkło rozpada się na bardzo małe kawałki, przez co nie łatwo jest się nim zranić. Wiele modeli wykonanych jest częściowo lub w pełni ze szkła mlecznego lub matowego. Kiedy szkło wyposażone jest w lakierowanie mające na celu zapobiec osadzaniu się kamienia, strumień wody perli się na nim. Łatwo jest przez to wyczyścić wszelakie powstałe w ten sposób zabrudzenia. Jeśli szukasz korzystnego cenowo i łatwego w montażu rozwiązania, postaw na ścianę prysznicową wykonaną z materiału syntetycznego.
Jak znaleźć właściwą ścianę prysznicową?

Jak znaleźć właściwą ścianę prysznicową?

Twoja ściana prysznicowa powinna współgrać przede wszystkim z rozmiarem Twojej łazienki. Najmniej miejsca zajmują ściany składane, które można z łatwością przesunąć na bok. Model ten świetnie sprawdzi się, gdy Twoją ścianę prysznicową zamontować chcesz przy wannie. Wbudowana, nieruchoma ściana sprawdzi się natomiast w dużych łazienkach, bo dzięki wysokiemu stopniu stabilności występuje w różnorodnych rozmiarach, nawet tak wielkich jak 140 cm.

Rady dotyczące montażu ściany prysznicowej

Zanim zamówisz nową ścianę prysznicową, chwyć za taśmę i zmierz dokładnie wymiary Twojej łazienki. Najważniejszym wymiarem, na który powinieneś zwrócić uwagę podczas montażu ściany prysznicowej jest długość pomiędzy jej krawędzią zewnętrzną i ścianą, przy której ma się znajdować. Jeśli planujesz zamontować ją na wysokości podłogi, sprawdź, czy zgadza się rozmiar kafelek. W ten sposób szkło umieścisz od razu ponad fugą. Jeśli chcesz zamontować ścianę prysznicową przy ścianie łazienki zdecyduj się na obramowane modele, gdyż możesz dzięki nim wyprofilować wszelakie niewielkie nierówności. Zwróć ponadto uwagę na to, by ściana otwierała się z prawidłowej strony i by drzwiczki zamykały się poprawnie.
Rady dotyczące montażu ściany prysznicowej